Jump to content

Moto Zajednica

Honda vfr800 problem sa radom

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor

Pozdrav drugari

Pre par dana desila se cudna stvar

Motor je posle voznje parkiran sve cool sve super

Medjutim

Dva dana kasnije pokusavam da ga upalim da idem u voznju kad ono malo sutra... Nema snage, kulja beli dim na auspuh, radi neujdednaceno... (kao kad radi na cilindru manje)

Reko ok, svecice, odem kupim druge zamenim ista stvar... (svecice stare ok, komore ciste nema nicega u njima)

Idem kabl po kabl svi bacaju lepu varnicu, kad na gornjem levom me lupi struja reko to je... Porucim druge bobine, kablove, kape za svecice

Sve zamenim, opet isto

Nznm vise sta da mu radim... 

Proverio ulje ne smrdi na gorivo i na istom je delu sipke kao i ranije

Jel ima neko neki predlog ili zna sta jos mogu da uradim da ga pokrenem da ga namestim? 

Hvala unapred 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7263 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ako ti izlazi beli dim iz auspuha, to znači da ti je rashladna tečnost (narodski - voda) dospela u cilindar, s obzirom da je VFR u pitanju, on ima dva para cilindara, na jednom je najverovatnije popustio dihtung na glavi.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 2. 9. 2024. at 13:27, Disko Nindža je napisao:

Ako ti izlazi beli dim iz auspuha, to znači da ti je rashladna tečnost (narodski - voda) dospela u cilindar, s obzirom da je VFR u pitanju, on ima dva para cilindara, na jednom je najverovatnije popustio dihtung na glavi.

Stavi ruku da se dim malo "kondenzuje" na šaku, lizni, ako je slatko - onda je antifriz.

Ako i menjaš dihtung na glavi - nemoj zmija da te ujede da nešto budžiš, taj agregat nema lanac i španer nego razvod otvaranja ventila ide preko zubčanika. Ravnanje glave i te akcije jako utiču na razvod - te stoga obrati pažnju i dobro uradite dijagnostiku pre nego pristupite nekoj nepromišljenoj akciji.

Taj agregat je izuzetno pouzdan i dugotrajan, čak i u service manualu lepo piše : ugrejte agregat lagano do 75 stepeni i nakon toga možete da mu radite šta god hoćete !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6475 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U najgore stanje se upravo dovedu ti "neuništivi"...jer svi cede, niko da podmaže. 

Ako imaš sreće sipao si benzin zaprljan naftom. Skoro smo imali slučaj sa lokalnom privatnom pumpom, gde je stigla tura benzina koja je (po mom mišljenju) dobro mirisala na dizel. Dal, sam ja istripov'o ili ja tako aditiviran da miriše drugačije...tek, bilo je problema sa zaribavanjem malih motora. Ne možemo to da dokažemo, samo na osnovu mirisa...ali u priči sa radnicima na pumpi, kažu da je bilo primedbi na miris. Nafta, kao i ulja (naročito SAE90) pri gorenju prave dimove ne karakteristične za benzin...i ozbiljno dižu temperaturu.

Ako je to sve ok...kako je već rečeno, možda bude neka od glavudža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2873 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 minutes ago, pronto said:

U najgore stanje se upravo dovedu ti "neuništivi"...jer svi cede, niko da podmaže. 

Ako imaš sreće sipao si benzin zaprljan naftom. Skoro smo imali slučaj sa lokalnom privatnom pumpom, gde je stigla tura benzina koja je (po mom mišljenju) dobro mirisala na dizel. Dal, sam ja istripov'o ili ja tako aditiviran da miriše drugačije...tek, bilo je problema sa zaribavanjem malih motora. Ne možemo to da dokažemo, samo na osnovu mirisa...ali u priči sa radnicima na pumpi, kažu da je bilo primedbi na miris. Nafta, kao i ulja (naročito SAE90) pri gorenju prave dimove ne karakteristične za benzin...i ozbiljno dižu temperaturu.

Ako je to sve ok...kako je već rečeno, možda bude neka od glavudža.

Dešava se da dođe do mešanja derivata, pogotovo na tim starijim pumpama gde su rezevoari iz više komora... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Na sta mirise taj beli dim?
Mozda ti je neka dizna zaglavila i ostala otvorena.
Ako je sladak miris onda je antifriz.
Mada je cudno da iz cista mira posle voznje ode dihtung glave i to u tolikoj meri. 
Jel vfr800fi ili vtec? 
Vtec ima lanac, nije na zupcanike.

Promenio član JoeD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor

Nema nikakav specifican miris, a sad bas da lizem kondez nesto nisam za to 😅

Ali hvala na preporuci i ideji

VFR800FI ona starija verzija... Ne klasika zupcanici

Sve je razvaljeno, sve skinuto, vraceno, 

Dizne ociscene, gorivo promenjeno... Nznm vise sta ciniti... Sve se vise plasim da je stvarno taj dihtung

Jedino sto mi jos pada na pamet da je "mozda" pumpa za gorivo... 

 

Bukvalno nemam ideja vise uopste sve sto mi je palo na pamet i svi predlozi su provereni i odradjeni jos samo taj dihtung nije... Msm antifriz je cist ne mirise na nista osim na antifriz(ne mirise na gorivo, ulje) ima istu boju kao i kad je zamenjen isti nivo, ulje crveno kao i sto je bilobez mirisa na zagorelo ok viskoznost

 

Planiram sad da ga sklopim i probam opet, ako opet me bude zezao msm da mi nema druge nego majstor

 

Ako vam jos nesto padne na pamet ili znate sta mogu da pogledam pisite svaki predlog dobro dosao😁

 

Hvala svima

Ako nesto otkrijem ili uradim javljam 💪🍻

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

A jel si otkacinjao redom kablove dok radi bar da utvrdis koji cilindar zeza?
Ako uopste sme to da se radi na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor
18 minutes ago, JoeD said:

A jel si otkacinjao redom kablove dok radi bar da utvrdis koji cilindar zeza?
Ako uopste sme to da se radi na njemu.

Nisam to probao

Isao sam onom metodom da li se greje izduv... Nekako ta metoda me do sad nije nikad zeznula

Ali sve jedno zamenio sam i svecice i bobine sa kablovima i nista 🤔

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor
1 minute ago, JoeD said:

Pa moze i tako.
jel ima razlike izmedju izduva?

Kad sam prvi put ispitivao cini mi se da su sve radile ali sve je to bilo onako preko one stvari jer je i dalje imao isti zvuk tj nije radio kako valja... 

 

Sad kad budem opet vratio sve ako se ne sredi opet cu da ispitam al ovaj put kako valja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Nije li u zaglavio pair ventil?
Kolko sam skapirao to je ekvivalent egr-u.
Mislim da za pocetak mozes samo da zablokiras crevo od airboxa do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
pre 9 minuta, JoeD je napisao:

Ili nbeko vakuum crevo ili ko zna sta.
Sto mu ne odradis dijagnostiku?
Mozda pokaze nesto.
 

Ako ne blinka FI lampica onda mu nece nista ni pokazati.

 

Lizni slobodno kap antifriza - nece ti nista biti!

 probaj i to sa cupanjem kablova jedan po jedan .

Pumpa za gorivo kad rikne - riknula je, nisu to simptomi za nju.

PAir ventile je neko spomenuo - ja sam moje blokirao tako sto sam u gumeno crevo ugurao po jedan kliker stakleni, od tada lepse radi.

 

pipaj grane za pocetak - lociraj tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 4. 9. 2024. at 23:02, pronto je napisao:

U najgore stanje se upravo dovedu ti "neuništivi"...jer svi cede, niko da podmaže. 

Ako imaš sreće sipao si benzin zaprljan naftom. Skoro smo imali slučaj sa lokalnom privatnom pumpom, gde je stigla tura benzina koja je (po mom mišljenju) dobro mirisala na dizel. Dal, sam ja istripov'o ili ja tako aditiviran da miriše drugačije...tek, bilo je problema sa zaribavanjem malih motora. Ne možemo to da dokažemo, samo na osnovu mirisa...ali u priči sa radnicima na pumpi, kažu da je bilo primedbi na miris. Nafta, kao i ulja (naročito SAE90) pri gorenju prave dimove ne karakteristične za benzin...i ozbiljno dižu temperaturu.

Ako je to sve ok...kako je već rečeno, možda bude neka od glavudža.

Ne ne ne i ne , promašio si izgleda temu - ovde se piše o "HONDA VFR 800fi RC46" a ne o APN4 (mada i prema njima imam respekt) , VFR je napravljen da TRAJE a prema takvoj mašini se sigurno ne odnosiš džukački  !!!  Ima ih koji su i probali pa nisu uspeli . E zato što je tako dizajnirana - zato je i delikatno raditi na njoj , nema kompromisa . Hoćete neke brzine, hoćete neku snagu , hoćete da je upeglana , hoćete da koči . da leži u krivini, da ispucava, da je udobna, da malo troši - hoćete SVE - al da servis košta max 2000 dinara  !  Pa ne ide to tako !!! Mora i da se podmazuje - gle molim te pa to mora i da se uloži novaca , pa naravno da mora da se održava !!! 

 

Nisam ovo pisao zlonamerno , nego RTFM , lepo piše u MANUALU , kako se svaka stavka dijagnostifikuje u sitna crevca objašnjeno , Nemoj bacati pare na varijante JESTE-NIJE , dva zeca-tri zeca  ! Pročitaj i samo sledi uputstva ¨!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor
28 minutes ago, JoeD said:

Uspeo nesto?

Trenutno sam u nekom haosu nisam za sad jos nista uradio... Javljam kakva je situacija 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor

Drugari ovakvo je stanje... 😅

 

Gomila rasturenih delova, sati i sati drndanja oko skidanja i vracanja delova placanje drugih delova i trazenje istih, nerviranje, cimanje ljudi... Da bih se ispostavilo da je gorivo sa pumpe koje sam sipao neki dan ranije krs i da ono zeza

Bukvalno sam gorivo skroz istocio oprao rezervoar sipao drugo sa petrola i motor prede 😅

Haos... Nisam znao ni sta da vam napisem... Blam! 

Hvala svima na pomoci i predlozima... Uzivajte i prijatna voznja :sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
Pre sat vremena, kolak108 je napisao:

Drugari ovakvo je stanje... 😅

 

Gomila rasturenih delova, sati i sati drndanja oko skidanja i vracanja delova placanje drugih delova i trazenje istih, nerviranje, cimanje ljudi... Da bih se ispostavilo da je gorivo sa pumpe koje sam sipao neki dan ranije krs i da ono zeza

Bukvalno sam gorivo skroz istocio oprao rezervoar sipao drugo sa petrola i motor prede 😅

Haos... Nisam znao ni sta da vam napisem... Blam! 

Hvala svima na pomoci i predlozima... Uzivajte i prijatna voznja :sampion:

A jel je..š ??? Znam da je VFR traktor i da je dizajniran agregat za 85oktansko gorivo - sto znaci da mu te stvari (krs gorivo) cak i gode - mogu samo da zamislim kakav je ovo bio buckuris !!!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda, QJ Motor
1 hour ago, Grnca said:

A jel je..š ??? Znam da je VFR traktor i da je dizajniran agregat za 85oktansko gorivo - sto znaci da mu te stvari (krs gorivo) cak i gode - mogu samo da zamislim kakav je ovo bio buckuris !!!

Ne... Kazu... Verovao ili ne😅😂

Jezivo

Bogu hvala da proradi za malo da platim i slep i majstora... Sto je najveca fora kad sam istocio gorivo sto bi rekli ni miris ni ukus 😅

Sto se kaze anemicno 😅

Vec drugi rezervoar se trosi ni da stucne bogu hvala... 

Promenio član kolak108
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja