Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji motor za A1 kategoriju?

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Zdravo. Ja planiram sad pocetkom septembra da polazem za A1 kategoriju, i samim tim da uzmem svoj prvi motor.

 

Budzet mi je do oko 60.000-70.000, i treba mi pouzdan, dovoljno brz motor (dovoljno da mogu komotno da vozim na putevima; oko 100km/h max brzina) sa malom potrosnjom (2-3l na 100km).

 

Radije bi motor nego skuter zato sto me oni vise zanimaju.

 

Pre bi da uzmem star motor (iz 1980-tih ili mladje), koji je poznat kao istrajan nego da uzmem nekog novog kineza koji nece dugo trajati.

 

Pogledao sam vecinu opcija, i oni se ne uklapaju u ono sto ja trazim.

Motori kao Aprilia RS125 previse trose i nisu dovoljno pouzdani, niti ih je lako popraviti ili naci delove za popravku.

 

Gledao sam i stare motore kao MZ ETZ 125, i on mi se uklapa u sve osim u potrosnju (koliko sam cuo trosi od 3.5 do 5l).

Ali, on je dosta jeftiniji od drugih opcija, i ako je dovoljno pouzdan (u sta nisam siguran, vi koji znate o MZ motorima molim vas odgovorite), onda mozda ipak ispadne najbolja opcija.

 

Osim MZ zainteresovali su me i japanci kao Honda CG 125, i Suzuki GN 125. Oni se u potpunosti uklapaju sa mojim zahtevima, osim sto su malo van mog budzeta (uglavnom su oko 700e - 1000e, sto je po meni previse za takav motor, ali mozda mogu da spustim cenu tako da mi se uklopi.)

 

Da li cinjenica da su MZ ETZ 125 i delovi za njega toliko jeftini, zapravo iskupi pare koje cu potrositi zbog vece potrosnje, ili je bolje da uzmem Suzuki ili Hondu za duplo vecu cenu, ali da budem miran?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2412 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To ti je uvek mač sa dve oštrice. Uzeces jeftinog japanca u lošem stanju. Dok sve popraviš i središ koštace još toliko. Naravno, to ces pokušati da finansiras u hodu, pa ces negde na pola sezone reči šta mi je ovo trebalo. Ili da te usere da kupiš dobar primerak (za taj novac ne).

Ali veruj mi, uvek treba ulaganja u polovan motor. 

MZ? Odličan izbor za početnika. Jeftin za kupiti, jeftini delovi i ima ih. Ima i ko ume da popravi. Da li troši litru više ili manje... Moraš naći kompromis. 

Još nešto, uvek je bolje dati više para za bolji primerak. Pogotovo ako se ne razumeš u mehaniku. 

Nego, jesi li se ti predstavio u "predstavljane članova" ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja