Jump to content

Moto Zajednica

MT07 2024

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024

Vidim da nema više aktivnih tema o Yamahi MT07, zanima me da li je neko menjao fabrički auspuh aftermarketom? Da li je radio mapiranje ili nekakve promene na ECU? I naravno koji bi bio najbolji izbor za auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07
On 14. 7. 2024. at 16:27, Milojevic_99 je napisao:

Vidim da nema više aktivnih tema o Yamahi MT07, zanima me da li je neko menjao fabrički auspuh aftermarketom? Da li je radio mapiranje ili nekakve promene na ECU? I naravno koji bi bio najbolji izbor za auspuh?

Još nisam premapirao ECU ali je pitanje dana. Čekam da malo popusti ovaj pakao. Inače zamenio kompletan izduv aftermarketom. Opasno bučan čak i sa db killer-om.

IMG_8144.JPEG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha MT07 2024
On 16. 7. 2024. at 9:13, Gaz je napisao:

Još nisam premapirao ECU ali je pitanje dana. Čekam da malo popusti ovaj pakao. Inače zamenio kompletan izduv aftermarketom. Opasno bučan čak i sa db killer-om.

IMG_8144.JPEG

Negde sam pročitao da je to mapiranje samo glupiranje amera, da motor sasvim normalno radi i bez mape..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 436 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
On 16. 7. 2024. at 10:13, Gaz je napisao:

Još nisam premapirao ECU ali je pitanje dana. Čekam da malo popusti ovaj pakao. Inače zamenio kompletan izduv aftermarketom. Opasno bučan čak i sa db killer-om.

IMG_8144.JPEG

I ovo auspuh? Izgleda kao 9-tka! Ko je bio u vojsci znace:popovanje:. Nema ljutnje al ovo je toliko ruzno da nemam reci:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4673 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vozio MT07 prošle godine sa Akrapovičem. Pre prvog servisa vozio standardni, posle stavljen Akrapovič full linija. Primeti se da ima malo više snage, ali se toliko dere da postaje nepodnošljivo. Tačno je auspuh ispod i noge i stalno probija uši. Da imam MT07, definitivno ne bih ugrađivao aftermarket. 

 

Konkretno, ako se neko pita koliko pefromansi donosi: 

 

Akrapovič cela linija titanijum (izdvune grane plus prigušivač):
+ 1,1 kW na 9.100 obrtaja 

0,6 Nm na 4.500 obrtaja
- 2,0 kg

 

Akrapovič cela linija carbon  (izdvun grane plus prigušivač):

 + 1,9 kW ma 9.100 obrtaja
+ 3,2 Nm na 5.800 obrtaja

- 3,0 kg

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

@Jovan Ristic nepodnošljivo sa ili bez db kilera?

 

Na Traceru 700 (isti agregat kao i MT07) je montiran Akrapovič titanijum cela linija (sa db kilerom i bez katalizatora).

Bez db kilera se i ja slažem da je nepodnošljiv, sa db kilerom dobije na karakteru, a bez katalizatora je ipak za nijansu malo dublji/bolji/lepši zvuk (makar meni).

Razlika je osetna na nižim obrtajima, zvuk fantastičan, odmeren i ne preglasan toliko da se dere i smeta i vozaču i saobraćaju. 

Dovoljno je glasan za raskrsnicu i skretanje pažnje gospojama koje telefoniraju i to je super za razliku od fabričkog fena, ali meni lično postaje "naporan" kod kruziranja, dodao je vibracije na desnom fuzasteru kojih ranije nije bilo i blago brundanje na konstantnom gasu koje se ipak primeti u dužoj vožnji... na kraćim vožnjama i peglanju krivina se i ne primeti ništa ali na dužim (makar mene lično) počinje da smara...

Da li bih ponovo montirao Akrapoviča na ovaj agregat? Definitivno da jer više daje nego što oduzima, drugim rečima ovom agregatu dodaje karakter koji mu je sa fabričkim fenom i euro normama oduzet.

Da li bih montirao neki drugi aftermarket na ovaj agregat? Definitivno ne jer su svi drugi koje sam čuo osetno glasniji, više vrište i/ili imaju neprijatan dubok zvuk pa bi to bilo korisno samo za "pokazivanje", moto skupove ili vožnju od kafića do kafića ali ne i upotrebni dvotočkaš za bilo kakvo putovanje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4673 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 20 minuta, Dudico je napisao:

@Jovan Ristic nepodnošljivo sa ili bez db kilera?

 

ali meni lično postaje "naporan" kod kruziranja, dodao je vibracije na desnom fuzasteru kojih ranije nije bilo i blago brundanje na konstantnom gasu koje se ipak primeti u dužoj vožnji... na kraćim vožnjama i peglanju krivina se i ne primeti ništa ali na dužim (makar mene lično) počinje da smara...

Zbog toga me upravo smorio. Prvi 10 - 15 minuta je okej, ali kad se vozi sat - dva bez pauze, ubija kako se dere i sa db kilerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07
On 25. 7. 2024. at 8:23, vex je napisao:

I ovo auspuh? Izgleda kao 9-tka! Ko je bio u vojsci znace:popovanje:. Nema ljutnje al ovo je toliko ruzno da nemam reci:neznam:

Slažem se, uopšte cela koncepcija čak i originalnog izduva mi je ružna. Kad živiš u zemlji gde vozači jedva vide a ne retko uopšte ništa ne vide moraš biti bučan čak i po cenu sopstvenog komfora ne bi li obratili pažnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07
On 24. 7. 2024. at 22:47, Milojevic_99 je napisao:

Negde sam pročitao da je to mapiranje samo glupiranje amera, da motor sasvim normalno radi i bez mape..

Ma radi on ok samo nije to glupiranje uopšte. ECU je mapiran za fabrički izduv koji dosta guši motor a time i buku. Motor teže "diše" samim tim i manji dotok goriva zbog EUR normi i ostalih 💩. Kad se stavi aftermarket koji nema ništa, gole cevi, nema kat, komore i vunu za prigušivanje, motor se lakše oslobađa gasova sagorelog goriva samim tim traži bogatiju smešu goriva. Upravo remapiranje ECU za veći dotok goriva čini motor življim i pitomijim, veći obrtni momenat, bolje ubrzavanje... ne spektakularno ali ima razlike. Ništa neškodi motoru ako se ne remapira ECU ali je svakako bolje ako se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja