Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki er5 - štop svetlo sija ali ne reaguje na kočnice

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Kao što i naslov kaže, sijalica radi, prima struju ali jednostavno ne reaguje ni na ručnu ni na nožnu. Ja nešto mislim da je majstor što je sređivao karburator nešto možda preskočio da poveže iako on kaže da nije do toga sigurno. Sijalica je zamenjena tako da nije do nje, nešto drugo ne radi a mislim da su baš male šanse da mi odu oba prekidača i to u isto vreme. Neki savet gde da kopam?

Moram da čekam drugog majstora da ga pogleda a istekla mi registracija pa bih da probam sama ili sa ćaletom nešto da iskopam jer imam osećaj da je neka glupost u pitanju.

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2115 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jedino ako je crko osigurač...imam isti motor, nisam do sada imao taj problem da neće ni na prednju ni na zadnju da zasija...

Probna lampa, mislim da je lakše prići prekidaču zadnje kočnice, na kontakt i jedna od dve žice treba da ima struju, tj napon 12 V. Kada se pritisne kočnica, prekidač "prosleđuje" 12 V na drugu žicu do zadnjeg štop svetla.

Ako nema napon ni na jednoj žici prekidača, crko je osigurač. Negde je nešto "čačkano" oko struje / žica, neće osigurač sam od sebe da crkne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Menjala sam osigurač što je najgore jer je i meni prošlo kroz glavu da nije do njega. Videću sad sa ćaletom da li možemo da odgonetnemo šta je. On zna kod kola kako funkcioniše i spominje neki automat (ako sam dobro zapamtila) jer u suštini mislimo da je problematika negde gde se spajaju signali prednje i zadnje (da tako kažem) čim ne reaguje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Signalna struja za relej "maglenki" je dovučena sa osigurača pozicije ako se dobro sećam. Vidi da se nije tu nešto pokarambasilo mada ne bi smelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Videla sam da ima žičica dodata na osigurač. Baš ću da pogledam danas, sinoć se kasno vratih iz Bg-a i nismo stigli. Hvala za savete i pomoć!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Rešen problem!

Tačno sam znala da je neka glupost. Jeste da je u pitanju facepalm momenat sa moje strane ali podeliću sa vama AKO se neko nadje u sličnoj situaciji. U suštini kad sam pala sa motora poluga od ručne kočnice se iskrivila a ja to nisam toliko ni primećivala do skoro. E sad, ona se toliko uvila jer je pukla kod biksne (kuda prolazi šraf za fiksiranje) da je ona radila na pomeranje ALI nije dodirivala osigurač, tačnije, išla je van osigurača i meni je štop svetlo konstatno bilo aktivno. Svakako smo krenuli proveru sa test sijalicom po osiguračima pa smo tražili dalje kod prekidača tako da su saveti bili od velike pomoći jer je pitanje da li bi čačkali gore oko prekidača. Uspeli smo da malo ispravimo polugu tako da je funkcionalno ali pošto je pukla, svakako ću već sutra zvati radnje da vidim ko ima na stanju da mogu da kupim.

 

Hvala puno na savetima i pomoći!!!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Skoro sam kupio polugu kocnice, slikaj sto bolje pa ako je ista da porucimo. Mislim da je bila oko 1200 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Pa mislim da će mi trebati ceo komplet, da se tako izrazim, iako je pukla poluga jer ne znam da li bi tata i ja lako uspeli da razmontiramo mehanizam i da posle vratimo sve na svoje mesto. Videh da je cena negde oko 4000 za ceo komplet.

IMG-0fa68ba32bc0738d95aa72b0a6d57b0d-V.jpg

IMG-aa5d0ad236833dcd460cea94d3807762-V.jpg

IMG-e72e7fd69444a366c37b112ba036085a-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Moja je bila obicna, bez stelovanja (tog kruzica).  En 500 je u pitanju. Javljam da li mogu nesto da nadjem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Ne vredi, nije to to. Hvala puno na želji da mi pomogneš. Sutra ću da zovem ovu radnju da vidim da li imaju na stanju pa da ili poručim ili da se taman provozam do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja