Jump to content

Moto Zajednica

Skuter se "guši" pri malom gasu

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Trio Mustang XRS 125cc, kupljen pre 4 meseca, prešao malo preko 4000 km, redovno servisiran u ovlašćenom servisu (Frenky motors) na Čukaričkoj padini. Pri svakom servisu je menjano ulje i, kako oni kažu, kompletan motor je pregledan i za sad nisu videli da je bilo šta za popravku ili zamenu.

 

Od pre par dana sam primetio da pri malom gasu (mislim da ga zavrnem jedva osminu kruga) hoće da se "guši". Ako stoji u mestu i treba da krenem, treba mi malo jači gas. Ako ga vozim, pa skroz pustim gas i zatim ga opet tako malo zavrnem, opet se guši i počinje pomalo da usporava. Dakle, dešava se pri bilo kojoj brzini.

 

Drugih simptoma nema, kad dam jači gas ide skroz normalno, ubrzanje i max brzina su isti kao i ranije, potrošnja takođe.

 

Osim što me pomalo nervira, par puta sam zamalo pao kada tako malo dodam gas u krivini, jer očekujem da će da "povuče", a on se uguši dok je još uvek nagnut.

 

Šta mislite? (osim da se ne pravim pametan i da ga odvezem u servis :))

Promenio član vtomic85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1019 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mislim da je fabrička boljka, vozim jedan na dostavi, ima isti problem. Kod mene je krenulo sa visokim ler gasom, pa je to smanjeno, ali je ostalo gušenje.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Bio na redovnom servisu, zamenili svećicu, deluje mi da bolje radi ali čini mi se da nije baš 100% otklonjen problem... Nem' pojma, nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Prođe još 1500 km, i dalje se gušio. Ponovo rađen servis, ovaj put su mu očistili karburator i više ne primećujem problem. Malo mu je jači ler gas prvih minut-dva kad se ujutru upali, posle toga sve super.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2167 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nazalost pratice ga to uvek.Kinesi karburator u kombinaciji sa nasim gorivom.Ja sam ranije filtrirao gorivo pre sipanja u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja