Jump to content

Moto Zajednica

Kratke poluge za kvacilo i kocnicu

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07

Razmišljam da zamenim duge, originalne, poluge sa kraćim iz prostog razloga što ove duge, fabrčke ionako koristim samo sa dva prsta. Zanima me savet iskusnijih vozača, da li je to uopšte pametno i kakav je osećaj? Tokom vožnje uvek držim po dva prsta na obe poluge "just in case", kapiram da niko nikad ne stiska kočnicu iz sve snage pa nema ni potrebe da je sa sva 4 prsta stiskam a kvačilo takođe jer "hvata" na pola, tačno kad  poluga dodirne druga dva prsta.

 

Hvala unapred na korisnim savetima

 

🍻

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6947 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa sad...

 

Ne znam kako misliš da kontrolišeš kvačilo sa ovakvim ručicama. Ja koristim sve prste na kvačilu a bez kvačila nema šanse da kontrolišem motocikl. Nije kvačilo samo da se pusti i motocikl da krene pravo. Koliko sam radio vežbi na poligonu, što sam, što na kursevima, sa ovakvom ručicom bi crkao od muke. Doduše da li ćeš ti da se mlatiš par sati na poligonu ili kroz da se probijaš kroz saobraćaj, to ti sam najbolje znaš.

 

Za kočnicu, pojma nemam... Istina je da se koriste samo dva prsta ali na ovoj ručici skraćuješ polugu pa ćeš ta dva prsta morati više da forsiraš. 

 

Sve u svemu, meni je ovo glupost i ne bih stavljao ovo. Pogotovo ne neke jeftine.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7154 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedino za šta valjaju te skraćene poluge je kad motor padne smanjene su šanse da se polome, za sve ostalo su njesra, pogotovo za kvačilo, čista fizika, smanjenjem dužine poluge moraš jačom silom da deluješ na polugu, tj sam sebi si otežao obavljanje te radnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja