Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Puch pony express

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pa ne znam ni koj je original klip ni gde mogu da ga nabavim?
Imas neki predlog?
 
Internet je tvoj prijatelj.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
On 6. 7. 2024. at 22:41, Zog je napisao:

Internet je tvoj prijatelj.emoji848.png

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Ovako nasao sam da klip treba da bude 38mm kao sto su mi i ranije rekli na ovom forumu, ali ja imam klip 38mm i kada pokusam da ga stavim u cilindar bez karika on se zaglavi ali sam primetio da ima jednu liniju kao da je naprsao i do te linije klip lepo ulazi u cilindar da nije to problem? da se tu klip nije prosirio ili nesto i da zato nece lepo da udje u cilindar?

 

Koja su vasa misljenja inace klip nije trenutno kod mene pa ne mogu da izmerim sirinu klipa kod tog naprsnuca pa da vidim da li je stvarno tu siri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za razliku od Tomosa, Puch cilindar NE MOŽE da se buši, jer je hromiran...poput onih na motornim testerama recimo...ili na neki drugim mopedima takođe. Honovanje može...fiiiiino. Klipovi se prave u nekoliko tolerancija i u zavisnosti od mere cilindra, nose oznake A,B,C....itd. Klip za Tomos i Puch, bez obzira na isti prečnik...NISU isti. 

Na Puchu cilindar može da bude samo fi 38...mooožda neki STOTI deo milimetra razlike, a klipovi u zavisnosti od toga 37, 94...37,95...i tako za po hiljaditu sve do 37,98..maksimalno. Za taj poslednji i mera cilindra bude nešto veća od 38mm. Razlika...tolerancija...u merama ne sme da bude manja od 0,02..niti veća od 0,06. To je pravilo koje se primenjuje, sa sitnim (važnim) izmenama gotovo za sve cilindre.

Ja razumem želju i sve...ali ako nemaš čime i ne znaš kako..jbg, neće da bude dobro.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Za razliku od Tomosa, Puch cilindar NE MOŽE da se buši, jer je hromiran...poput onih na motornim testerama recimo...ili na neki drugim mopedima takođe. Honovanje može...fiiiiino. Klipovi se prave u nekoliko tolerancija i u zavisnosti od mere cilindra, nose oznake A,B,C....itd. Klip za Tomos i Puch, bez obzira na isti prečnik...NISU isti. 

Na Puchu cilindar može da bude samo fi 38...mooožda neki STOTI deo milimetra razlike, a klipovi u zavisnosti od toga 37, 94...37,95...i tako za po hiljaditu sve do 37,98..maksimalno. Za taj poslednji i mera cilindra bude nešto veća od 38mm. Razlika...tolerancija...u merama ne sme da bude manja od 0,02..niti veća od 0,06. To je pravilo koje se primenjuje, sa sitnim (važnim) izmenama gotovo za sve cilindre.

Ja razumem želju i sve...ali ako nemaš čime i ne znaš kako..jbg, neće da bude dobro.

Hvala puno, ovo mi je jako pomoglo jer nisam ni imao pojma o tom odnosu od 0,02mm pa do 0,06mm, definitivno se vise upustam u ovo i probacu da sve napravim kako treba i sa toleranicjama klipa i cilindra. Ne znam da li mozda znas gde bi klip ili ostale delove mogao da nabavim? Ali u svakom slucaju hvala do neba. :)

 

Ili kao mozda zadjnu opciju ako nista ne uspem da nadjem, da uzmem identican tomos-ov klip 38mm i da odem kod nekog coveka da mi izhonuje cilindar na meru klipa tojest da ima ta mala razlika od 0.04-0.05mm?

 

Promenio član VukasinM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ti samo gledaš širinu klipa a ne gledaš je li položaj osovine na klipu od Tomosa isti kao i kod Pucha.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaboravio sam već, davno je bilo...ali mislim da je klip za Puch nešto duži. Od bolcna do čela bi trebalo da je isto...što je otprilike jedna od najvažnijih mera. Kraći klip bi u teoriji trebalo da omogući ranije usisavanje...samo se treba uveriti kako se otvaraju i zatvaraju ostali kanali. Preporučujem, da se sredi cilindar....ispolira i premeri subitorom!!!..a zatim ode u prodavnicu sa mikrometrom i da se izabere klip sa najbližom merom. Merite ga u zoni bolcna...popreko, a da tolerancija bude -0.05 u odnosu na meru cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Vukašine ostavi se ćorava posla, imaš neki u kurcu klip od Tomosa i ti bi želija da to proradi za nikakve novce, a u kakvom je stanju radilica?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

A jel si zvao neki od ovih oglasa za prodaju polovnih delova za Pony express?

Ako rade ljudi sa tim verovatno znaju mere i imaju ostale bitne informacije... :neznam: Vidim da imaju i "struju" i svašta nešto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Zaboravio sam već, davno je bilo...ali mislim da je klip za Puch nešto duži. Od bolcna do čela bi trebalo da je isto...što je otprilike jedna od najvažnijih mera. Kraći klip bi u teoriji trebalo da omogući ranije usisavanje...samo se treba uveriti kako se otvaraju i zatvaraju ostali kanali. Preporučujem, da se sredi cilindar....ispolira i premeri subitorom!!!..a zatim ode u prodavnicu sa mikrometrom i da se izabere klip sa najbližom merom. Merite ga u zoni bolcna...popreko, a da tolerancija bude -0.05 u odnosu na meru cilindra.

Hvala na savetu,  definitivno cu tako na kraju da odradim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre sat vremena, Zog je napisao:

Vukašine ostavi se ćorava posla, imaš neki u kurcu klip od Tomosa i ti bi želija da to proradi za nikakve novce, a u kakvom je stanju radilica?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Radilica je u odlicnom stanju koliko sam primetio kao nova je. I naravno da bi ulozio koj dinar za ovaj motor i ne ocekujem da propradi sa ovakvim klipom, zato se i raspitujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 47 minuta, DraganNS je napisao:

A jel si zvao neki od ovih oglasa za prodaju polovnih delova za Pony express?

 

Ako rade ljudi sa tim verovatno znaju mere i imaju ostale bitne informacije... :neznam: Vidim da imaju i "struju" i svašta nešto.

Nisam jos, hvala na predlogu :)

 

 

Evo nazvao sam jedan oglas pitao da li ima klip i karike kaze da nema, uzeo sam da kucam broj od drugog oglasa na istom sajtu kad ono svi oglasi su od jednog coveka hahaha :)

Promenio član VukasinM
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Postoje Tomos forumi na Net-u, imaju i teme o Pony Express-u.... Verovatno to znaš. Ja sam npr. godinama bio na jednom forumu koji okuplja ljubitelje skutera i tunning-a istih. Ima na takvim mestima posvećenih ljudi koji mnogo znaju o temi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja