Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 5 minuta, zaludan je napisao:

Jbt, napisao bih nešto, ali ovo malo pristojnosti što mi je ostalo mi ne da.

Klasika

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
Pre 13 sati, dvlns je napisao:

Ne, merodavan je zadnji deo automobila koji se kretao u istom smeru

То по твом мишљењу је меродавно Моје искуство каже другачике..човек је са неких 30 км ударио у мене,то јест у пежоа 106 и скоро дошао до предњег седишта..јесте да ме није ударио мотором него шкодилаком..а други случај иста ситуација с тим што сам возио шерволета,ударио ме исто пунто одпозади са малом брзином..пунто разваљен а на шерволету мало улубљење..

Promenio član kumche
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Naravno poznato ti je da motocikl tog tipa ima cca 200kg bez vozaca, da ima napred vile koje se odmah saviju i popiju deo energije, da je lim najtvdji na mestima gde je savijan odnosno da se savija da bi dobio cvrstinu a cosak od kola je sabijen do sedista...

 

Da neka tako fizika kaze da kod vozila koja se krecu u istom smeru posledicno i nakon udarca inercija daleko manje utice na osteenja odnosno svakako se vozila nastavljaju kretati u smeru u kojem su isla i pre sudara...

Promenio član dvlns
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova
On 6/13/2024 at 8:14 AM, Pingvin37 said:

Ma meni je sumnjivo da se neko tek tako zakuca u auto bez obzira na brzinu. Il ga je ovaj klinac iz auta sa probnom dozvolom isekao u nekoj traci ili je bas naglo zakocio. 

 

Mora da se klinac prestrojavao tj preticao nenajavljeno i neoprezno i isekao motor u njegovoj prebrzoj voznji.

 

 

 

1 hour ago, Pingvin37 said:

Sve receno, kao sto sam i rekao u prethodnim postovima, bez vestaka saobracajne struke nista...

 

 

 

PA nije da si bas tako rekao na pocetku

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Ostaje još da se vidi kojom brzinom su se kretala oba vozila, mada ne vjerujem da će to biti objavljeno. I eventualno da li je pokojnik imao neki problem, tipa srčani udar, pa nije smanjivao brzinu.

Sad samo gledamo kako par kolega pokušava da se opere. Vrijeme je da se ova tema zaključa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

@dvlns Pa i to ce odrediti vestak. Sluzbeno lice je ovde napravilo izvestaj sa mesta nesrece a na osnovu raspolozivih podataka odnosno izjava ucesnika i izjava eventualnih svedoka (pricamo o levoj i desnoj traci). Sto na sudu sutra ne mora biti merodavno i nije merodavno. Jer svaki ucesnik moze dati izjavu u svoju korist.

Promenio član Pingvin37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Sve ok, napisao si i da ces da prihvatis ako neko pouzdano kaze da nije kriv momak u kolima odnosno da ces prestati da pises pa ce svima biti jasno.

 

Nije vazno tragedija se desila i ja se trudim da imam empatiju za sve ucesnike u njoj jer za razliku od vecine slucajeva u ovoj tragediji je najvise najebao onaj ko je i najvise doprineo istoj.

 

Nemam empatiju za onig iz pasata ili za onu zenu sa Zlatibora

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD
pre 3 minuta, admiki je napisao:

Ostaje još da se vidi kojom brzinom su se kretala oba vozila, mada ne vjerujem da će to biti objavljeno. I eventualno da li je pokojnik imao neki problem, tipa srčani udar, pa nije smanjivao brzinu.

Sad samo gledamo kako par kolega pokušava da se opere. Vrijeme je da se ova tema zaključa.

Ko pokusava da se opere? Ja sam ostao apsolutno pri svom stanovistu a sada pogotovo, a to je - bez dokaza nista! Kad bi se na forumu tek tako dokazivalo, institucije ne bi trebale ni da postoje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Ispravka nisi napisao da ako neko napise pouzdano vec ako dobijes snimak ili zvanican nalaz sudskog vestaka. E sad ne znam kako bi to mogao da dobijes (verovatno nikako) a ne znam ni cime se tacno bavi @Patriota ali napisao je da ima zvanicnu informaciju

Promenio član dvlns
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Ajde ne kenjaj. Prvo si tvrdio da je nemoguće da motorista zapuca u auto, nego on mora da je isjekao motoristu, sad pokušavaš da kažeš da, eto, motorista je možda išao 20-ak kmh preko ograničenja, a možda nije ni toliko ukoliko je klinac početnik, pa se uplašio, pa vozio ispod ograničenja.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD
Upravo sada, dvlns je napisao:

Ispravka nisi napisao da ako neko napise pouzdano vec ako dobijes snimak ili zvanican nalaz sudskog vestaka. E sad ne znam kako bi to mogao da dobijes (verovatno nikako) a ne znam ni sime se tacno bavi @Patriota ali napisao je da ima zvanicnu informaciju

Covek je verovatno saobracajni policajac il radi u MUP-u. Al covek nije saobracajni inzenjer niti vestak sa licencom, sto je i sam potvrdio.

 

Ponavljam da izvestaj na mestu nesrece sacinjava sluzbeno lice a sve na osnovu izjave date od strane ucesnika ili eventualnih ocevidaca. Konkretno u ovoj slucaju to je vozac automobila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD
pre 1 minut, admiki je napisao:

Ajde ne kenjaj. Prvo si tvrdio da je nemoguće da motorista zapuca u auto, nego on mora da je isjekao motoristu, sad pokušavaš da kažeš da, eto, motorista je možda išao 20-ak kmh preko ograničenja, a možda nije ni toliko ukoliko je klinac početnik, pa se uplašio, pa vozio ispod ograničenja.

Nemas ti veze sa zivotom sta ja pokusavam da kazem. Jedino sto znas je da lajes. 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

@Pingvin37 molim te samo ako ti nije tesko da mi kazes da li isti stav zauzimas za onog u Pasatu? Na zalost imamo dve aktuelne teme sa dva naletanja od nazad sa smrtnim ishodima jednom nalece motor drugi put auto i da li cekamo vestacenje za oba slucaja

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 38 minuta, dvlns je napisao:

 

 

PA nije da si bas tako rekao na pocetku

 

Mene je mrzelo.

Hvala :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

U stvari, nije ni što me je mrzelo, nego što mi glupo da i dalje sipam u šuplje, iako sam zaludan.

 

Da promeniš nik? :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD
pre 6 minuta, dvlns je napisao:

@Pingvin37 molim te samo ako ti nije tesko da mi kazes da li isti stav zauzimas za onog u Pasatu? Na zalost imamo dve aktuelne teme sa dva naletanja od nazad sa smrtnim ishodima jednom nalece motor drugi put auto i da li cekamo vestacenje za oba slucaja

Pre bilo cega treba reci da je u drugom slucaju, vozac automobila pobegao sa mesta nesrece te nije pruzio pomoc povredjenom licu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

@zaludan e vec dosta njih me pitalo zasto, nesto slabo posla a usput se jos oporavljam od mog naletanja od nazad na drugog vozaca pa eto

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova
1 minute ago, Pingvin37 said:

Pre bilo cega treba reci da je u drugom slucaju, vozac automobila pobegao sa mesta nesrece te nije pruzio pomoc povredjenom licu.

Pa ok, na zalost covek sa motora nije mogao da pobegne pa ne znamo da li bi. Mislim ok sve mi je jasno ovo je sada preslo u prazno pisanje ostavljam svakoga u svom ubedjenju i nadam se da niko nece biti u situaciji u kojoj se nasao ovaj momak iz C2

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

I ja se nadam. 

 

Isto tako se nadam da ce neki sa ovog foruma konacno smiriti strasti i prestati da se ponasaju kao da smo u komentarima na blicu, informeru i kuriru i ostalim rijaliti novinama. 

 

Inace vozac automobila sam 16 godina. Vozim svakodnevno od tada, cesce nego motor. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jos ti imas jedes kolega leba i kačamaci da bi shvatio koliko si pogrešio u posmatranju  ove teme.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Preliminarna informacija sa uviđaja jeste da se kolega kretao neprimerenom brzinom, sve ostale okolnosti, pa i tu, utvrdiće tužilac na osnovu prikupljenih izjava, dokaza u vidu veštačenja, itd.

 

Bilo kako bilo, previše kolega izgubilo je život isprobavajući performanse motora. Upravo ti momenti, kada se oslobodiš da ga malo isprobaš, da malo razvučeš motor, kada se na to navikneš, e u tim momentima si zaigrao rulet. Najugroženija kategorija smo u saobraćaju, ne moramo baš dodatno da izazivamo sudbinu.

 

Ukoliko se utvrdi da se kolega kretao neprimerenom brzinom, ovo je samo još jedan dokaz da je brzini mesto isključivo, i samo, na stazi.

 

Zato drage kolege, kočnica u glavi, i uvek oprez!

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2042 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sto bi neko kupovao motor 100+ konja ,a da ih ne potera?Kad zaurla ,digne adrenalin,brzina ponese.Da nije tako svi bi vozili bicikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Sto bi neko kupovao motor 100+ konja ,a da ih ne potera?Kad zaurla ,digne adrenalin,brzina ponese.Da nije tako svi bi vozili bicikl.
Ima nas koji ne misle tako, sa banditom 1200 nikad nisam išao brže od 160km/h. i to na auto putu. Uopšte me nije zanimalo kolko može da razvije po cajgeru, verovao sam proizvodjaču u uputstvu.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 677 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 22 minuta, stilgar je napisao:

Ima nas koji ne misle tako, sa banditom 1200 nikad nisam išao brže od 160km/h. i to na auto putu. Uopšte me nije zanimalo kolko može da razvije po cajgeru, verovao sam proizvodjaču u uputstvu. emoji846.png

Ti nisi bajker, ti si cupi...:Sloper:

  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja