Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: BGD
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Lupio sam izgleda 91+ je nasilnicka voznja 

E sad vidis da je bitno dal je 160 ili 200 vozio. 

 

Ozbiljnim ljudima je sve bitno. "Odokativcima" je sve na "ura" i na emotivni mentalitet rulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Kako je tacno njemu bitno?

 

Hajde da sad bas lupetam (i do sad sam ali nisam nikakve brojeve iznosio). Ako je momak iz C2 prelazio iz srednje u levu traku na pola mosta posle kojeg nema skretanje u levo logicno je da je on hteo nekog da obidje. Ako je tako onda on nije isao 50 km/h sigurno. Ako ono ostecenje nastaje sa recimo 100 km/h razlike u brzini onda se da i ovako lupetanjem zakljuciti neka brzina.

 

Ili zato sto je pocetnik pa jos u kolima.treba da tvrdimo da je vozio 40 km/h i iz ciste obesti hteo u levu traku.

 

Ili je zaista vozio 40-50 km/h ali nije menjao traku.

 

Ili...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2155 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovako nisu branjeni i istaknuti sinovi ove zemlje ,kad su ubili nekog za volanom.I nikad nisu ogovarali za to delo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Ajd ovako,zvanično. Vozač automobila nije menjao saobraćajnu traku. Motorista je prešao iz leve u desnu i udario u auto. 

Nezgoda se desila na skoro kilometar od početka mosta (nije važno tačno u metar)

Brzinu određuji veštaci na veštačenju

Kao neko ko se dugo bavi poslom vezanim za ovakve događaje mogu slobodno iz iskustva da kažem da nije išao po ograničenju

Da li je išao 100 ili 200 niko sa sigurnošću ne može da kaže sem veštaka

A oštećenja zavise od jako puno faktora,ne samo od brzine

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
7 hours ago, el classico said:

Pitanje
Postoji li kod vas zakonom definiran pojam
Bahata vožnja
Obijesna vožnja
Vožnja kojom se druge sudionike u prometu dovodi u izravnu životnu opasnost??

Taj zakon je jasan i u nekoj drugoj državi te nitko od odgovornosti i konsekvenci spasiti neće.

 

Postoji ali se ne primenjuje...

X puta se do sad pojavi vest kako je neko zaustavljen na autoputu jer je vozio 230+ ili preticao kolonu na punoj ili je bio mrtav pijan i uvek sve svede na to da je napisana samo prekrsajna prijava iako zakon kaze da uz novcanu ide i zatvorska kazna (znaci ne "ili" vec i zatvor mesec dana ili drus kor rad).

 

Pa jebote imamo lika koji te svoje nasilnicke voznje objavljuje na instagramu i jos javno proziva mup... I nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Eto, ja samo nemam mogucnost da napisem to zvanicno ali sam cuo da je to prica sa lica mesta. I da nisam cuo nikada ne bih bio spreman da "napadam" nekoga ko se kolima kretao u istom smeru danju po putu na kojem nema skretanja ukoliko nije bilo bocno cesanje ili udarac koji nedvosmisleno onda govori o pogresnom prestrojavanju. 

 

O socioloskom fenomenu napada na nekog ko nije "moj" ili relativizacije odgovornosti za nekog ko je "moj" bih mogao nasiroko ali tesko da bih nesto postigao. Pokusao sam igrom reci da vidim jel ta doslednost vazi bez rezerve ili je samo deo strasti nisam dobio odgovor a ni ne treba mi jer ga znam.

Tvrdim da u slucaju da se covek na motoru zvao Hasim Taci niko ne bi stao u njegovu odbranu

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 444 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

E sad čekamo da vidimo da li će oni koji su pokušali da opravdaju motociklistu izjavama da je "možda automobil skrenuo u lijevu traku bez žmigavca ili da nije gledao u retrovizor" da ovde javno kažu da su pogriješili i da početnik nije kriv. Odnosno da u ovom konkretnom slučaju krivica je 100% na strani motoriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

@Patriota kao laik znam da ostecenja ne zavise samo od brzine ali brzina je osnovni faktor za nastanak ostecenja zar ne pogotovo u slucaju naletanja lakseg vozila na teze a oba se krecu u istom smeru. Predhodno stanje citroena igra veliku ulogu ali i cinjenica da je najvise ulubljen cosak na kojem je lim sustinski najtvrdji daje neku sliku. 

 

Opet podvlacim nikakva saznanja nemam samo iskustveno razmisljam

 

P. S. potpuno razumem da kao odgovoran covek moras da napises da niko sem vestaka ne moze da ustanovi brzinu da me ne shvatis pogresno

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova
22 minutes ago, admiki said:

E sad čekamo da vidimo da li će oni koji su pokušali da opravdaju motociklistu izjavama da je "možda automobil skrenuo u lijevu traku bez žmigavca ili da nije gledao u retrovizor" da ovde javno kažu da su pogriješili i da početnik nije kriv. Odnosno da u ovom konkretnom slučaju krivica je 100% na strani motoriste.

Uopste ne treba javno nista da napisu samo neka sledeci put sami za sebe daju za pravo da mozda ne treba navijacki da pristupe ocenjivanju.

 

Evo kako se meni ovo sve dogodilo, dolazim u kafic nedaleko od mosta kao i svaki dan i drugar (koji naravno zna da vozim motor) me pita jesi cuo za ono na mostu. Ja naravno odgovorim na prvu jesam ali moras da razumes da ljudi u kolima voze kao debili i vise gledaju telefon nego put. Tu mi on kaze sta pricas decko je isao svojom trakom a motorista je hteo da se provuce menjajuci trake i naleteo. Kaze to su zvanicno rekli ocevici i ja to znam jer je momak iz kola sin moje poznanice. E tu ja pocnem da razmisljam kako sam nekada ja vozio preko tog mosta dok sam vozio po javnom saobracaju i koliko sam puta video takvu voznju motora na tom istom mostu i setim se da sam cerki kad je polozila za taj isti most i tunel rekao da kad ide kolima i cuje motor ne radi nista da samo nastavi kako je isla a on ce naci put da prodje i skapiram da mi je prva reakcija posledica predrasude koja je veoma tacna ali ne nuzno za ovaj ili bilo koji pojedinacan slucaj.

 

Taj most svi mi iz NS prelazimo i kolima koliko toliko cesto i svako od nas se moze naci u ulozi ovog momka. Ako ne mi onda neko od nase familije ili prijatelja

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1134 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 47 minuta, dvlns je napisao:

jer je momak iz kola sin moje poznanice.

Evo opet da pitam, kakve je povrede zadobio? U vestima je pisalo da je odnet na hirurgiju, znači nije naivno?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

@Due ne znam cak se ne secam ni da li mi je rekao znam da mi je rekao da je bio u urgentnom. Predpostavljam nista strasno, mozda neka posekotina ali mogu da pitam mada verovatno nije preterano bitno. Posledice na psihu su sigurno daleko teze ipak je neko izgubio zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1134 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Dobro je ako je tako. Povrede vrata od takvih udaraca od pozadi znaju da izazovu ozbiljne neurološke bolesti, daleko bilo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Sad nesto vrtim po mozgu mozda mi je rekao da su ga odneli zbog moguce povrede kicmenog stuba ili tako nesto. Da me ubijes ne secam se jer sam po automatizmu i ja krenuo u pricu telefon bla bla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eto, misterija je rešena, slučaj zaključen.

El vido ko Jokera i Pingvina :zvizduk:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1779 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, ser je napisao:

Postoji ali se ne primenjuje...

Znam za slucaj,ogranicenje 80,brzina 155 + preticanje na punoj,30 dana zatvora i 300.000 kazna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Da "iskoristim" ovu temu da napisem nesto mozda smisleno a mozda nekom i nekada pomogne, R motor u danasnjem saobracaju pogotovo od 1000 ccm nije nikako dobra ideja. Izuzetno los pregled sobracaja zbog polozaja na motoru, izuzetno lako se covek zanese i da gas a cudo leti plus jako trom za brze promene pravca pogotovo ako se ne lezi na rezervoaru a niko u saobracaju ne lezi na rezervoaru.

 

Ko ne veruje neka sedne na bilo koji motor sa kormanom i uradi tzv test severnog jelena i neka sedne na R i pokusa isto. 

 

Zasto pogotovo u danasnjem saobracaju nije praktican pa izmedju ostalog zbog ogromnog broja SUV vozila gde sa R motora nema skoro nikakve sanse da vidis bilo sta ispred tog vozila. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1779 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 8 minuta, dvlns je napisao:

ogromnog broja SUV vozila 

Ako je za utehu,ni sa stroma se nema bas neki pregled ispred SUV-a,tako da moramo se prilagoditi saobracaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: BGD
Pre 4 sati, Patriota je napisao:

Ajd ovako,zvanično. Vozač automobila nije menjao saobraćajnu traku. Motorista je prešao iz leve u desnu i udario u auto. 

Nezgoda se desila na skoro kilometar od početka mosta (nije važno tačno u metar)

Brzinu određuji veštaci na veštačenju

Kao neko ko se dugo bavi poslom vezanim za ovakve događaje mogu slobodno iz iskustva da kažem da nije išao po ograničenju

Da li je išao 100 ili 200 niko sa sigurnošću ne može da kaže sem veštaka

A oštećenja zavise od jako puno faktora,ne samo od brzine

Sve receno, kao sto sam i rekao u prethodnim postovima, bez vestaka saobracajne struke nista...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre sat vremena, Vaske4s je napisao:

Batman

Novosadski bend UMT je imao hit pod tim imenom.

Poslušaj ga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Jbt, napisao bih nešto, ali ovo malo pristojnosti što mi je ostalo mi ne da.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
4 hours ago, Patriota said:

Da li je išao 100 ili 200 niko sa sigurnošću ne može da kaže sem veštaka

Jeste, moguce da je isao 100kmh, ali jedino ako je citroen isao u rikverc pun gas.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Hvala Partioti na informcijama i odmerenim izjavama.

Da li ima informacija zašto je iz brze leve trake, menjao u srednju sporiju?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja