Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki er5 guma za kućište filtera

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Pozdrav kolege. Kako to obično biva, urekla sam motor jer sam ga pohvalila. :D

 

Uglavnom morao je da ode na sredjivanje karbova i majstor mi je javio da treba da se zameni guma koja je izmedju kućiśta filtera i karburatora.

 

Kaže da je jedna dobra ali da je druga oštećena verovatno prilikom nekih radova oko karba, kao što se može videti iz priloženog.

 

20240605_165221.thumb.jpg.cc6f687ff8d61262d770fea19438ed83.jpg20240605_165237.thumb.jpg.588cfb613bc0ecaa19504b41e5a04b6b.jpg20240605_165154.thumb.jpg.c3da538fccb4a6338a6a100d91fd5bba.jpg

 

Ja sam čačkala po manualu i nadjoh samo jednu sliku, mislim tog dela, ali nisam uspela da nadjem obeležje za tu gumu kako bih znala da ga tražim jer čisto sumnjam da se zove guma za kućište filtera. :D

 

Screenshot2024-06-05at16_57_51.png.04b6039ac04b7d111ae298b7d7d57027.png

 

Cenim da mi je potrebna ova guma sa oznakom 14073a ali iskreno nisam 100% ni sigurna.

 

Screenshot2024-06-05at16_59_17.png.614a06709b604c350257ec290ffd4cbc.png

 

Da li neko možda od vas ima tu gumu ili zna pravi naziv po kom bih mogla da tražim dalje po netu?

 

Hvala unapred.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2104 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Probaj Moto bike Kać ili Kompp.co, možda ima novih guma. Naći ćeš telefone na net-u...

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 604 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ako ti mehanicar potvrdi da je to ovaj deo, onda pretrazi net po broju dela. Meni je to nekako sigurnije od nabavke po imenu dela.

KAWA-SHOP24.DE

Kawa-Shop24.de Kaufen Sie Kawasaki DUCT,INTAKE mit OEM-Nummer 14073-1675 bei einem Kawasaki-Vertragshändler.

 

 

WWW.WEMOTO.COM

At Wemoto UK we have Inlet Manifold Connecting Rubbers for your Kawasaki ER-5 500 2003 18456.

 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

@Blaza hvala za savet, nazvaću sutra da vidim da li imaju taj deo.

 

@Petre i ja mislim da je taj deo ali čekam potvrdu od majstora pa sutra da zovem na par mesta da vidim jel to može da se nabavi kod nas.

 

Hvala puno na pomoći. ☺️

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 604 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ako moras da trazis "preko", ja sam koristio Wemoto. Proslo odlicno. Onaj prvi link, uleteo pri pretrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2104 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam ubeđen da to može da se nađe kod nas. Ta guma se gađa na dosta modela Kawasakija, ovi od 500 kubika bi trebalo da imaju iste karburatore, valjda su i rupe na filteru vazduha isti prečnik... Čudi me da ti majstor nije rekao gde ima kod nas da se pronađe, kad već radi karburatore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4618 postova
Ako ti mehanicar potvrdi da je to ovaj deo, onda pretrazi net po broju dela. Meni je to nekako sigurnije od nabavke po imenu dela.
14073-1675-teil.jpg KAWA-SHOP24.DE
Kawa-Shop24.de Kaufen Sie Kawasaki DUCT,INTAKE mit OEM-Nummer 14073-1675 bei einem Kawasaki-Vertragshändler.  
 
10052848.jpg WWW.WEMOTO.COM
At Wemoto UK we have Inlet Manifold Connecting Rubbers for your Kawasaki ER-5 500 2003 18456.  
То су грла карбуратора, колегиници треба од карбуратор до филтер кутије

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 604 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

@Krokodilo, hvala druze. Za svaki motor koji sam imao, prvo skinem sa neta parts catalog i imam oznake/broj dela, pa mogu da trazim po netu. A i skice sklopova su puno preglednije od servisnih uputstva. Olaksava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Potvrdio majstor, jesu gume sa crteža ali nisu ove sa sajta, to su usisne, što reče Krokodilo, meni trebaju od karburatora do filter kutije. Sada ću da nazovem ove što predloži Blaža, da vidim da li imaju taj deo.

 

A majstor reče da će i on da potraži a ja sam se ponudila da pomognem i on je pristao jer nisam upućena koliko se teško nalaze delovi. Po prošlim temama i grupama, rekla bih da nije toliko teško ali da dosta zavisi i od dela pa sam računala da ne mogu da odmognem.

 

Hvala vam najlepše na pomoći, nadam se da ćemo ovo naći da mogu da se vozam dok je lepo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Evo update, ako nekoga zanima.

 

Zvala sam Kać i oni nemaju, a izuzetno ljubazan dečko iz Kompp-a me je uputio na Cule Kawasaki. Našla sam da kod njega može da se poruči taj deo, samo se čeka jedno 3 nedelje. Takodje sam dobila savet da ubacim gumu u kljucalu vodu da probam da je ispravim barem nešto ako nije pokidana i oštećena nego samo izgužvana. Majstor je uspeo da je namontira na karb samo čeka da vidi da li će da nastavi da se gužva. Ako ne može nju da vrati onda poručujem kod Culeta i završavam posao.

 

Hvala vam još jednom na pomoci!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4618 postova
Evo update, ako nekoga zanima.
 
Zvala sam Kać i oni nemaju, a izuzetno ljubazan dečko iz Kompp-a me je uputio na Cule Kawasaki. Našla sam da kod njega može da se poruči taj deo, samo se čeka jedno 3 nedelje. Takodje sam dobila savet da ubacim gumu u kljucalu vodu da probam da je ispravim barem nešto ako nije pokidana i oštećena nego samo izgužvana. Majstor je uspeo da je namontira na karb samo čeka da vidi da li će da nastavi da se gužva. Ako ne može nju da vrati onda poručujem kod Culeta i završavam posao.
 
Hvala vam još jednom na pomoci!
Не мора укључала вода, може само индустриски фен, и има фазон за монтажу да не би дошло до таквих оштечења.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Samo da javim da je guma stigla i da je motor namontiran, sada leti samo tako.

 

Pritom, majstor je zamenio iglice jer je primetio da su pri kraju i zamenio je creva za gorivo jer kaže da su bila prekratka tako da je sada kao nov.

 

Hvala svima na pomoći!

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja