Jump to content

Moto Zajednica

Voznja A2 motora sa A1 kategorijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Imam u planu da kupim motor A2 kategorije ali imam 16 i A1 kategoriju.

 

Pa sam hteo da pitam ostale motoriste za njihova iskustva u vezi ovoga (ako ih imaju) , i takodje kolika je kazna i da li beogradska policija smara za ovakve stvari.

 

Pre nego sto krenete da osudjujete cisto da kazem ka se trkam sa krosericama od 250cc i tesko mi je da se spustam na motor od 125cc.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znaci 250cc, opaaa

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mlad si, “lud” si, brz si….

Polako ima vremena i za 250 i 600 i 1000….

Zivot je tek pred tobom i vozices se jos puno.

Bolje da se za par godina smejes tome sto nisi mogao da vozis 250 nego da ne daj boze ne docekas taj trenutak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7099 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako ti nije problem da:
- Plaćaš kazne 100.000+ dinara

- Da ti oduzmu dozvolu

- Da moraš ponovo da polažeš (i plaćaš polaganje) a da pri tom imaš zabranu par godina na ponovno polaganje jer si sa probnom dozvolom zasrao.

- Onda samo napred :takoje:

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
57 minutes ago, Disko Nindža said:

Ako ti nije problem da:
- Plaćaš kazne 100.000+ dinara

- Da ti oduzmu dozvolu

- Da moraš ponovo da polažeš (i plaćaš polaganje) a da pri tom imaš zabranu par godina na ponovno polaganje jer si sa probnom dozvolom zasrao.

- Onda samo napred :takoje:

Kako to moguce da mi daju istu kaznu kao nekome ko je seo na motor bez ikakve dozvole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Ovde ćeš teško naći nekog ko odobrava ovu tvoju ideju.

Nema to veze sa tvojim iskustvom što se tiče vožnje. 

Sharky ti je dao ODLIČAN savjet. Sačekaj još malo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Deku, baku, nekog normalnog strica ili ujaka? Taj koji mu je kupio motor jel od 250cc i dozvolio da ide na trke, valjda mu daje i savjete kako vrat da ne polomi, siguran sam da takvi ljudi znaju dati i savjet za voznju bez kategorije!

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
3 minutes ago, BaneVuk58 said:

Ne razumem ovu polemiku....ima li dečko roditelje ???

Haha “ima li decko roditelje” kao da sam pitao kako da zveknem trafiku ne da vozim jaci motor sa dozvolom i registracijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi trazis savjet na forumu, a ovde nema dva cista, sve neki jebivetri i zajebanti. Ja sam siguran kad te panduri zaustave ako im objasnis ovako jasno kao nama da ce te oni ozbiljno shvatiti. Ipak su to iskusni saobracajci koji su svasta vidjeli.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Haha “ima li decko roditelje” kao da sam pitao kako da zveknem trafiku ne da vozim jaci motor sa dozvolom i registracijom
Kakvo pitanje takvi i odgovori.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, misaaa je napisao:

Haha “ima li decko roditelje” kao da sam pitao kako da zveknem trafiku ne da vozim jaci motor sa dozvolom i registracijom

Slušaj, mlad si i pun hormona.

Misliš da si nepobjediv. Svi mi smo mislili isto to u tim godinama.

Nisi ti jedini koji zna da vozi. Ovde ima ljudi koji voze hard enduro, koji su vozili ili i dalje voze trke. Ljude koji su na dva točka išli do Magadana/Mongolije. Koji su vozili u saobraćaju prema kom vožnja u BG špicu izgleda kao dječija igra.

Opet, ono što ti se ovde kaže nema veze sa tvojim trenutnim iskustvom u vožnji, ali trka krosericama i vožnja po Ibarskoj nisu isto, ni blizu. E tome služi 125cc. Da te nauči šta je saobraćaj.

Ne insinuiram bilo šta, opet, mlad si i neiskusan u ophođenju. Način na koji si postavio pitanje to pokazuje. Ali na osnovu toga i mi dajemo odgovore.

Promenio član admiki
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
On 5/13/2024 at 10:10 PM, Sharky - Alex said:

Nemas kategoriju je isto kao da nemas dozvolu

Esi li siguran u ovo ? 

Nesto mislim da nije ista kazna kad nemas uopste dozvolu VS nemas kategoriju 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 267 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Da,smara Bgd policija, isto kao da vozis kamion a imas dozvolu za auto.Kazna ti je oko 40 k, pluz zabrana voznje postojece kategorije, kazneni poeni, zabrana polaganja. Probnom je dozvoljeno smo 9 kaznenih i ako to naguras ides na kurs lepog ponasanja a to moze da potraje i godinuipo dok ti nadju slobodan termin a i to se lepo placa. Ja u tvojim godinama nisam primao savete pa necu ni da ti ih dajem.Samo sam ti odgovorio na pitanje. Uostalom imas ZOBS pa se detaljno informisi

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
8 hours ago, MatorKonj said:

Da,smara Bgd policija, isto kao da vozis kamion a imas dozvolu za auto.Kazna ti je oko 40 k, pluz zabrana voznje postojece kategorije, kazneni poeni, zabrana polaganja. Probnom je dozvoljeno smo 9 kaznenih i ako to naguras ides na kurs lepog ponasanja a to moze da potraje i godinuipo dok ti nadju slobodan termin a i to se lepo placa. Ja u tvojim godinama nisam primao savete pa necu ni da ti ih dajem.Samo sam ti odgovorio na pitanje. Uostalom imas ZOBS pa se detaljno informisi

a jeste , milion... teras heliKopter a imas dozvolu za brod !!

mozda da ga i streljaju , kod konja , za primer ...

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
On 5/13/2024 at 8:29 PM, misaaa said:

Imam u planu da kupim motor A2 kategorije ali imam 16 i A1 kategoriju.

 

Pa sam hteo da pitam ostale motoriste za njihova iskustva u vezi ovoga (ako ih imaju) , i takodje kolika je kazna i da li beogradska policija smara za ovakve stvari.

 

Pre nego sto krenete da osudjujete cisto da kazem ka se trkam sa krosericama od 250cc i tesko mi je da se spustam na motor od 125cc.

 

 

Mlado i smešno, bez uvrede :)

Vidi se da si pun adrenalina, još si okusio brzinu na stazi i zasigurno postaješ adrenalinski zavisnik. Treba da se ugledaš na nešto starije kolege koji voze trke, ima ih baš dosta kod nas, svojim primerom edukuju ostale vozače i pozivaju na poštovanje saobraćajnih propisa, jer i sami znaju da to što su majstori na stazi apsolutno nema nikakve veze kada je saobraćaj u pitanju. Možeš biti i čuveni Valentino, ako te traktor sačeka iza krivine, ideš u zaborav.

 

Probaj da slediš taj pedagoški pristup, da sve svoje vršnjake i kolege po skuterima, motorima, edukuješ da je pravo mesto za ispuštanje adrenalina staza, a da u saobraćaju uživate u lepim pejzažima i predelima i da maksimalno poštujete saobraćaj i njegove propise. Tako se gradi pravi karatker, postaje ispravan i "veliki". Mogao bi nečiji život da sačuvaš, a to je velika stvar! Razmisli malo, možda je to poziv za tebe.

 

Moje iskustvo sa 17 godina me je naučilo koliko i skuter od 125 kubika može biti opasan, naučio sam tako što sam leteo 7, 8 metara usled oduzimanja prvenstva od strane dekice koji je samo tražio parking. Do tog momenta sam mislio da ne postoji bolji vozač od mene, samopouzdanje na vrhuncu!

Slobodno mogu da kažem da sam odrastao u saobraćaju, jer sam počeo od svoje 14 godine. Imam zaista veliko iskustvo, svakodnevna gradska višesatna vožnja i velika kilometraža iza mene, nešto što je za tebe trenutno baš daleko i što ćeš steći verovatno tek za 10, 15 godina. Veruj mi, i dan danas učim iz situacija i vozim sa ogromnom pažnjom i otvorenim očima u svakom trenutku.

 

Treba da naučiš da prepoznaješ opasne i rizične situacije, i da predviđaš poteze ostalih učesnika u saobraćaju, a za to ti trebaju godine i iskustva iz situacija. Ti si trenutno jako daleko od toga i to što voziš trke na stazi apsolutno nije nikakva prednost u odnosu na ostale, već jako velika mana kada je saobraćaj u pitanju jer doživljavaš to kao da si superiorniji od ostalih, a u stvari nemaš pojma.

 

Što se tiče vožnje bez odgovarajuću kategorije, čini mi se da je kazna u rasponu od 40k do 60k za one koji poseduju podkategoriju, da sada baš ne čitam zakon. Tu pričamo o prekršajnom postupku što znači da bi morao da ideš na sud, da se ispituju okolnosti, da ideš na saslušanje, i ostala smaranja za koja verujem da ti nemaš sada vremena. Da ne pričamo o zabranama koje bi dobio i koje su kolege već navele. I ovde ti nedostaje iskustvo.


Kategorija koju trenutno imaš je i više nego dovoljna za prevozno sredstvo i učestvovanje u saobraćaju, i to nije uporedivo sa stazom.

Zaključak za kraj: "Sedi di si, ni za di si nisi".

Promenio član Luka9905

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja