Jump to content

Moto Zajednica

Zaobilazite Kikindu u širokom luku...

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

I ja sam sam više puta prolazio tako sa defileom kroz crveno. Po sistemu kud svi tu i mali Mujo. Mada kontam, zamisli da jedini u defileu staneš ispred semafora. Garant bi te neko opalio od pozadi. 

Trećina pijana, a dobar deo vozi motore sa kilavim kočnicama na kojima moraš dobro da planiraš zaustavljanje, kad na to dodaš vožnju točak u točak i nepredvidjenu reakciju jednog u gužvi, karambol je skoro pa zagarantovan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Isčitao sam kompletnu temu od početka do kraja.
 

Policija je apsolutno postupila u skladu sa propisima i ovde punjenje kase nema nikakve veze sa prirodom stvari, ovde je više u pitanju to da ne može da se radi šta se hoće i da se tek tako blokira grad. 80 kazni je za budžet materijalno beznačajan iznos, a tek koji reputacioni rizik nosi za policijsku upravu, vlast (pogotovu pred izbore) i sam grad. Kao što možemo iz kompletne teme zaključiti, najveći vam je krivac grad Kikinda. To nam je valjda i u prirodi, odmah da okrivimo i seme i pleme, a to što su verovatno ulice bile prepravljene stanovnicima istog tog grada koji su izlazili na ulice sa decom da vam mahnu i da vas pozdrave, to nema veze. Bolje zbog ovoga obilaziti Kikindu u širokom luku. Meni je to strašno i poražavajuće, ne volim da slušam o podeli Srbije, ona je naša i jedna, ista je i u Nišu, i u Kikindi, i u Beogradu, nema potrebe da je u bilo kod delu zaobilazimo.

 

Ukoliko je organizator obavestio učesnike skupa da je organizovana vožnja i defile, u tom slučaju postoji mogućnost da je organizator odgovoran za ovako nešto i da možete zahtevati na neki od pravnih načina da vam se nadoknadi materijalna šteta u slučaju da platite kaznu. Ono što bih uradio na vašem mestu, sakupio bih sve dokaze o organizovanju skupa i same vožnje, objave na društvenim mrežama, postere koji su lepljeni po gradu, bilborde, zvanične objave organizatora i ostalo. Takođe, ukoliko je moguće, a verujem da jeste jer pričamo o 80 lica koji će dobiti kaznu, prikupio bih pisane izjave učesnika o tome na koji način su informisani o defileu, šta im je iskomunicirano, koja su saznanja imali o vožnji i prolasku kroz crvena svetla, koja su saznanja imali o prijavi skupa od strane organizatora, i ostalih stvari koje mislite da su bitne kao dokazi. Nakon toga, pisanim putem bih se obratio organizatoru za dostavu dokaza da li je bila izvršena prijava policiji i koje rute, jer i odgovor da nije izvršena prijava može biti dokaz. Dalje, sa svim prikupljenim bih se obratio nekom dobrom advokatu u cilju naknade materijalne štete koja je nastala usled potencijalnog propusta načinjenog od strane organizatora zbog dovođenja u zabludu da je defile organizovan. Verujem da bi put za naplatu bio dug, ali bi barem bila jedna velika lekcija za organizatora, a možda i za sve buduće organizatore.

 

Zamislimo situaciju da odem na koncert i da na izlasku sa koncerta budem legitimisan i da mi stigne prijava za narušavanje reda i mira, jer koncert nije bio prijavljen. Naravno karikiram da bih objasnio koliko je meni sumanuto da odem na organizovanu vožnju i da za to dobijem kaznu. Pa ja sam i neuka strana, kako sam mogao da znam šta sve jedan skup mora zakonski da prođe i koje sve dozvole da dobije kako bih učestvovao u vožnji, ja sam pozvan i ja sam se pridružio većini u saznanju da je sve to odrađeno kako treba.

 

Svakako, nemam sve informacije, već čitam i verujem onome što je napisano na ovoj temi, možda je organizator i izvršio sve potrebne prijave, možda je obavestio učesnike da nema prolaska kroz crveno. Daleko da ga branim, samo se ograđujem.

 

Srećom da nema više kamera inače bi svi fasofali kazne za nasilničku vožnju, jer verujem da niste samo na jednom semaforu prošli na crveno svetlo, a više uzastopnih prolazaka na crveno svetlo je upravo nasilnička vožnja.

 

Srećno i želim vam da pronađete rešenje za ovu situaciju. Valjda će se te kazne na neki način otpisati ili ublažiti na minimalni iznos. Probajte i da se obratite upravi saobraćajne policije, možda bi neko bio voljan da sasluša vaš problem i da vam pomogne.

 

Ja znam da Kikindu neću obilaziti, a vi kako 'oćete :)

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za ovakav slučaj mogu da postoje tri osnovna uzroka:

1. Da organizator nije ispravno prijavio defile.

2. Da policija nije ispravno odradila svoj posao.

3. A svakako najbitniji uzrok je što su učesnici defilea (svaki od njih pojedinačno) smatrali da vožnjom u grupi imaju prava koja nemaju.

Pa valjda je normalno da kad vidiš crveno svetlo na semaforu, (a na raskrsnici nema policajca koji reguliše saobraćaj) da ukapiraš da moraš da staneš (bilo da voziš sam ili u koloni).

A kamera uostalom i ne prepoznaje grupu-defile, nego svako pojedinačno vozilo koje je prošlo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

E ovako našli smo advokata koji će da sroči kolektivnu žalbu,skupljamo se uveliko pa ko je zainteresovan(što nas više to bolje) neka mi se javi u inbox za broj telefona(ne bi javno) pa da vas uputim za dalje.🙂

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400




U međuvremenu ako neko ima br telefona od Mladena Alvirovića iz emisije SAT nek mi pošalje na PP,oću da pričam sa njim,da ga pitam nešto
 
 
Z
 
 


Ovo zaboravi , samo ces se iznervirati ..
Covek gleda svoj interes , i bitan si mu kolko i semafor u GTA...
Ostaces bez odgovora...
Da se ne izrazim onako kako znam, sta mislim o njemu...
( Imao sam situaciju pa sam isto ovo hteo... Razocarenje - pro )

www.medinobend.rs

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

I meni su poslali telefon iz neke sadvokatske kancelarije pa čekam da prođu praznici i vidim šta dalje

Policija ima samo br tablice i ko je vlasnik motora,mora se ići u sup i pisati izjava ,ko je vozio itditd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 29. 4. 2024. at 14:05, aleksuzuki 650sv je napisao:

Je da ja vas pitam sad onako nisam od pocetka citao sve ali kako kontam nijedan kikinjdjan nije dobio kaznu

Dobili i kikindjani. Kad si u koloni kako da se zausta, a i niko nije razmisljao o kamerama kad je bio defile. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 30. 4. 2024. at 11:54, zika56 je napisao:

Za ovakav slučaj mogu da postoje tri osnovna uzroka:

1. Da organizator nije ispravno prijavio defile.

2. Da policija nije ispravno odradila svoj posao.

3. A svakako najbitniji uzrok je što su učesnici defilea (svaki od njih pojedinačno) smatrali da vožnjom u grupi imaju prava koja nemaju.

Pa valjda je normalno da kad vidiš crveno svetlo na semaforu, (a na raskrsnici nema policajca koji reguliše saobraćaj) da ukapiraš da moraš da staneš (bilo da voziš sam ili u koloni).

A kamera uostalom i ne prepoznaje grupu-defile, nego svako pojedinačno vozilo koje je prošlo.

Sve je ovo ok. Ali u toku defilea kako bi zakocio i stao a da si u sredini kolone a na guzici ti jos jedno 10 motora. Drugo, nikad od kad je moto skupova i manifestacija se nije stajalo za defile. Ako je propust policije to sigurno nece priznati. Iz iskustva to sto stigne na sud, dobije se najblaza kazna koja je moguca za taj prekrsaj. Sve ostalo je naucna fantastika. Jedino sto spominju kolektivnu zalbu, pa tuzbu. Al kaznu ce morati sa pravne strane da plate. Platis pa tuzis. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2155 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jedino da se vade da nije bilo bezbedno da se naglo zaustave,zbog nadolazecih motora od pozadi.

Policija je ipak trebala da regulise saobracaj.Sigurno su primetili veliki broj motora u grupi.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
8 minutes ago, cezarpa said:

Jedino da se vade da nije bilo bezbedno da se naglo zaustave,zbog nadolazecih motora od pozadi.

Policija je ipak trebala da regulise saobracaj.Sigurno su primetili veliki broj motora u grupi.

Ovo "vađenje" na kolonu teško da će da prođe, iz razloga što bi to onda značilo da i oni koji su svakodnevno u kolonama automobila (recimo u Beogradskom "špicu") ne treba da stanu kada se na semaforu upali crveno svetlo?

Kolona je kolona, nezavisno od vrste vozila (i od razloga zbog kog je kolona nastala).

A policija je trebalo da reguliše saobraćaj (ako je bila obaveštena o defileu).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
On 4/25/2024 at 5:24 PM, john314 said:

U depeši piše prekršaj član331.stav1.tačka 19

 

Cek, pa ovde ti je manja tarifa, 15-30k. Pesacki... 

Sreca u nesreci je da se na slici jasno vidi da nema pesaka, pa nece biti "ugrozavanje ostalih ucesnika u saobracaju"

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Nije propust policije

Ništa nije prijavljeno,a niko od nas nije znao

Možda neko i jeste all sad je gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Можете да пробате да уђете у историју српског права - да се одбраните неотклоњивом правном заблудом, када се починилац ослобађа одговорности јер није знао или није био дужан да зна да је његово дело кажњиво :). А опет, како нисте знали, кад сте учествовали у саобраћају... Срећно, како год да буде.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Prvo što gledam kad prilazim semaforu je da li ima kamera, ako je vidim kočim iako je zeleno da ne bude kasno da stanem da ne prebaci na žuto ili crveno... te kamere su zlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

More, jebo li vas pera zdera , vas kikindjane ....

Zbog ove teme sad u nedelju do sremcice - stajanje na svako crveno !

Prvi put u istoriji covecanstva !!

Hahahahahaha

Kud otvoriste temu

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Bez uvrede ljudima koji su osteceni, meni je ova tema svojim komicnim elementom bas upotpunila prethodne dane 😂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1378 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kod nas se na kraju sve okrene na komediju :lol2:

Uskoro kad budem dolazio javim jesu li me zaustavljali. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2155 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ozbiljno bio sam u Kanjizi za 1.maj,neki iz Kikinde su se "ponasali"u hotelu.

Promenio član cezarpa
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja