Jump to content

Moto Zajednica

Puni oglasi S1000RR Gen3 2015 - 2018

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Primetio sam u poslednje vreme da su puni oglasi trece generacije ovog motora, u cemu je fora sa tim? :neznam:
Pomislio sam prvo da je to pocelo kad je izasao restyling model 2019 pa su se stranci resavali trece generacije da bi presli na cetvrtu ali to jos uvek ne prestaje.
Cak je nekad gen3 malo skuplja od gen2 a mladja i sa dosta vise opreme, onako da na prvu deluje kao dosta isplativija i bolja kupovina.

Gledao sam strane recenzije ovog motora i svi ga hvale, domace recenzije nisam nasao. Da li je kvarljiv, da li je tih 200ks bas previse za ulicu i voznju van staze ili nenormalno puno trosi pa ga izbegavaju, sta li je u pitanju?! 🤔
Ukoliko neko poseduje ovaj motor bilo bi lepo da podeli svoje iskustvo i misljenje. 

Promenio član Zeksius

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Tema je trebala da ti se zove "Puni oglasi S1000RR". 😅

 

Odlican je agregat, proveren, nista mu ne fali. Sto se tice konja i snage, nista nije previse ako imas pamet u glavi, a i tih 200 ks nemas na 3000 rpm nego na 11.000 rpm, a tu vec ides 200 km/h, a pored svega toga imas i modove voznje gde mu stroji konje. 

 

A ovo "nenormalno trosi", pa i da trosi - sto ne verujem - druze, to je R motor, litra, sta hoces, da ide od 0-100 za 2.5 sec a da trosi kao Honda NC750? 😂

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
pre 46 minuta, Paljevina je napisao:

da trosi kao Honda NC750?

Nakon par vožnji sa NC ekipom, shvatam da taj motor generiše gorivo, ne troši ga.

@Zeksius ne da ti đavo mira 😀

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Idealan motor da sednes i obrnes krug oko planete s njim... sve to s prosecnom platom u Srbiji. 😅

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Ma ne radi se o potrosnji, ima to dosta konja, treba te konje napojiti, sve je to jasno, generalno mi nije jasno otkud toliko na oglasima odjednom 😆
@maza1 uhhh, da znas, video sam jedan bas lep, tacno me provocira 😃:na_glavi:

 

Promenio član Zeksius

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Nije daleko cena polovnog i novog, prodaš polovan star bezmalo 10 godina dodaš oko 6000 i imaš nov motor... pri tome ne pričamo o motorima koji su matori. Gooomila ovih iz uvoza je sa staza, zato su u fabričkom stanju, stranci skinuli sve i stavili sve za stazu i tako terali.

Smatram da motor sa staze nije možda loša investicija, ali mi ide na živce što naši uvoznici sve ubedjuju kako malo voze stranci a oni kupe motor sa staze sa opremom za stazu, prepakuju ga na fabriku a opremu za stazu preprodaju. 

A nemcima, svajcarcima je razlika izmedju polovnog starog 9 godina manje više zanemariva jer je nadomešćava kredit koji lakše plaćaju od prosečnog Srbe....

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mali off, zasto je staza toliki bauk nekima? 

Na stazi ne peglas hladan motor, ulje nije bajato, nema grube prasine, udarnih rupa ... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nije daleko cena polovnog i novog, prodaš polovan star bezmalo 10 godina dodaš oko 6000 i imaš nov motor..
A nemcima, svajcarcima je razlika izmedju polovnog starog 9 godina manje više zanemariva jer je nadomešćava kredit koji lakše plaćaju od prosečnog Srbe....
 


Kakvi crni krediti..
Ta razlika se u CH nadomjesti sa 1-2 plaće, ovisno koliko ko zaradi.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 25 minuta, bdada je napisao:

Mali off, zasto je staza toliki bauk nekima? 

Na stazi ne peglas hladan motor, ulje nije bajato, nema grube prasine, udarnih rupa ... 

Nisu upućeni dovoljno koliko se zapravo većina motora na stazi pazi.

 

Ulje se menja na 3-4 TD (ispod 500 km), kočiona tečnost se često menja, da ne pričam o servisu ogibljenja koje prosečan vlasnik ogibljenja uradi skoro nikad. Motori za stazu skoro nikad ne dostignu visoke radne temperature (što nije slučaj kad se vozi u gradu), redovno se pregledaju i lickaju motori. Motor sa staze ume da bude dobra kupovina. Eto na primer @dvlnsje svoj S1000RR prodao jer više ništa nije imao da radi na njemu, sve je spakovao što je moglo da se spakuje i prodao ga :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

samo jednom sam čuo i to od prvog komšije da je odustao od  s1000 rr zbog nenormalnog grejanja nogu.Naime vozio je par dana bmw od najboljeg drugara i rekao da bez pantalona nemože nikako da se vozi po gradu-

Čoveku potpuno verujem ali mi nisu jasni ovi drugi koji to nikad ne pominju :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja