Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav, Drage Drugarice i Dragi Drugari

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10

Pa, evo ovako, u najboljim sam godinama, presao sam motorom preko 1/2 miliona km i nisam jos uvek umoran od toga, cak posle 30 god. jos uvek me drzi ta neka neopisiva energija koja vlada u meni i zudi ka novim izazovima i avaturama sirom sveta na 2 tocka.

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 541 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10
38 minutes ago, ПИпезос said:

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:
 

Vidim da imas CRF, ovo je moj , mislim mozda cak i jedini u svetu sa kobinacijom original 17/21 i 17/17 sa alu felnama.

crf.jpg

crf2.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 541 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 46 minuta, atomska radilica je napisao:

Vidim da imas CRF, ovo je moj , mislim mozda cak i jedini u svetu sa kobinacijom original 17/21 i 17/17 sa alu felnama.

crf.jpg

 

Морам признати да ова комбинација стварно привлачи пажњу ... ако је иста дужина вила, онда је благо нагнут напред, како га је возити у тој занимљивој комбинацији ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10

Sa kombinacijom 180/120 je sigurno bio tehnicki izazov ali ja volim takve stvari.

Za sad nakon nekih 50.000 km se pitam zasto Honda nije tako nesto ponudila za trziste sirom sveta. Voznja po krivinama je fantasticna, uvek sam imao cudan osecaj na ulici sa 21", medjuosovinsko rastojanje je za nekih 2-3 cm produzeno, viljuska spustena 7mm, max. brzina povecana na 236km/h mereno sa GPS, cela geometrija motora je promenjena i sad se tako oseca sto bi nasi ljudi rekli san snova za ulicu i za terenske staze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Pozdrav i dobrodošao 

Od kog motora su felne i koja je prepravka potrebana?

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10
19 hours ago, Vampa said:

Pozdrav i dobrodošao 

Od kog motora su felne i koja je prepravka potrebana?

 

 

Evo ovako, prednja i zadnja felna je od cbr 600 iz 2000 god. , zadnj nosac kocionog sistema isto od cbr600f4. Zadnju felnu nemoras da modifikujes uopste samo caure da napravis i to najbolje od metala, prednja felna zahteva vise rada i preciznosti ako zelis da koristis originalne diskove. Neko bi trebao da stavi felnu na strug i da obradi ili skine razlicitu meru materijala sa obe strane glave gde se disk steze tako da originalni diskovi 100% pasu i imaju slobodan prostor na plocicama od nekih 1000/1mm. Ostale stvari su lake, treba ti speedo healer iz Amerike da se reprogramira sistem za km/h, TC ti nebih preporucio jer treba da se ucitava novi program u ABS i sve kosta dodatno a mozes da izvadis osigurac od ABS i zavrsis stvar, 2 nove gume u velicini 180/55-17 i 120/70-17 i to je to. Kazimo da kopletna modifikacija moze da se zavrsi za oko 800 EURO. Za agresivnu voznju off/on road ja sam isto promenio prednje i zadnji feder/e.

Eto, to bi bilo to. Nadam se da sam ti objasnio sve sto treba i ako imas ili imate dodatnih pitanja bez ustrucavanja.

 

Dali je sve to bilo vredno rada i truda, DA jeste! Dali je nakon sve dodatne opreme motor perfektan, nije!

U svakom slucaju je vise nego dobar za off i on road avanture.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja