Jump to content

Moto Zajednica

Gilera dna 50 izbacuje vodu na cepu od posude vode

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA
  • Motocikl: APRILIA RS125

Pozdrav ekipa e ovako u skorije vrjeme dobio sam gileru dna 50  nakon kupovine odma zaribala... ishonovan cilindar stavljen drugi klip i bila staradala vodena pumpa zamjenimo vodenu pumpu  upalimo i krene bacat vodu na auspuh uzmemo druge gumice promjenimo ne baca vodu na auspuh ali izbacuje gore kraj cepa na posudi cep je dobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Чеп је можда добар али од компресивног простора пролази притисак у систем за хлаџење. Нове гумице на глави, цилиндар где належу гумице огланцати на стакло и брусни папир, исто и главу. Гумице оригиналне, силикон никако. У систему антифриз, вода јок. Е сад шта сте урадили кад сте мењали пумпу јер агрегат мора на пола јбг то само ви знате.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA
  • Motocikl: APRILIA RS125

Da jesam tako kako ste rekli ali mislim da sam skonto u cemu je problem gledam malo pre dole ona plastika u obliku slova  L kod namotaja(gdje se stavlja crijevo za vodu ) i ima kao mali pipak ali je to neko slomio  i na njega se prikljucuje crijevo sa glave gdje se takosje nalazi pipak pa sad ako neko moze da objasni ulogu toga kako funkcionise jer u to malo crijevo je bio zavrnut saraf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Da jesam tako kako ste rekli ali mislim da sam skonto u cemu je problem gledam malo pre dole ona plastika u obliku slova  L kod namotaja(gdje se stavlja crijevo za vodu ) i ima kao mali pipak ali je to neko slomio  i na njega se prikljucuje crijevo sa glave gdje se takosje nalazi pipak pa sad ako neko moze da objasni ulogu toga kako funkcionise jer u to malo crijevo je bio zavrnut saraf
Улога је да имаш циркулацију док термостат не отвори комплетно. Шраф на задњи део главе цилиндра је за испуштање ваздуха из система јер је највиша тачка на агрегату. А ако знаш у чему је проблем дај нам реци, да и ми научимо нешто

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja