Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje po Italiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Crossrunner

Pozdrav svima. 

Novi smo na forumu. Planiramo putovanje po Italiji sledeće sezone. Krenuli bi u junu . E da imamo dosta iskustva u putovanjima

Naš ( ja i supruga kao suvozač) plan otprilike izgleda  ovako. 

Trebinje pa u Dubrovnik na trajekt do Barija. Onda Alborabelo pa do Matere. Iz Matere bi preko Amalfi obale do  Napulja. Onda na sever u Firencu i preko Venecije do Celja. I onda lagno  nazad za BGD.  Ne bi prelazili više od 350 km dnevno . To planiramo da traje nekih 15ak dana. Ako je neko bio da napiše naki savet tipa gde spavati šta obići pogotovo posle Napulja. Dotle nam je o.k plan . Ili šta izbegavati .

Hvala  unapred .

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Srecan put! I mi cemo na tu stranu, krajem aprila, samo sto cemo od Napulja da se spustimo na Siciliju i ponovo na trajekt. Mislim da vam je Bar  usko grlo. Gledali smo dosta i raspitivali se, taj trajekt je samo sezonski, saobraca jednom ili dva puta nedeljno, moras bas da se uklapas prema njemu, a izgleda i neku licencu da su izgubili. Drac ili Dubrovnik su vam mnogo bolje varijante. Do Draca moze da se spusti i na drugu stranu, preko Novog Pazara i Rozaja, na Gusinje u Albaniju onda onim serpentinama do Skadra i niz obalu.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 12/23/2023 at 1:23 AM, Jahači magle said:

Pozdrav svima. 

Novi smo na forumu. Planiramo putovanje po Italiji sledeće sezone. Krenuli bi u junu . E da imamo dosta iskustva u putovanjima

Naš ( ja i supruga kao suvozač) plan otprilike izgleda  ovako. 

Trebinje pa u Dubrovnik na trajekt do Barija. Onda Alborabelo pa do Matere. Iz Matere bi preko Amalfi obale do  Napulja. Onda na sever u Firencu i preko Venecije do Celja. I onda lagno  nazad za BGD.  Ne bi prelazili više od 350 km dnevno . To planiramo da traje nekih 15ak dana. Ako je neko bio da napiše naki savet tipa gde spavati šta obići pogotovo posle Napulja. Dotle nam je o.k plan . Ili šta izbegavati .

Hvala  unapred .

U Firenzi je zanimljiva Galerija Akademije

WWW.GALLERIAACCADEMIAFIRENZE.IT

La Galleria accoglie il David di Michelangelo ed espone una vasta collezione di capolavori pittorici...

Mislim da se karte mogu kupiti unapred na internetu, da ne cekate u kilometarskom redu ispred. Kada ste vec u Toskani bilo bi lepo obici je.

 

Posto idete ka Sloveniji mozda bi mogli posvetiti jedan dan Trstu?

 

Ja bih izbegao posetu Veneciji sem u zimskom periodu. Guzve su nezamislive.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja