Jump to content

Moto Zajednica

Zontes ADV 501-G

Recommended Posts

  • Drug član, 3179 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A ko zna ko se javio i šta je razumeo kao pitanje. Ja malopre naručujem 10 ćevapa za poneti, 4 kasirke\prodavačice ne znaju da otkucaju račun, i zovu petu u pomoć... Još da znaju šta će biti u budućnosti, ma idi bre.:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Iskreno, meni ovo sto je koleZa @Vujke1 napisao ima sasvim smisla. Na onim videima je negde i pomenuto da je to koncept i da je za 2024. Vrlo nerealno deluje da ce brze - bolje da potegnu sa tim novitetima kod nas. Gledajuci globalno, mi smo neznacano trziste pa cak i kao ceo region... To je stanovnika kao trecina Indonezije a gde su Filpini, Japan, Koreja, Tajland, Vijetnam, na kraju krajeva Kina i Indija. To je pola svetske populacije gde ima podosta njih dobrih plateznih moci, sa decenijski razvijenom kulturom koriscenja dvotockasa svih velicina, oblika i namena.

 

Rezime: Vrlo je realno da ovo sokocalo stigne 2025. na trziste... dogodine, daj Boze da bude moglo da se pipne i sedne na njega...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3179 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Napisao sam već u drugoj temi, ja sam tako pratio Kymco modele. Od predstavljanja modela u Milanu, prođe 2-3 godine dok dođe kod nas. Ako je to merodavno. Možda su ovi brži jer nabavljaju iz Grčke, ali svakako to neće biti skoro. A do tad, ko živ ko mrtav...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Možda ipak nije loše,uplatiti kaparu:lol2:

 

 

Šalu na stranu

win win ,Alexova krstarica ulazi u oldtajmere i postiže kolekcionarsku vrednost..svi ostali stižu da eksploatišu svoje postojeće,praktično nove mašine.

 

Boža menja mišljenje o fortu i prelazi u Z ekipu..:jee:

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3179 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Džim Džarmuš je napisao:

svi ostali stižu da eksploatišu svoje postojeće,praktično nove mašine

Ovo jedino ima smisla.

Bolje Kymco u ruci, nego QJ\Zontes na grani :)

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Lipši magarče do zelene trave... <_<

 

Gledajući sva videa koja su se pojavila do sada na YT, čini mi se da je podnica na 501 postavljena podosta visoko, što nama krakatima neće pogodovati jer bo će nam kolenCa biti povisoka jelte... Ostaje nam da čekamo neki promo video a kad krenu recenzije onda će već moći početno mišljenje da se formira...

Čak i ovi ''off road'' nogostupi mi deluju visoko postavljeni, bukvalno skoro u liniji ispod fuzastera za suvozača pa će neko ustajanje da se ''protegnu noge'' biti neizvodljivo sa saputnikom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Zanimljiv detalj tj indikator na ovom tel'vizoru - pitanje za upućene, šta mu dodje ova oznaka, kao neki lane assist? Sa desne strane, iznad ovog indikatora što blješti...

 

 

Lane assist.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL
On 12/2/2023 at 9:23 PM, alexanto said:

Zanimljiv detalj tj indikator na ovom tel'vizoru - pitanje za upućene, šta mu dodje ova oznaka, kao neki lane assist? Sa desne strane, iznad ovog indikatora što blješti...

 

 

Lane assist.JPG

Moja pretpostavka bila bi da je u pitanju neki meni selektor izmedju razlicitih prikaza, mozda i neku navigaciju. Cisto sumnjam da ce u ovom cenovom rangu da nudi funkcije poput lane assist - i da izadjes iz trake, kako bi te vratio? :D

 

Vecina ovih kineskih dvotockasa imaju skoro isti softver i hardver, samo menjaju izgled grafike i eventualno velicinu displeja.

Promenio član suchpro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ma ne mislim ni ja da može da te vrati u traku :moto3: već možda nešto pišti, skiči, skakuće po tom tabletu... Inače, nisam nešto fan tih haj tek džidža - bidža na motoru... Ono što mene veseli je podešavanje suspenzije i napred i pozadi, kontrola trakcije ako ima efekta i da je ABS dobar... 

 

Otprilike gledajući ovaj X-ADV klonić, sveo bih želje - očekivanja u 3 kategorije:

 

1. Šta mi je drago da poseduje a smatram da je neophodno:

- ABS, TCS, Točkove 17-15 (ne bih bio gadljiv ni na 15-14), podesiv korman sa zaštitama ručica, Full LED osvetljenje, velik prtljažnik pod sedištem, podešavanje suspenzije i napred i pozadi, duple trouglove na vilama, parkirnu kočnicu,  mehaničko podešavanje položaja vizira bez alata (smatram da je elektro vizir više za luksuznije inačice-putne), nogustupi za off road (koliko god ovo nije i neće biti off mašina, gode nama krakatima i matorima da promenimo položaj nogu)...

 

2: Šta bih voleo da su "uboli":

- dovoljno prostora za nas krakate, dobru zaštitu od vetra, rezervoar sa pristojnom autonomijom (barem 300+ km), prost za održavanje varijator, da keyless ne brljavi i da ima onu opciju da ako krepa, može na ključ, TFT solidne vidljivosti, hod suspenzije, da LED dobro osvetljava noću a da su pokazivači pravca, pozicije i štopovi dobro vidljivi danju...

 

3. Šta mi je drago da ima a "živeo" bi i bez toga:

- Maglenke, kreš bar, grejanje ručica, usb napajanja (to mogu i naknadno da ubudžim ali ako već ima :ljubav:), pozadinsko osvetljenje prekidača, Promenljive pozadine tj izgled TFT-a sa drugačijim rasporedom prikaza informacija, 2 diska napred :care:(ne gadim se ni na jedan disk ako dobro radi posao ali ovaki je ipak Gucci), Točkove sa žbicama sa tubeless gumama (nisam gadljiv ni na lepe livenjake)...

 

Ono što bih ovako na osnovu fotki voleo da je pametnije rešeno je svakako auspuh ali to je lako rešivo a recimo na nekom videu sam video isti auspuh na nekom od ovih ostalih 501-ica u tamnoj izvedbi i ne deluje uopšte loše, tako da sačekajmo utisak uživo. Meni lično podnica deluje poprilično visoko postavljena, kao kod nekih Kymco modela. Opet, utisak uživo a pogotovo sedanje na motor i vožnja će dati pravi sud...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 798 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
On 2. 12. 2023. at 21:23, alexanto je napisao:

Zanimljiv detalj tj indikator na ovom tel'vizoru - pitanje za upućene, šta mu dodje ova oznaka, kao neki lane assist? Sa desne strane, iznad ovog indikatora što blješti...

 

 

Lane assist.JPG

Meni ovo liči samo na prenaglašeno obaveštenje da je kratko svetlo upaljeno (zeleno=kratko), koje treba da bude na ekranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@alexanto Sto se tice stavke 2. rece mi Miroslav iz AP da je bio tamo i uzivo video sve i probao-seo, prvo sto sam ga pitao: da li je neki od modela(501G, E i K) veci odnosno da li ima vise mesta za noge u odnos na 350E i nazalost odgovor nije bio potvrdan vec je rekao isto za E i K ali cak malo manje na 501G. Kaze i da je uzivo brutalno lep. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Zato i velim: uživo je onaj pravi utisak. Čovek je biljka čudnovata. Dva čoveka naizgled istih proporcija mogu totalno drugačije da se smeste na isti motor. Jednom bude sve potaman, drugi se grči...

 

Sa druge strane, 501G ima opciju podešavanja visine i ugla kormana, možda i onaj lumbalni deo na sedištu može malo da se šteluje i eto sreće za nas krakonje... A znam i jednu budalu koja je vrhunski udobno i prostrano sedište precvikario na pola, pomerio sedalni deo unazad i dobio znatno više mesta na Atlanticu... ::)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1600 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

I dan danas mi nije jasno kako ti draga to dozvolila... Jel vidis sta je ljubav,pola svog sedista ti je dala. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3179 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, alexanto je napisao:

A znam i jednu budalu koja je vrhunski udobno i prostrano sedište precvikario na pola, pomerio sedalni deo unazad i dobio znatno više mesta

Moraću i ja tako nešto da uradim na svom sledećem skuteru, inače sreće tu nema. Ebiga kad krakati čine svega nekolicinu % svetske populacije, nismo im ciljna grupa uopšte.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3179 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A svaka rupa nađe zakrpu ;) Nego, ja kao da sam se sad probudio, došlo mi najzad iz du*eta u glavu - pa uopšte ne moram da tragam za svetim gralom, skuterom i koji će da mi se sviđa, a i da mi odgovara gabaritima! Dovoljno je da ispuni prvi uslov, pa ću prepraviti sedište zbog drugog! O, božemeoprosti, a ludog čoeka :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max

Pozdrav, dobio sam info od vlasnika Autoprometa da što se tiče ovih modela od 500 kubika da će probati da ih dovuče do Septembra po jedan primerak na testiranje i da će se onda praviti cena i porudžbenica za 2025. ( Rekao je da će 95 posto biti tako). Tako da sam uvenuo jer sam rešio da ga uzmem pa makar ga čekao i godinu dana.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Konačno neki video a da nije sa sajma... One su isprevrtali i izmontirali u 500 varijanti. A ja manijak naravno sve pregledao... <_<

 

Ovo je onako, kulturan uvodni spotić... :ljubav:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja