Jump to content

Moto Zajednica

Kymco k-xct 300cc 2013god servis!

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Drugari zanima me da li neko zna koje rolnice idu za skuter kymco k-xct 300cc,2013 god?

ako moze tacno dimenzija i gramaza ili jos bolje neki link proizvoda gde mogu da porucim? Ostale delove za servis sam porucio u moto-bikeu ali rolnice za moj model nemaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@StefanDura Taj Kymco bi trebalo da nosi isti agregat, pa i varijator kao Downtown\People GTi 300.

Original rolnice su 20x12 15,5g, 8 kom. Nema takvih zamenskih, morao bi da staviš nešto lakše, ako kupuješ third-party. Ali najbolje je da nabaviš original Kymco 22121-LEA7-E00. Em su tačne gramaže, em su boljeg kvaliteta od Malossi i sličnih, i najduže traju.

A i inače, za Kymco je uvek bolje nabavljati original delove za servis, na kraju se to najviše isplati.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Boza je sve rekao kako jeste. Ja bih samo dodao da ces cesto na ino forumima za taj agregat cuti informaciju da voli nesto lakse rolnice. Ja sam na DT300 probao i uzeo sam Polini 20x12 ali od 14.1 gr. I stvarno su se pokazale fenomenalno, start i medjuubrzanja mnogo bolji a na krajnjoj nije izgubio puno, a trajale su 3 godine kod mene bez ijednog oziljka i momak kod koga je otisao DT ih i dalje vozi, tako da su kvalitetne bas.

Ja sam moje porucivao sa RP ali sam imao u tom trenutku ko da mi donese:

WWW.RACING-PLANET.COM

Top quality set of variator roller weights selection from Italian Polini brand. Can be used as spare part or for racing application.

o

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 46 minuta, francuz69 je napisao:

start i medjuubrzanja mnogo bolji a na krajnjoj nije izgubio puno

Taj agregat je prilično jak, pa mu se i ne primeti gubitak na krajnjoj brzini. Kod ovog mog sadašnjeg, ima samo 23KS, i pola grama lakše rolnice, baš se oseti gubitak snage na većim brzinama. Sve sam živo probao, i opet se vratio na original. Nije fabrika blesava :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 14 sati, boza_kg je napisao:

E, nađoh zamenske, original dimenzija i gramaže. Bando su dobre, može i to ako nema original.

WWW.MOTOLAND.RS

Rolnice Bando WR200-120-155-8

 

Bio sam danas u motolandu nemaju na stanju ove, ima neke od 13 g ovakve lakse.. sad ne znam gde jos da gledam. Ili mogu i te od 13g?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
pre 28 minuta, boza_kg je napisao:

Nemoj te, prelake su. Pozovi Frenky Motors za original.

Aham.. dal moze neki kontakt ili ako postoji radnja u Bgu? 

P.s naso sam na netu, hvala ti puno!!

Promenio član StefanDura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Imas na NBGD servis, covek radi najcesce kymco skutere, radi i ostale ali mislim da mu je kymco specijalnost. nabavlja delove iz orginala, ja sam pre neki dan menjao rolnice i klizace kod njega. Moze i samo prodaja delova a moze i ugradnja. Ako hoces mogu da ti dam broj ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Dobar je Deki, ali kako mu je kad horoskop izgleda :)  Felnu mi recimo nabavio sa sve dostavom za 9 dana. Sad čekam neke sitničice već pun mesec...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, ske je napisao:

Imas na NBGD servis, covek radi najcesce kymco skutere, radi i ostale ali mislim da mu je kymco specijalnost. nabavlja delove iz orginala, ja sam pre neki dan menjao rolnice i klizace kod njega. Moze i samo prodaja delova a moze i ugradnja. Ako hoces mogu da ti dam broj ?!

Brate ako moze kontakt od tog coveka posto sam zvao i ovaj ovlasceni servis sto rece Boza ali nemaju ni u originalu ni zamenske. Imaju neke 18g samo ali Boza kaze 15.5g za moj kimco.

pa da vidim sa tim covekom onda dal ima on..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@StefanDura idu rolnice koje sam ti rekao u original varijator. Pretpostavljam da si skuter kupio polovan. Ali, da li si otvarao deklu i pogledao šta je unutra? Kod polovnog svašta može da se desi, recimo da imaš Malossi varijator, u njega idu rolnice skroz drugih dimenzija.

Bolje ti to proveri, da ne kupuješ na slepo.

 

Ako je original varijator, imaš i ove zamenske, mada su RMS đubre, to nek ti je poslednja opcija, ako baš baš mora.

ili ako hoćeš da probaš nešto lakše

A pre toga imaš opciju Dejana ili https://kymco.rs za original OEM.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

@StefanDura idu rolnice koje sam ti rekao u original varijator. Pretpostavljam da si skuter kupio polovan. Ali, da li si otvarao deklu i pogledao šta je unutra? Kod polovnog svašta može da se desi, recimo da imaš Malossi varijator, u njega idu rolnice skroz drugih dimenzija.

Bolje ti to proveri, da ne kupuješ na slepo.

 

Ako je original varijator, imaš i ove zamenske, mada su RMS đubre, to nek ti je poslednja opcija, ako baš baš mora.

ili ako hoćeš da probaš nešto lakše

A pre toga imaš opciju Dejana ili https://kymco.rs za original OEM.

 

Vidi motor sam uzeo sad na leto, pd coveka koji je drugi vlasnik bio nada kod njega bio god dana, presao fazon 400km samo,vise stajao. Ja prelazim mesecno po 2000km otprilike , uzeo sam ga sa 20.000 sad evo vec 29 jos malo.. 

kad sam ga uzeo on mi je pokazao i dao stare rolnice koje su bile u njemu i rekao mi da mu majstor rekao da je stavio nesto lakse malo, sad na starim ne vidim nikakvu oznaku.. jedino da ih stavim na vagicu da vidim koliko su grama.. 

kais sam kupio da promenim pa rekoh da promenim i rolnice kad vec skidam.. ozbirom eto da su menjane pre nekih 8 hiljada km, sad ne znam u kakvo  su stanju ali ako bih nasao promenio bih pa kakve god da su,posto dosta prelazim pa svakako sad menjam kais pa onda i njih reko...tj sada radim i mali i veliki servis.. i plocice, i ulje motorno i kociono,antifriz, filteri...  ajd sad cu da ih izmerim srecom imam vagicu zbog hrane pa mogu da merim na grame.. pa javlja .. a nije problem i orginal i kakve god da nadjem pare nisu problem.

onaj danas u ovlascenom mi rece i a mallossi ali 18 g sto mislim da je pretesko za mene ozbirom da si rekao da bi trebalo oko 15.5g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

@StefanDura idu rolnice koje sam ti rekao u original varijator. Pretpostavljam da si skuter kupio polovan. Ali, da li si otvarao deklu i pogledao šta je unutra? Kod polovnog svašta može da se desi, recimo da imaš Malossi varijator, u njega idu rolnice skroz drugih dimenzija.

Bolje ti to proveri, da ne kupuješ na slepo.

 

Ako je original varijator, imaš i ove zamenske, mada su RMS đubre, to nek ti je poslednja opcija, ako baš baš mora.

ili ako hoćeš da probaš nešto lakše

A pre toga imaš opciju Dejana ili https://kymco.rs za original OEM.

 

Vidi merio sam ove sto mi dao, 120g pokazuje na vagici. A stoje u kesici mi ih dao Bandoo WR 200-120-125-8...

sad dal je ta jesica od tih sto je promenio pa u njoj stavio te stare sto je meni dao ne znam mada verovatno.. tako da ne znam sta znaci ta oznaka na kesici, ali na vagici 120 pokazuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, StefanDura je napisao:

Vidi merio sam ove sto mi dao, 120g pokazuje na vagici. A stoje u kesici mi ih dao Bandoo WR 200-120-125-8...

Pa dobro, to se valjda lako izračuna :)  Ako ih ima 8, onda su 15g, ili su bile 15,5 a malo olakšale pri potrošnji.

Dobre rolnice inače dosta traju, sigurno preko i 20.000 km, ne moraju da se menjaju ako se nisu učetvrstile i potrošile.

Najbolje da se CVT otvori, pa lepo pregleda. Onda vidiš šta treba da se menja. Verovatno treba menjati i klizače, možda lamele kvačila...

Kaiš je Kymco 23100-LEA7-E01 OEM, odnosno Mitsuboshi 2774601

zamenski (ista stvar). Filter ulja uzmi Hiflo HF566, filter vazduha Hiflo HFA5011, svećica Denso Iu22 Iridium Power dugi navoj na pr. itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Pa dobro, to se valjda lako izračuna :)  Ako ih ima 8, onda su 15g, ili su bile 15,5 a malo olakšale pri potrošnji.

Dobre rolnice inače dosta traju, sigurno preko i 20.000 km, ne moraju da se menjaju ako se nisu učetvrstile i potrošile.

Najbolje da se CVT otvori, pa lepo pregleda. Onda vidiš šta treba da se menja. Verovatno treba menjati i klizače, možda lamele kvačila...

Kaiš je Kymco 23100-LEA7-E01 OEM, odnosno Mitsuboshi 2774601

 

zamenski (ista stvar). Filter ulja uzmi Hiflo HF566, filter vazduha Hiflo HFA5011, svećica Denso Iu22 Iridium Power dugi navoj na pr. itd.

Mhm.. kais sam uzeo taj mitsuboshi vec oko 11 hiljada je bio. Filtere sam uzeo 566.

jedino filter vazduha nije imao HFA5011, pa sam uzeo 5013,(mislim da moze, kolko vidim na slici a i kad mi stigo kuci isto oblik, srafovi na istom mestu, valjda ce se uhvatiti,jer HFA5011 je za kymka downtown300 kolko sam video.. nadam se da moze a ako ne zamenicu ga naknadno to bar nije tesko da se skine.. 

IMG_4286.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odlično! Trebalo bi da za XCT ide sve isto kao za Downtown, ali je moguće i da ima nekih odstupanja, nemam direktna iskustva.

Ne zaboravi samo i na klizače za varijator. Mnogo je bitna stvar da oni budu tip-top. U suprotnom unose vibraciju i štuckanje.

 

Za DT i moj nekadašnji GTi je bila šifra 22132-PWB1-305, ali proveri sa Dejanom za XCT. Vidim u XCT šifarniku oznaku 22132-PWB1-900. Dal je to sad isto, ne znam. Varijator mora da se poštenski odmasti i očisti, samo nemoj da stavljaš nikakvu mast na klizače i rolnice, jerbo je to katastrofa kad se nalepi prašina i štroka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
pre 9 minuta, boza_kg je napisao:

Odlično! Trebalo bi da za XCT ide sve isto kao za Downtown, ali je moguće i da ima nekih odstupanja, nemam direktna iskustva.

Ne zaboravi samo i na klizače za varijator. Mnogo je bitna stvar da oni budu tip-top. U suprotnom unose vibraciju i štuckanje.

 

Za DT i moj nekadašnji GTi je bila šifra 22132-PWB1-305, ali proveri sa Dejanom za XCT. Vidim u XCT šifarniku oznaku 22132-PWB1-900. Dal je to sad isto, ne znam. Varijator mora da se poštenski odmasti i očisti, samo nemoj da stavljaš nikakvu mast na klizače i rolnice, jerbo je to katastrofa kad se nalepi prašina i štroka.

Aham.. vazi videcu onda da porucim i klizace za varijator .. znaci da ih ne podmazuje

m,oke.. bas sam razmisljao videh da postoji i mast za rolnice.. mada vidim i ove sto mi dao ovaj stare kad sam kupio da su suve, da nisu masne.. 

to cu sve sa break cleanerom lepo..

nego malopre kad si mi napisao da se skine sve da se pogleda pa da se poruci, to jeste nego sto ja nemam toliko vremena jer mi treba skuter za posao svaki dan. Nedeljom ne radim i rekoh da nabavim sve sta mi treba da promenim to.. jer ako bih otvorio pa porucio delove pa dok stigne pa dok sklopim,nemam toliko vremena, mada nije ni hitno da moram sve da promenim ovih dana bas.. ulje sam menjao pre 600km optprilie.. 

plocice su na nekih 30-40% sigurno otkad sam gledao posoednji put ali rekoh dok je lepo vreme da ne cekam ono kisu i to pa zbog toga...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 26. 10. 2023. at 21:14, ske je napisao:

bio par puta kod njega i zadovoljan sam, korektan lik

E, da iskoristi priliku i da javno pohvalim Dekija. Naručio sam poslednji put neke sitničice - dihtung CVT dekle koga sam precvikao slučajno, par nekih matica... i stigne mi sve pogrešno, iako sam naveo prave šifre. Kaže Dejan, greška kod Grka u magacinu, on nije ni gledao, naruči i pošalje mi ponovo ispravno o svom trošku. Kaže da ni pogrešan ne moram da mu vraćam (a vratiću naravno).

Nije reklama, neće se niko obogatiti zbog ovog mog pisanija, al eto, čisto da kažem da je čovek OK. Nekad je malo nesređen jer je u gužvi, ali je pošten i korektan, ako si i ti takav sa druge strane, naravno. Pišem ovo jer su ga neke kolege mazali. Ja imam dobra iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja