Jump to content

Moto Zajednica

Moto tura kanjon Tare, ovaj petak

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Razmatram turu za ovaj vikend kroz kanjon Tare, bice ok vreme.... molim one koji su bili da podele info o gde se ide, koja je tacno ruta, klopa, spavanje, POIs, itd. Hvala!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ne znam na sta konkretno mislis, kanjonom Tare skoro da ne moze da se vozi. Moze jednim delom od Mojkovca do Djurdjevica Tare, ali je put jako los i bio u nekim radovima letos kad smo prolazili. Ostali deo kanjona je prakticno nedostupan osim ako nisi soko 'tica! Neki moj predlog bi bio da se prvo vece odspava u Kolasinu, ok je mesto, ima dosta smestaja da se izabere. Odatle ujutru krene niz kanjon Morace, pa na velikoj lakat levoj krivini odvoji desno ka Savniku i Durmitoru. (ne mozes da je omasis) Put je odlican a predeli prelepi. Od Savnika ka Zabljaku uzbrdo, pa otici levo ka prevoju Sedlo i spustiti se sve do Trse. Tu moze neko okrepljenje, radila je skroz korektna kafanica, jedina u selu. Ima neki stari motor ispred, lsko cete je naci. Trsa po mom licnom utisku nema vise od 15-20 kuca. Odatle bih se vratio ponovo na Zabljak, jer vredi dva puta proci istim putem, a ma drugu stranu gde god da idete samo se odmicete od Tare plus je put preko Nedajna prilicno los za voznju. Sa Zabljaka na Djurdjevica Taru, tu obavezno veca pauza i posle laganeze ka Pljevljima. Smestaj negde u Pljevljima, Prijepolju, gde resite. I treci dan povratak kuci. S obzirom na duzinu dana u ovom periodu godine mislim da vam je ova trasa za drugi dan sasvim dovoljna. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U subotu kiša ako sam dobro video, a u oktobru kad pokisnes na planinama i nije bas prijatno.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 3 minuta, Nole Bg je napisao:

U subotu kiša ako sam dobro video, a u oktobru kad pokisnes na planinama i nije bas prijatno.emoji853.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Mi smo letos kisli tri dana po Durmitoru, istog vikenda kad je bio skup u Trebinju. Gace su nam svaki dan bile mokre, susili se u Kolasinu, lozili neki sporet u Trsi, ma sou program bio, nikad gore u zivotu pokisao nisam. Ali je provod bio top. Problem je sto se po losem vremenu gore navuku oblaci i magla, pa ne moze skoro nista da se vidi. Kako resite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
9 hours ago, Nole Bg said:

U subotu kiša ako sam dobro video, a u oktobru kad pokisnes na planinama i nije bas prijatno.emoji853.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Dole kisa, gore sneg. To se cesto desava u visim predelima. Vise puta doziveo.

 

 Preporuka za hotel Serdar u Mojkovcu, bas na putu ka Djurdjevica Tari. Od PV ima novi put za Bijelo Polje cca 75km.

Odatle kaa Sjenici od granicnog prelaza nov je asfalt. Penje se u selo Bare na 1400mnv. Od Sjenice na Ivanjicu preko Kusica ili Duga Poljanja-Ivanjica preko Golije, gde ima malo makadama i loseg asfalta.

Druga opcija od PV preko malogranicnog prelaza Krnjaca za Priboj preko Kasidola gde jeuzak put, prevoj i mnostvo kratkih krivina pod nagibom ili preko Sastavaka boljim putem. Odatle moze za Rudo pa u kanjon Drine.... na Mokru Goru da platite harac :) itd.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja