Jump to content

Moto Zajednica

Problemi sa polaganjem za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Taban 42

Prva tema, pa je prvo pa muško(kukanje).

 

Elem, imam A1 kategoriju od 2016. godine, ali sam slabo vozio jer nisam imao uslove da čuvam skuter, već sam se više "grebao" od drugih da obrnem krug. Ove godine sam upisao za A kategoriju, ali nikako da položim. 

 

Teoretske testove sam prošao bez ikakvih problema, odvozao 14 časova. Na prvom izlasku su me oborili jer mi se ugasio motor. Na drugom izlasku su me oborili jer "ne vozim uz desnu ivicu kolovoza" - realno bezobrazluk jer su menjani šahtovi za kišnicu uz desnu ivicu na toj deonici gde sam vozio, morao bi stalno da krivudam levo desno.

Treći put su me udaljili sa polaganja pre početka jer sam nogom sklanjao šljunak koji je neko rasuo po poligonu za osmice, jer "ne možeš da biraš gde ćeš i kako ćeš da polažeš". Tu smo se zamalo posvađali, jer ne vidim razlog zašto da se ljudi izlažu opasnosti ako ne moraju. 

Za ovu godinu nema više polaganja kako mi je rečeno, tek iduće godine. A s obzirom na poslednju epizodu i da se nismo rastali u ljubavi, imam utisak da mogu da zaboravim na polaganje jer je komisija ista. 

 

Sve u svemu, iskreno se osećam demotivisano i razmišljam da batalim polaganje i da kupim neki skuter od 125 kubika i zaboravim na "velike" motore. 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Dobro nam došao! Nemoj odustajati zbog tamo nekih... :tras2:

Moraćeš da voziš desnom ivicom dok ne položiš, nažalost. Sve nas uče naopako.

Šta da ti kažem, drugarici umesto da instruktor pokaže kako da odveze osmice, ubedio je da se "pomiri" sa time da ne može da uradi tu vežbu - kakav pristup kandidatu, tačno ne znam šta bi mu sve rekla.

Ovo za osmice si u pravu, da li si razmišljao da promeniš auto školu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

@greenbeard 

Добродошао! 

 

Увек можеш променити ауто школу и полагати негде другде.

Било где другде. 

 

Немој да се љутиш (а и не кажем уопште да је то овде случај): 

Моје искуство (код Б категорије, додуше) је да комисија често кандидата обори зато што не делује довољно сигурно (безбедно, зрело) у саобраћају... а формално то образложи паааа... било чиме (нп.р може и "не возиш довољно десно" и сл.). 

 

Најбитније, и на полагању а и иначе у вожњи, је да си сталожен, хладне главе, без журбе и сигуран у то што радиш. 

 

Надам се да ће све добро проћи. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Nemoj da odustajes.

Evo sta se meni desilo kod nas u CG.

Upisao sam za A kategoriju u auto skolu koja inace nema kod njih ni skuter a ne motor, ali kao preko njih ides u drugi grad (40km) da polazes, voznju nisam obavio ni 1 cas jer bilo je kao, pred polaganje dva sata ces izvjezbat jer ti vec vozis.

Odem da polazem dva sata, jos 4-5 kandidata a samo 1 motor, nisam uradio nijednu vjezbu, kad je dosao trenutak da polazem, odradio sam sve bez greske, imao valjda neku srecu a i tanko neko iskustvo jer sam vec vozio 125cc bez vozacke, uglavnom, ja polozio, cekam diplomu 10tak dana, u to me zove neki br i pita kao hocu li da polazem za A sjutra jer nisam polozio, WTFF????

Rekao sam da cu inspekciju da im saljem, ne radi se o tih 15-20 eura sto bi platio da opet polazem, ali ne mogu mene da za*ebu tako, na kraj su mi dali diplomu a ja ih otjerao u tri pi*de materine. ETO.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Što reče neko gore,sve što možeš je da eventualno promeniš školu i to nije problem.

Znam kako demotivišuće izgleda pasti vožnju, napadao sam se(C dva puta, E dva puta), ali najlošije rešenje ti je da odustaneš.

Zašto da ne voziš jači motor ako to želiš, zbog škole? Onda to ni ne želiš dovoljno.

 

Nervira,stresno je,vređa ego,skupo je ali ćeš položiti i voziti taj motor pa ako treba polagati deset puta onda deset puta.

 

Promenio član ironhorse
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Iz iskustva kazem da uvek postoje dva strane price, pa i ovde se cuje samo tvoja... Posto ti pise da si iz Novog Sada, a radim sa tim ispitivacima iz MUP-a koji su ti bili na ispitu, odgovorno tvrdim da se nikad nije desilo da se zbog tih razloga obara kandidat... Mozda da nam okacis bodovne liste pa da ti kazem zasto si pao ispit? Ako ti vec nisu objasnili... A i ta praksa da se polaze odmah za punu A kategoriju a nemati ni grama iskustva na nizim A kategorijama.... Nemam komentara

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kakve veze ima dal polaze za A ili ide prvo na nize kategorije kad u auto skoli ionako nece preci trecu,vozi 40 na sat max isti djoka sta god vozio.Plus nece da nauci nista sem tih nekoh gluposti,kao sto je voznja uz desnu ivicu 15km/h.

Cim izadje iz auto skole i krene da vozi krece skola,ona prava.

Koliko mozga se ukljuci onda,to je pitanje individualno.

@greenbeard nadava se ti para bzv,daj nadji neku skolu plati to 50e i polozi i cao,to je sve sviranje kurcu

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
Just now, Bojan82 said:

Kakve veze ima dal polaze za A ili ide prvo na nize kategorije kad u auto skoli ionako nece preci trecu,vozi 40 na sat max isti djoka sta god vozio.Plus nece da nauci nista sem tih nekoh gluposti,kao sto je voznja uz desnu ivicu 15km/h.

Cim izadje iz auto skole i krene da vozi krece skola,ona prava.

Koliko mozga se ukljuci onda,to je pitanje individualno.

@greenbeard nadava se ti para bzv,daj nadji neku skolu plati to 50e i polozi i cao,to je sve sviranje kurcu

 

Hajmo onda da trazimo da voze bicikl pa da dobiju punu A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam imala AM i B u trenutku kad sam polagala za puno A, niko nije pravio pitanje, samo je instruktor bio malo uplašen kako ću, ali je posle prvog časa video da nema šta da brine. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Stepenovana je A kategorija da bi se covek postepeno obucavao, sto u skoli sto kroz iskustvo.... Ali kod nas jer smo obrnuti, daj odmah puno A kad vec imam godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
1 minute ago, Bojan82 said:

On vozi motor predvidjen za A kategoriju,ne shvatam kakve bicikle pominjes

"Isti djoka šta god vozio" je napisano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

u smislu da si u auto skoli ogranicen brzinom kojom vozis,tako da taj bandit u A i neki YBR(sta znam) isti djoka.Oba mogu isto,dal ce da davi bandita u prvoj i drugoj ili ybr svejedno.Saobracaj je tu,pravila isto.

Sto bi isao prvo A1,A2 pa kao onda tek A,to mi je suludo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
2 minutes ago, Bojan82 said:

Da je stepenovana da bi se covek postupno obucavao,ne bi bilo zakonom dozvoljeno da se preskace A1,A2

Kad nam polumozgasi pisu zakone i ostave do pola odradjene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moj savet: Začepi i istrpi što moraš i nemoj mnogo da se raspravljaš. Posle kad dobiješ dozvolu kreće uživanje i boli te patka za sve.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
1 minute ago, Bojan82 said:

u smislu da si u auto skoli ogranicen brzinom kojom vozis,tako da taj bandit u A i neki YBR(sta znam) isti djoka.Oba mogu isto,dal ce da davi bandita u prvoj i drugoj ili ybr svejedno.Saobracaj je tu,pravila isto.

Sto bi isao prvo A1,A2 pa kao onda tek A,to mi je suludo

Na pravcu je svejedno, u osmici, krivinama, nije

I nije problem samo teziste, vec i sila kocenja se razlikuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Bilo bi skuplje doci do A nego do D ili E onda,sa sve adr sertifikatima i sta ti ja znam sta treba da vozis sleper preko.

Da je tako,i ja bi imao  A al kad dobijem na loto.

Osmica je glupost,prosto totalno,ne znam sta je tu bauk.Plus sto u nekim skolama se ni ne rade osmice,nego cunjevi sto tek ono, mogla bi moja baba vezanih ociju posle par casova vezbe da prodje

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

I ja da sam krenula sa 16 godina sa A1, pa kasnije A2 išla bi redom. Ali nema svako para detetu da priušti motor od najmanje 2-3 soma + polaganja, oprema itd. Onda dođemo dotle da sa 25-30-40 polažemo punu A (kao ja sa 26). 

Auto škola gde sam polagala za B nije imala motor u tom trenutku, druga škola mi je ponudila samo A2, jer eto videli žensko, pa kažu šta će mi A (a šta ih boli uvo šta će meni A). Na kraju otišla do treće škole i sve smo se lepo dogovorili. Testovi i vožnja iz prve, 'ladna bila k'o špricer. Nisu imali za šta da me obore. :jee:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Мени је полицајац на полагању за А категорију рекао "Видим да си дошао да легализујеш дозволу". 

 

Ваљда је мислио да сам до тада возио на црно. А нисам. 

Након годину дана искуства на електричном мопеду (Super Soco TC) одрадио обуку за А и положио из прве. 

 

Након тога сам за последних неколико месеци прешао 4 хиљаде км... и још увек сам итекако свестан колико треба да вежбам и учим. 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja