Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1300 s

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brvenik
  • Motocikl: Bmw K1300S

Da razmenjujemo iskustva i misljenja, i da vidimo koliko nas ima vlasnika ove makine. Pa rekoh da pokrenem ovde temu. Ja ga imam od prosle godine, napravio dosad 10000km i prezadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Imam ga od prosle god od avgusta meseca, prešao sam do sad 14k km sa njim.

Kamion od motora, prezadovoljan sam sa njim.

Sredio sam abs. na njemu, uradjen veliki servis, potrosnja smesna sa obzirom kako ide ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
2 hours ago, Darko2 said:

Sta je bilo sa Abs, ja koliko sam citao po forumima stekao sam utisak da samo K1200 ima problem sa Abs_om. Koje godiste tvoj bajk? 

2009 god. 

Sad u Trebinju kad sam bio na moto skupu, poceo je da mi pali gasi abs lampicu... nekad ugasi kad krenem a nekad ostane da gori... i posle toga non stop je gorela, sto znaci nesto nije u redu sa abs.om.

Odem kod majstora po preporuci ovo mu je tipa deseti k 1200-300, i radio je par Rt-a na   kojim je radio taj neki remont abs.a 

Kod mene je slucaj kako mi je pokazivao da se nesto kuciste pojebalo i da se nesto vrteo u krug neki (laički objasnjavam...)  suma sumaru 350 evra popravka 2 god garancija.

Kaze majstor sva sreca to je  stariji abs. na k 1200-300 i na Rt-u ima delova za njih a ovi noviji Abs pro ili kako vec rece da se zovu, nema delova nego ide nov koji kosta tipa 2.000 evra..  ( kako mi to rece, odmah mi lakse palo na srcu kad sam davao 350...)

Kaze majstor oce i od stajanja da ode abs.  a ovaj moj je stajao u garazi par godina nije se vozio, nas licno vlasnik ga je uvezao iz Engleske ( ja sam ga uzeo sa 18k. km.) od drugog vlasnika od uvoza koji je isto za 2 god koliko je bio kod njega presao jedva 1500 km.  

Zato sam ga ja dobro razradio :lol3:   i da menjao sam semering na diferencijalu, 3x jer sam cigan pa sam stavljao neki aftermarket koji naravno 0.05 lupicu je veci od oridjinale pa mi procuri posle 1500km.

Sad sam stavio original tako da trebalo bi da drzi :)

Imas i grupu na fb Bmw k1300s  ( pratim je non stop i tipa sve bolje koje ima su te koje sam nabrajao, pre ili kasnije ako ne tebe sačekaće sl ponosnog vlasnika :lol3:

Koliko sam primetio najvise ih ima u Engleskoj i to bas se momacki voze, dosta njih bez problema preko 100-150.000 km na satu. 

I ono sto sam citao takodje ako peres motor sa puskom na  perionici izbegavaj da peres kardan, pogotovo oko gume one tu hoce da udje voda i onda ti ne gine remont ili novi kardan. Ma da skoro mi drugar rece polovan kardan za k1200 dal rece 100-150 evra, sto nije puno ... 

Eto ukratko ... :lol3:

 

 

image.jpeg.f5d91dd305baa91d78f5677197d429b1.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@Biker Boy koji majstor je u pitanju, ako nije tajna,

imam drugara koga takodje zeza ABS tojest ne radi vec godinu dana,

ali njemu ne radi ni servo a ni kilometar sat, i on tako vozi,

kocnica mu je kao kamen i jedva stane, kao voz u stanici, desna podlaktica mu kao Svarcenegerova...:jee:

mozda uspem da ga nagovorim da to sredi.

Moze i na PP. Hvala.

 

P.S. Inace, jedan od retkih BMWjova koji mi se dopada,

bio sam u ozbiljnom razmatranju da ga kupim, vozio sam mnogo komada i odgovara mi polozaj sedenja,

snage ima dosta, ne kao Busa i Nindza ali ima, takodje odsustvo lanca tj odrzavanja istog.

Jedini problem mi je to njegovo prednje ogibljenje, paralevel ili telelevel kako vec,

nikako nisam mogao da se naviknem na njega i odsustvo fidbeka,

kad god ga slomim u krivini, ne znam sta se desava dole i stegne mi se bulja... :ups:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brvenik
  • Motocikl: Bmw K1300S

Koje gume je najbolje koristiti za ovaj bajk. Meni je stigao sa continental sport atak 4, lepo drze ali kratko su trajale. Koja je najbolja kombinacija? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Evo drugi set je pri kraju metzeler roadtec, prezadovoljan sam sa njima... 

I gledam vec sl par metzelerki da porucim za sl sezonu. 

Sto se tice auspuha gledaj kp i ostale oglase, ili da ti neko uveze od preko... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ja lično sipam Nemačko Addinol ulje (5W40) 

4L uzimam- izađe me 4.800 din  

 

 

image.jpeg

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brvenik
  • Motocikl: Bmw K1300S

Sta koristite od sijalica za far, dugo, kratko? Vlakno, ksenon, ili led. Dal je neko probao i kakva su iskustva. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: BMW K1200S

Pozdrav drugari. 

Ja sam ubacio prošle godine led sve tri sijalice. Prezadovoljan sam, nema greške, lepo bacaju svetlost.. Dugo retko i palim 😊

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
On 2/9/2024 at 9:17 PM, Darko2 said:

Sta koristite od sijalica za far, dugo, kratko? Vlakno, ksenon, ili led. Dal je neko probao i kakva su iskustva. 

Pre 2 nedelje sam porucio preko neta Philips H7 (nisam jos imao priliku da je testiram po mraku.) kako volim kod ovog motora kako se lako menja sijalica, ima prostora lepo ruku da zavuces kao covek i zamenis sijalicu. 

 

image.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: BMW K1200S
On 2/10/2024 at 9:27 PM, Darko2 said:

Koje led? Malo više detalja ako može. 

H7 idu u k1200s, kineske su kao i većina, ali je ok kvalitet. Ako ti nesto znaci mogu ti kutiju slikati, ali realno ništa ne piše na njoj pametno. Ne treba uzeti prejake neke budzevine da ne izgore far. 

Promenio član Bora92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja