Jump to content

Moto Zajednica

Sardinija naredni vikend, ima li interesenata?

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Spucao bih se do Sardinije, tura od oko 4k km, da se krene u nedelju 24.9. i da se kampuje, ukupno 10 do 15 dana. ostalo stvar dogovora. ima li interesenata da se pridruzi?

 

u julu bio turska-gruzija-jermenija do irana, pa turska grcka i nazad, 8k km bilo ekstra!

u septembru bio albanija, apulja, kalabria, sicilija, napulj, bari, alabanija pa nazad, 4k km bilo extra!

 

sta je ideja?

 

lagani touring do makro destinacije. onda zabadanje i malo zujanja po mikro destinacijama na sardiniji

red prirode i kampa, red kupanje i bleja u daljinu, red turizma- klopa, ljudi, viste, arheologija

ako neko bas zeli moze i neki dan u agroturismo

vozim fuli loaded honda nc 750xd. celu opremu nosim.

putno i zdravstveno osiguranje obavezno.

volim ranije da ustajem. 

 

vozim legalne brzine plus malo ako uslovi dozovljavaju, bez divljanja.

odmaram na oko 2 sata voznje po 15ak minuta.

nocu ne vozim ako ne moram.

 

budzet do 80 jura na dan, sa sve trajektima itd.

Promenio član maxmladen
  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Lepo si ti to napisao, ali svaka ti čast na hrabrosti, da pođeš sa neznancem na toliki put.
Pa ja bi ove moje indijance pobio što ih volim kao braću posle toliko dana, a zamisli pođeš sa nekim koga ne znaš...

Imao sam davno jednom takvo iskustvo... i nikada više...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 40 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Lepo si ti to napisao, ali svaka ti čast na hrabrosti, da pođeš sa neznancem na toliki put.
Pa ja bi ove moje indijance pobio što ih volim kao braću posle toliko dana, a zamisli pođeš sa nekim koga ne znaš...

Imao sam davno jednom takvo iskustvo... i nikada više... emoji23.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Sa ovim se u potpunosti slazem. Takve ture samo sa nekim u koga vjerujem koliko u sebe ili sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
3 hours ago, Nenadbg88 said:

Lepo si ti to napisao, ali svaka ti čast na hrabrosti, da pođeš sa neznancem na toliki put.
Pa ja bi ove moje indijance pobio što ih volim kao braću posle toliko dana, a zamisli pođeš sa nekim koga ne znaš...

Imao sam davno jednom takvo iskustvo... i nikada više... emoji23.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

samo hrabro i opusteno nenade, ima fore za sve, pozz :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
2 hours ago, Pirotehnicar said:

Sa ovim se u potpunosti slazem. Takve ture samo sa nekim u koga vjerujem koliko u sebe ili sam

i ja sam slicno mislio pre tridesetak godina kada sam bio mladji... samo hrabro i opusteno, imate fore- bice svega momci :)

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
samo hrabro i opusteno nenade, ima fore za sve, pozz :)
 
Ima fora. Zove se usrana motka.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bio sam u aprilu na Sardiniji. 

Po tvom opisu, više bi ti legla Korzika, nekako je živopisnija. Što se Sardinije tiče, osim plaža i dobrih krivudavih puteva za motore, ostalo i da ne vidiš, nisi ništa specijalno propustio.

Na Sardiniji bi peglanje krivina trebalo da bude visoko na listi prioriteta, ako ne na prvom mestu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
47 minutes ago, doktor said:

Bio sam u aprilu na Sardiniji. 

Po tvom opisu, više bi ti legla Korzika, nekako je živopisnija. Što se Sardinije tiče, osim plaža i dobrih krivudavih puteva za motore, ostalo i da ne vidiš, nisi ništa specijalno propustio.

Na Sardiniji bi peglanje krivina trebalo da bude visoko na listi prioriteta, ako ne na prvom mestu.

hvala druze za komentar i predlog. bio na siciliji pa sam mislio da idem redom, sada sardinija pa posle korzika, tj. oba ostrva su mi u planu. nego, jesi li moda kampovao? ili mozda agrotourismo? kakva su ti iksustva?

18 hours ago, Pirotehnicar said:

Sa ovim se u potpunosti slazem. Takve ture samo sa nekim u koga vjerujem koliko u sebe ili sam

i ja sam slicno mislio pre tridesetak godina kada sam bio mladji... samo hrabro i opusteno, imate fore- bice svega momci :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
47 minutes ago, maxmladen said:

hvala druze za komentar i predlog. bio na siciliji pa sam mislio da idem redom, sada sardinija pa posle korzika, tj. oba ostrva su mi u planu. nego, jesi li moda kampovao? ili mozda agrotourismo? kakva su ti iksustva?

Tako sam i ja nekako, prethodnih godina obišao ovaj trio fantastiko...

Nisam kampovao. Na jugu smo bili u nekom hotelu, a na severu u vinariji, nešto poput agroturizmo, samo što je jedna prijateljica ispregovarala za cene za veću grupu, pa smo bili na 30-ak € noćenje sa doručkom. Što se tiče smeštaja, odlični utisci.

Putevi su fenomenalni, bukvalno svaki krivudavi put sa karte je odličan. Asfalt je kao šmirgla, put čist bez rizle i prašine, dobri radijusi, vrlo često vezanih po nekoliko levih i nekoliko desnih krivina bez ispravljanja...bukvalno teretana za motore. Idealno za vežbanje tehnike. To što se gume troše kao lude, ide u staž službe.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Da imam tih 10 -15 dana lufta krenuo bih bez razmisljanja. Ovako sam vec ispucao sve moguce kredite kod gospodje za ovu godinu, skitalo se na sve strane u 4 - 5 navrata. Srecan put i lep provod, ideja ti je odlicna. Budzet dobro projektovan i realan. Jedna zelena novcanica dnevno na moto avanturi je neko nase nepisano pravilo za planiranje, naravno uvek se trudis da ostane sto vise za sledecu akciju. Destinacija top. Nema greske. A mene tek na prolece ceka Sicilija ako Bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
5 hours ago, Gile said:

Da imam tih 10 -15 dana lufta krenuo bih bez razmisljanja. Ovako sam vec ispucao sve moguce kredite kod gospodje za ovu godinu, skitalo se na sve strane u 4 - 5 navrata. Srecan put i lep provod, ideja ti je odlicna. Budzet dobro projektovan i realan. Jedna zelena novcanica dnevno na moto avanturi je neko nase nepisano pravilo za planiranje, naravno uvek se trudis da ostane sto vise za sledecu akciju. Destinacija top. Nema greske. A mene tek na prolece ceka Sicilija ako Bog da.

hvala kolega. nadam se nekoj drugoj prilici za zajednicku tutu. naredni vikend TF i TA, bujrum. inace, moja sicilija proslog septembra je bila carobna....jos mi je ostao ukus u ustima, glavi i srcu. ma carobno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Samo Boze zdravlja, bice prilike. Mi smo bili pre 15 dana gore, malo kise, malo zimoce, 5 stepeni samo, ali ko jos za to mari. Ja tek sad vidim po datumima da je putovanje vec i gotovo, nadam se da je sve proslo kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
8 hours ago, Gile said:

Da imam tih 10 -15 dana lufta krenuo bih bez razmisljanja. Ovako sam vec ispucao sve moguce kredite kod gospodje za ovu godinu, skitalo se na sve strane u 4 - 5 navrata. Srecan put i lep provod, ideja ti je odlicna. Budzet dobro projektovan i realan. Jedna zelena novcanica dnevno na moto avanturi je neko nase nepisano pravilo za planiranje, naravno uvek se trudis da ostane sto vise za sledecu akciju. Destinacija top. Nema greske. A mene tek na prolece ceka Sicilija ako Bog da.

ma bilo vrh, kao i uvek. kada god sve prodje bezbedno ja se uvek vratim presrecan, znas i sam. e sada da li smo ovoliko ili onoliko odstupili od agende, to nema ama bas nikakve veze. zdravlje i veselje, nove naucene lekcije i idemo dalje brate.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja