Jump to content

Moto Zajednica

Gdje kupujete rabljenu opremu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Gledam po cjenicima i vidim da je foto oprema u Srbiji dosta jeftinija nego u Hrvatskoj, to se posebno odnosi na Sigma objektive. Idem logikom, ako je novo jeftinije, onda i polovno mora biti jeftinije. A ja trenutno tražim 50mm f/1.4 objektiv za Canona, dakle ili Canon EF 50 ili Sigma 50 f/1.4 EX Zanima me na kojim stranicama se nudi najviše rabljene foto opreme, pa da malo pogledam.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Gledam po cjenicima i vidim da je foto oprema u Srbiji dosta jeftinija nego u Hrvatskoj, to se posebno odnosi na Sigma objektive. Idem logikom, ako je novo jeftinije, onda i polovno mora biti jeftinije. A ja trenutno tražim 50mm f/1.4 objektiv za Canona, dakle ili Canon EF 50 ili Sigma 50 f/1.4 EX Zanima me na kojim stranicama se nudi najviše rabljene foto opreme, pa da malo pogledam.

Hvala

 

Vidi ovde:

 

http://www.bmfoto.eu/

 

Takodje, jednom mesecno se organizuje foto-berza u centru Beograda gde se moze svasta naci, novo i polovno po povoljnim cenama. A BM Foto je jedan od organizatora te berze, tako da se kod njih mozes raspitati za sve sto te interesuje.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pogledao sam oglasnike i ponuda nije bajna :( Bit će red u BMfoto kupiti novi objektiv, samo je pitanje kupiti provjereni Canon ili ići na Sigmu? Sigma je navodno čak i oštrija skroz otvorena, bolje je izrađena, ali Sigma ima legendarno lošu izlaznu kvalitetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pogledao sam oglasnike i ponuda nije bajna :( Bit će red u BMfoto kupiti novi objektiv, samo je pitanje kupiti provjereni Canon ili ići na Sigmu? Sigma je navodno čak i oštrija skroz otvorena, bolje je izrađena, ali Sigma ima legendarno lošu izlaznu kvalitetu...

 

Ja bih ti svakako preporucio da izbegnes SYGMA-u u sirokom luku, imali smo u office-u 14mm objektiv koji na perifernim zonama nije imao apsolutno nikakvu ostrinu, cak ni na blendi 8. Kvalitet mehanike i zavrsna obradu su NULA.

 

Bolje sacekaj pa uzmi novi CANON-ov objektiv, ipak je to mnogo bolje ali ne i mnogo skuplje resenje.

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ja bih ti svakako preporucio da izbegnes SYGMA-u u sirokom luku, imali smo u office-u 14mm objektiv koji na perifernim zonama nije imao apsolutno nikakvu ostrinu, cak ni na blendi 8. Kvalitet mehanike i zavrsna obradu su NULA.

 

Bolje sacekaj pa uzmi novi CANON-ov objektiv, ipak je to mnogo bolje ali ne i mnogo skuplje resenje.

 

Nemam toliko loša iskustva sa Sigminim objektivima. Imam Sigmu 105 f/2.8 Macro i mogu reći da je to odličan objektiv, imam Sigmu 15-30 f3.5-5.6 i osim solidne izrade ne mogu baš pohvaliti ga, dosta je neoštar. Doduše nešto mi je oštriji bio na EOS 30D nego sad na 1Ds... U svakom slučaju nisam nezadovoljan Sigmom, pa kad je Sigma jeftinija od Canona često odaberem Sigmu.

 

Ovaj put je situacija malo kompliciranija - Sigma je čak 5€ skuplja od Canona, ali neke recenzije kažu da je i bolja... Zato pitam jel netko ima konkretna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pogledao sam oglasnike i ponuda nije bajna :( Bit će red u BMfoto kupiti novi objektiv, samo je pitanje kupiti provjereni Canon ili ići na Sigmu? Sigma je navodno čak i oštrija skroz otvorena, bolje je izrađena, ali Sigma ima legendarno lošu izlaznu kvalitetu...

Ovaj 50 1.4 tesko polovan da se nadje kod nas. Uglavnom su 50 1.8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Pogledao sam oglasnike i ponuda nije bajna :( Bit će red u BMfoto kupiti novi objektiv, samo je pitanje kupiti provjereni Canon ili ići na Sigmu? Sigma je navodno čak i oštrija skroz otvorena, bolje je izrađena, ali Sigma ima legendarno lošu izlaznu kvalitetu...

Ovaj 50 1.4 tesko polovan da se nadje kod nas. Uglavnom su 50 1.8

 

Bilo je skoro par komada oko 250e polovnih Canon-a kod nas, i ja ga meracim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mozda cu ja uskoro prodavati moj Canon 50mm 1.4 USM pa cu vas obavijestiti ako bude ista od toga  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Bilo je skoro par komada oko 250e polovnih Canon-a kod nas, i ja ga meracim :)

 

Kod nas je Canon 50 1.4 polovan 210€, samo što ih trenutno nema :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja