Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V strom Gume - info

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom

Drustvo, 

 

pre svega da vas sve pozdravim . Nov sam ovde i nov sam u svetu motocikala . Vozim Suzuki V strom 650 2015g.

 

Posto je vreme za zamenu guma potreban mi je vas savet / preporuke koje gume uzeti ?

 

Hvala svima unapred .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Evo ja vec drugi put za redom arčim Metzeler Tourance Next. Prezadovoljan, odlicna i za suvo i za mokro, sa prvim kompletom presao 21.000km, ali se zadnja skockala po sredini zbog autoputa, a prednja je ostala u boljem stanju. Sad ovaj drugi komplet, presao nesto malo preko 12.000km i ima da gaze jos. Pre nekih dve nedelje kupio sam Yamahu XT 1200, u Swiss i tamosnji vlasnik na nju stavio isto Tourance Next i po njegovim recima, prezadovoljan je gumama. 

Tako da mislim da neces pogresiti

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Conti Trail Atack 3, guma mi je trajala oko 12K, fabrička oko 14 K. Guma je zlooo, drži i na suvom i na mokrom, jedina "mana" je da se malo brže potroši.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Bridgestone bt023 (fabrička na stromu bila) - 19k km, mislim da je kliznula na nekoj nečistoći u krivini malo, al gotovo, vozio ko baba, i na 21k km sam je zamenio. Prva guma, upoznavao se sa motorom, al pred kraj mogu reći da je ispunjavala ono kako ja koristim motor.

Stavio Metzeler tourance next 2 i gurale 21k km bez da se jave. I na poslednjem njihovom putovanju (Jadranska magistrala) sam zavrtao gas naglo, trudio sam se bar malo da popuste (ignorišite ovo ponašanje, idiot sam, znam) i da imam razlog za zamenu. Ma ništa. Kad sam se vratio kući, ipak ih zamenim, za iste. Videćemo koliko će ove da traju, sve je moguće (i manje i više i opet da mi bude u glavi da su prešle 20k i da je dosta).
Što se tiče ponašanja, Mečići drže u svim uslovima, dosta je bilo vožnje što po normalnoj kiši, što po potopu. Meni prija što nema mnogo povratnih informacija, ja vozim, ona radi svoj posao držanja i to je to.

Drugar ( @maxx) vozi Dunlopa i ta guma ti "priča" kao zaljubljena srednjoškolka, ne zaklapa, tačno znaš šta se dešava ispod. Probao sam je u NP Sutjeska po onim krivinicama, i samo mogu reći da me je sramota kako sam vozio, perfektna guma, ne znamo za trajanje još uvek, troši Vlajko prvi set (tek).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 459 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Dunlop Trailmax Meridian i Metzeler Tourance Next 2. U objedinjenoj Strom temi ima kratki review obe, ovaj komentar i jedan posle:

P.S.

Kucam ovo kad mi iskace da si napisao odgovor. Pretekao si me :D

 

P.P.S.

Trenutno je sa Dunlopima predjeno 12+k km (a moci ce jos dosta, do 20k sigurno). Ponasaju se isto kao prvog dana.

Promenio član maxx
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja