Jump to content

Moto Zajednica

Puno srce - prazan džep

Recommended Posts

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ostadoh bez posla od srede do nedelje i nije mi trebalo mnogo da smislim gde ċu......

 

......mora, sunca, kupanja i dobrog puta nikada dosta, tako da je Jadranka odličan izbor a i pride do nje kroz BiH takodje finih mesta za obiċi

 

I dan, četvrtak: Čačak - Senj

( preko Višegrada, Sarajeva, Travnika, Jajca do Bihaċa pa do aerodroma Željava )

 

Start je bio oko 06:30, do tada je sve bilo spremno i kreċemo.

Jutro sveže, put neoptereċen saobraċajem. I veċ pred 08:00 stižem kod Anike na ċevape.

 

IMG_20230810_082535.jpg

 

Odličan 5, idemo dalje put Sarajeva, kroz Sokolac stižemo....

 

IMG_20230810_103743.jpg

 

Dalje do Jajca kod Plivskog jezera sve OK. Sreċem dosta kolega na II točka, upoznajem se sa kolegom iz Poljske pa reko ajd me ufotkaj da ne vadim tronožac. Od od Željave ide za MNE i dalje ka Albaniji. Oduševljen Bosnom i njenim prelepim destinacijama za obiċi

 

IMG_20230810_141948.jpg

 

Odatle u vožnji ka Bihaċu primiče mi se jedan Triumph, dvoje na motoru, pokazujem prodji BA prodji, pokaza mi teraj samo brale mi ċemo iza, vozamo tako, vozamo javljam im da stanemo na neku pumpu, tako i bude. Slovenački par na putu za Drvar i dalje...kratka kafe, puš pauza i malo pričice sa njima

 

IMG_20230810_134124.jpg

 

Razilazimo se, nastavljam do Željave a tamo....

......bajkera, kampera, auta, kvadova, kola, kamiona, ma svega, ljudi baš dosta, stajemo u red za fotkanje

 

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

 

 

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

IMG_20230810_170951.jpg

IMG_20230810_185403.jpg

IMG_20230810_182814.jpg

IMG_20230810_183201.jpg

IMG_20230810_183607.jpg
Takodje kratka pauzica i nastavljamo dalje jer smo veċ u HR za Senj gde je bukiran smeštaj u hotelu Art

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Zadnje hvatanje sunca........

IMG_20230810_195730.jpg

IMG_20230810_195742.jpg

Na nekih 40 - tak km.pred senj u mestu Otočac spazim jednog kolegu sa GS - om parkiran ispred jednog kafiċa, svirnem i bi mi drago da vidim naše table, nastavljam lagano, kad nakon par minuta, sustiže me taj motor, reko ajd da stanem, pomislio sam na najgore, da nije u nekom problemu, tu sam da pomognem svakako koliko god je moguċe, a ono momak tu kod bake na par dana, solo takodje i bi mu baš drago što me video, pa je pomislio ajd da se javnem, pozdravim kolegu. Tu se upoznajemo, mlad momak Mario iz Kruševca, jako prijatan i dobar momak, predložim mu da ako želi sa mnom do Senja pa da ċaskamo, polemišemo i družimo se, pristaje na prvu, kao i što bi veċina koliko mislim uradila.

Peglamo do Senja, ja se infiltriram u hotel, bacam opremu, tuširanje, jer sam sav nasapunjan, ceo dan na drumu, veċ je bilo 21.:30 kad stigoh u smeštaj, veċ se lepše diše

Odlazino u kafe restoran, nakon kratke šetnje po Senju, ovih dana je neki karneval, jedva sam našao smeštaj kad sam gledao, a gledao sam dan, dva pred polazak

Masa ljudi, baš, baš dosta kolega na II točka u Senju

Čujem za stolom dok smo sedeli u restoranu i cepali karlovačko da je Petar Grašo na nastupu tu, OK rekoh, malo ċemo.ga poslušati i na spavanje!

IMG_20230810_235825.jpg

A da, sa Marijom koji je kao što sam rekao SOLO kod bake tu u Otočcu i kroz priču šta ċu sutra i gde ċu, predložim da ako želi sa mnom vozi do Karlobaga i Starigrada, osmeh na licu njegovom je sve odgovorio.

Pa kad ċemo sutra, reko, kad god, nema žurbe. Tako i bi a sad na spavanje

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ja se dižem oko 09:00 pa reko ajd da se malo fotkam

"puše bura" kako kažu u tom mestu, da duvkalo je malo.....
Senj, lep, baš

Dan
IMG_20230811_085441.jpg.c10c93a2ca9158c026b8d50857267c65.jpg

Noċ
IMG_20230811_005518.jpg.ab5cc3c98dd86ec2446f66e64902acc5.jpg

IMG_20230811_085048.jpg.e0e0c7e08ad69ac9d8072c3ced788c6c.jpg

IMG_20230811_085437.jpg.3f5e0998a85eb168336f2880b88485f8.jpg

IMG_20230811_085242.jpg.570285c557f5a078d03336c28e03701a.jpg

Povratak u smeštaj pošto je check - out 10h, pakujem se i do kafiċa da sačekam Maria, on malo kasni, nije nikakav problem, ja uživam u pogledu na more, djevojke i kafu/koka kolu, cigari

Stiče, popismo po jos nešto i startujemo oko 12:00

I šta reċi......
Trebao sam bukirati još jedan dan u Senju ili negde do Starigrada jer ovo je ruta, na koju ideš sa osmehom, a napuštaš je sa suzama.

Put brutalan, bajkera baš dosta, samo peglaju, saobraċaja je bilo ali sasvim OK, očekuvaonsam da ċe baš biti gužva, super smo prošli

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

IMG_20230811_122138.jpg

Jedna sa negde 1/3 puta

Stižemo do Starigrada, reko ajd da malo i osolimo dupera, blizu je 14:00 h

I pravac plaža, blizu nekod kampa

IMG_20230811_135544.jpg

IMG_20230811_135958.jpg

IMG_20230811_135955.jpg

Uh, prijalo je, rashladiti se!

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Kako vožnja a i voda zna da izgladni, stomaci traže nešto da se ubaci, pa idemo u restoran Antonio / Posedarje na klopu po preporuci par drugara, morski plodovi - normalno.

Iskreno volim ribu, sve uz nju, posebno lignje, tako da uzimamo riblju juhu, lignje na žaru, blitva - krompir salate i tumu na žaru. Ljudi moji, nije se znalo šta je lepše. Osoblje restorana na vrhunskom nivou. Otac koji je ugostitelj, veċ u godinama i prebacio se na masline i život bez briga, takodje je i pecaroš, prepustio sinovima da vode, ima ih 4 - oricu. Mašala, sinovi takodje rade, piče tamo - vamo. Stvarno respect za njih, i za ostale konobare, baš dosta ljudi dolazi na klopu, od nas jedna velika preporuka za doċi na klolu ko je na putu ovuda.

Mario ċe nazad preko Paga ka Novalji, pa na trajekt dalje ka Senju i Otočcu, mani bilo krivo baš sto nisam bukirao jos jedan dan tu nego u Mostaru, jbg, ostaviċemo to za drugi put.
Razilazimo se, ja dalje ka Mostaru jadranskom do Ploča, uživam pored mora, prelepi pejzaži, mesta za doċi i obiċi. Kao malog me moji vodili u Bašku vodu i Makarsku, pa sam gledajuċi, stare fotke spazio odakle treba da fotkam u nameri da pošaljem mami i kažem im da sam veliki i da mogu i sam na more

IMG_20230812_095200.jpg

Takodje Makarska rivijera, prelepa, puna ljudi, bajkera baš, baš, baš dosta.

Svraċam samo na kratku pauzu i osveženje pa nastavak ka Mostaru, a u Makarsku zasigurno opet doċi bas na neki dan

Veċ je skoro 20:00h, do Mostara imam nekih 120km. I nešto više od 2 sata vožnje, šta je tu je. Do Ploča uz more, prelepo, dalje magistralom ka mestu Mali Prolog, granični prelaz Crveni grm, kroz Međugorje, mesto Čitluk stižem u Mostar u 22.:00h tačno.
Smeštaj je hotel, restoran Oasis, full soba, pristojna cena, doručak je TOP,

i evo me sad u sobi, varim, ne mili mi se da se pakujem ali odoh nalo u šetnjicu, Mostar mi je prelep i volim kad sam tu.

Odatle nastavljam dalje preko Jablanice opet za Sarajevo, Višegrad i za Čačak, povratak u surovu realnost

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

lll dan na proputovanju kroz SRB / BiH, HR i nazad

Stigoh do populararnih mesta u Mostaru, motor parkiran na sigurno i hladom pokriveno mesto.

IMG_20230812_104803.jpg

Vikend, letnja sezona, masa ljudi, telefoni, kamere izvađeni i samo škljocaju, naravno i Ja

IMG_20230812_105006.jpg

IMG_20230812_110126.jpg

IMG_20230812_105334.jpg

IMG_20230812_110615.jpg

Prijatnih 26° , sunčano ali vreme da se krene put Sarajeva



Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Jes lepo, neki dan 12c i magla 
Da,da, ume da bude, od SA ka Palama bilo 16° veċ dole toplije oko 20, sad u Višegradu 23°

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bio neki dan autom u SA, kazem drugaru ponesi nesto stvari zna biti hladnije, dosli gore na ravnu Romaniju kaze sta je ovo druga dimenzija :D

Gledam i reko valjalo bi motorom jos sad uradili malo novog puta tako da je milina a stari asfalt zna biti klizav lepo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Odlična tura. :takoje:

Lepo što si bio i u Posedarju. I ja imam samo pozitivna iskustva. Stvarno je sve prelepo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Super štivo još bolje slije a pare, jebeš pare nekje srce puno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Super štivo još bolje slije a pare, jebeš pare nekje srce puno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Tako je, šala mala, ali bez para ne može, a da je koštalo putovanje nešto mnogo, i nije, pristupačno skoro svima. Vreme je najveċi problem, verujem veċini, kao i to da mnogi SOLO baš i ne smeju ili ne žele da se upuste u pustolovine u nepoznato

Svakako ono što je najvažnije jeste to da se zadovolji za svoju dušu

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Odlična tura. :takoje:
Lepo što si bio i u Posedarju. I ja imam samo pozitivna iskustva. Stvarno je sve prelepo!
Da, fino mesto, kao i veċina u rejonu na primorju, jako je teško u malo dana obiċi sve. Ali neka ostane nešto i za naredni put

Uglavnom magistralom je vladalo jako poštovanje prema bajkerima od strane ostalih vozača, pogotovu u rejonu od Senja do Karlobaga gde je koncentracija bajkera najveċa.

Ono što me je najviše prijatno iznenadilo vožnjom od Senja do Ploča jeste to da vozači ne žure nigde, niko da svirne, pomeraju se uz desnu stranu kada se naidje u rep Auta. Na putu do Karlobaga ima jedna mala pumpa sa leve strane gde mora da se preseče put. Ja sam normalno stao uz desmu stranu - kraj puta i upalio sva 4 migavca dok Mario natanka gorivo, svi koji su dolazili iza mene su davali jasno migavac levi. Primerio sam i to da kamper kada dolazi prvo jedno 100 metara pre skretanja daje migavac, iza par Auta uopšte ne kreċu odmah da pretiču veċ strpljivo čekaju da skrene pa nastavljaju dalje. Znači apsolutna kultura i uživanje u vožnji, jedino mi na II točka jurcamo tuda, a kako i ne bi kada je put takav kakav je

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bravo bata Dare,super vožnja i dobre slike. Šteta sto nisi mogao da se uklopiš kad smo mi išli da idemo zajedno, verujem da bi bilo još bolje.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Bravo bata Dare,super vožnja i dobre slike. Šteta sto nisi mogao da se uklopiš kad smo mi išli da idemo zajedno, verujem da bi bilo još bolje.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока


*ebiga brt moooi, ali biċe prilike sled.put, idemo opet ka tamo obavezno

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Био сам 7 дана ове године у Поседарју, па зато имам речи хвале и потврђујем написано.;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
Pre 22 sati, DarkoČa je napisao:

Vreme je najveċi problem, verujem veċini, kao i to da mnogi SOLO baš i ne smeju ili ne žele

Bratko moj, drago mi je da si se lepo proveo i da je srce na mestu...

Citirao sam ovo jer ovo su dva najveća problema.

Zbog vremena i posla i ne kretoh sa tobom, mada sam do zadnjeg trenutka gajio nadu...

A o ovome "SOLO baš i ne smeju ili ne žele", ne bih da komentarišem, jer sam pisao u vazda tema...

Od 2021. 6 puta solo i 1 sa suprugom celu Jadranku.

I mislim da mnogo ljudi ima nepotrebnu dozu skeptičnosti i dalje...

Ali nebitno, BITNO JE da si uživao i u zdravlju i veselju se vratio!!!

Vidimo se za neki dan...:cirka1:

Promenio član Tumbe
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Bratko moj, drago mi je da si se lepo proveo i da je srce na mestu...
Citirao sam ovo jer ovo su dva najveća problema.
Zbog vremena i posla i ne kretoh sa tobom, mada sam do zadnjeg trenutka gajio nadu...
A o ovome "SOLO baš i ne smeju ili ne žele", ne bih da komentarišem, jer sam pisao u vazda tema...
Od 2021. 6 puta solo i 1 sa suprugom celu Jadranku.
I mislim da mnogo ljudi ima nepotrebnu dozu skeptičnosti i dalje...
Ali nebitno, BITNO JE da si uživao i u zdravlju i veselju se vratio!!!
Vidimo se za neki dan...default_2cirka1.gif
Ti si veċ dokrotirao ove destinacije, ali verujem da bi ti bilo opet interesantno i zanimljivo.

Biċe prilike brat moooj dobri, za dobru vožnju, druženje uvek

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Kako je sad za smestaj, u vrhuncu sezone? Ekipa od 2, 3 motora, ne vise. Toliko i ljudi.

 

Pitam za raspolozivost, a i za cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Kako je sad za smestaj, u vrhuncu sezone? Ekipa od 2, 3 motora, ne vise. Toliko i ljudi.
 
Pitam za raspolozivost, a i za cene.
Hotel Art / Senj u kom sam noċio baš deru, sobe 2krevetne, 3krevetne, app za 3 osobe je bio 160€ dovoljno za Vasu ekipu, sobu sam platio 105€, bez doručka. Bio je neki karneval od četvrtka do subote, mozda zbog toga, a i svakako cene jesu malo jače za smeštaj za hotel koji nije renoviran iz doba YUge, mada dole ka Makarskoj, zavisno koje mesto može se naċi i nešto jeftinije, dok na popularnoj app booking cene su u nebo visoke.

Cene klope, piċa po kafiċima i restoranima OK, kako gde
- kapuċino 2,0 - 2.5€
- kokiška do 2,90€
- pizza 8,0 - 12,0€
- lignje 12,0 - 15,0€
- pivo karlovačko, veliko točeno oko 3,50 - 4€ msm da je koštalo
- vino belo graševina na čašu oko 5,0€

U Crikvenici takodje ima OK smeštaja

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja