Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ajd' da osvezim temu jer izgleda da se vama zima produzila i nije krenula sezona 1nanana.gif

Ova dva dana sam bio vredan i castio mezimce, pored standardnih provera nivoa kiseline u ac, nivoa ulja i stanja plocica:

Ocistio lanac i lancanike (k'o iz fabrike :) ), ocistio karburator i promenio filter za gorivo, oprao filter vazduha (naWDisao naravno), promenio ulje u kocinicama, i NAJVAZNIJE narucio sam mu nove gume koje sutra/prekosutra stizu na kucnu adresu2jee4.gif.

Takodje sam odneo auspuh na farbanje jer je nekako "izbledeo", nije da sam ga uzario voznjom vec vremenom pocne ta crna boja da bledi,a meni to bode oci,pa je osmirglan i ofarban nekom farbom koja trpi +XXX stepeni.2jee3.gif

Ne znam kako vama, ali bilo mi je muka od DURO kineskih guma, kao da su sa trotineta gume stavljene :) ..

Posto ce mi ostati gume,a necu ih ciganiti i prodavati, ako nekom bude trebalo neka se javi i poklonicu mu, imaju saru ali su meni jako plasticne, nekome mogu "izgurati".moto2.gif

Kada montiram nove gume provericu da li mi kamera na mob-u radi pa okacim koju fotkicu 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Za gume se slazem, to je pored nekih sitnica koje muce ovaj motor najveca zamerka, plasticne su strasno. Sto bi moj cale rekao ''Ma vidi se da su kinjezare neke, isto sranje kao kod mene na Nivi'' :D To je prvo na listi sto treba zameniti!

 

Mouse, daj neku sliku, nisam ti video motorce, jos od letos :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

@Andrej_Hotstepper: Ostala ona klapna od sauga podignuta, nizak mi je ler dosta, cak sta vise, nekad ume i da se ugasi koliko je nizak, moram to regulisati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Eto, gume stigle ali moram da krecim kucu0plac.gif pa nikako da odem do vulkanizera da izbalansira i namontira, ako sutra stignem skoknucu da to odradim i onda jedna "slika za facebook" 1lol.gif

Zivkovicu, narandzasta azdaja je prelepa,ako ti treba imam izdizajniran KREIDLER logo, Kice to uradi u NS-u za malo para a mnogo je lepse... Vidi,u Nemackoj je ovo Kreidler, i nije da zelim da maskiram Kineza, ponosim se njime, nego mi QINGQI zvuci kao mama kada me budi ujutru da joj pomognem da kopa bastu, toliko drag naziv1lol.gif

Za sve ostale, ukoliko vam treba LOGO, odradjen je pa mi se javite i saljem na mail, da vas postedim muke :)

Okacicu sutra slike sa natpisom Kreidler, meni se djaSvi, ali ukusi su razliciti... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можеш да ставиш и лого италијанске "Бете", пошто се продаје и под том марком.

beta.jpg

 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ma sve je bolje od ovog "srpskog" (mislim na kinesku nalepnicu za trziste Srbije) crvenog QINGQI-ja, sramota kako oskrnavise motor sa tim detaljima, bez toga bi bio prelep naked, ovako na nama je da restyle-iramo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Pukla juce sajla kvacila, gde da nabavim zamensku? Znam da si ti Mouse pricao da si od sprinta stavio, ali me zanima sta si tacno modifikao da moze da funkcionise i gde si je uzeo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ja sam budzio sprintovu od 1200din, morao sam vrh da secem na strugu i sledeca sajla ce da se uglavi od CTX-a i radi posao :)...

Videces da ima razlike, fabricki je "zavarena" za dno, potrebno je taj metalni deo iseci na sirinu dovoljnu da se sajlu uvuce,ali pazite da ne cese sajla jer ako je okrznete ima da pukne dole vremenom...

Uslikacu samo da nadjem vremena, do sutra post-ujem sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Zivkovicu, evo slike, uvece sam slikao, kao digitronom, ali ni po danu nece moci bolje jer je zavucena tako da sam morao da stisnem kvacilo kako bi pomerio malo i uhvatio to iseceno... Taman sam primetio da je maaalo korodiralo, sutra cu da ga sredim...

Znaci izrezes za debljinu sajle, provuces CTX sajlu i abrakadabra :)

http://imageshack.us/a/img853/867/sajla.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nema potrebe da se mucite sa prepravkama sajli. Blizu Kvantasa ima firma koja se bavi izradom sajli po uzorku. Odneses im puknutu sajlu, sa buzirom, i oni naprave novu, identicnu. Ta zanimacija kosta par stotina dinara. Kod njih sam svojevremeno radio sajlu kvacila za Apola. U Beogradu ima Boban sajla, potrazite po forumu.

 

Adresa je: Đoke Mijatovića 26 (Novi Sad)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Posle svega sto sam sredio na qingqi-ju, i hvaljenja motora, danas sam skontao da stvarno ne znam sta cu sa 3 motora i da mi je qingqi od kada sam uzeo Katanu maksimalno zapostavljen sto se voznje tice, ne dam ga nikome da ga vozi (sve mi trazi samo zenu i motor ne), a Katanu svakodnevno vozim pa makar i to bila tura od 20km, jednostavno sam zaljubljen u GSXF-a i kraj :). Tako da sam resio da motor stavim u oglas, ovih dana cu okaciti se i u BJB oglasniku u "prodajem" oglasiti, ali vama koje "znam" da javim da imam stvarno super motor za prodati, i ako ga je neko odrzavao ja sam, i nije baba isla sa njim do pijace i nazad 1nanana.gif ..

Ako neko zna nekoga ko trazi odlican primerak nek' se javi, od zamena dolazi u obzir samo skuter od 50ccm + $ koji bih dao caletu da ima do radnje i nazad, covek penzioner1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Sta da ti kazem, osim srecna prodaja, trenutno ih ima u oglasima dosta, pa valjda ces proci kako si zamislio :)

 

Inace, sajlu sam odneo, uradili mi po meri novu i stvar resena, 800din je kostalo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

ma i 800din je ok, samo vidi da li je podmazana, ako nije onda je naulji...

Je l' verujes da mi otisao USB sto povezuje eksterni hard, a na njemu mi slike makine, moram opet slikati a mrzi me 1lol.gif ... I to necu da ga lickam, slikam ga u letnjikovcu gde mi stoji preko leta, pa ko voli nek' izvoli , necu zuriti1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Braco Kinezi, evo snimka moje makine koju cu sada postaviti na oglas, al' cisto da vidite i cujete kako izgleda

1moto3.gif

A evo i oglasa: http://www.moto-berz...2d-oglas-77970/

Upravo postavio oglas i u "prodajem" na forumu, pa ako neko zeli nesto da pita neka tamo postavi, da ne "spam-ujemo" ovu temu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja