Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ma isti su, nije bitno koji ces gde da montiras, samo da je isti konektor i da nije sijalica prejaka/preslaba u njemu..

Ako stavis LED migavce onda spremi i relej inace ce da blinkaju ubrzano...

Ako mozes taman se dogovori sa kolegom Draletom pa da imas fabricke, on je menjao zbog estetike njegove za one manje "sminkerske" 1lol.gif 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Pošto sam nov na forumu i definitivno sam promašio podforum-prekopiraću post ovde1lud.gif

 

Imam ponudu da uzmem ovaj Qingqi 125 2-D

Evo i par slika:

http://goo.gl/CLnueW

http://goo.gl/9Rr7vX

http://goo.gl/UEDjcY

Motor je regisrtovan do polovine juna 2014 i dotle sam i planirao da ga vozim.(u planu je Pegaso Cube)

Zna li neko koliko bi me izašlo "vraćanje u normalu" ovog motora,tj., kupovina originalnog fara,poklopca za akumulator(onaj trouglasti deo ispod sedišta) i zadnji plastični deo,ono ispod sedišta što se nastavlja sa zadnjim štopom,tablicom,žmigavcima...

 

???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Wasta, ovaj motor ti ne bih preporucio nikako, mogu ti ukratko reci cenu delova, a da bi ga doveo u priblizno fabricko stanje potrebno ti je samo za estetiku vise para nego da kupis dobar i ocuvan polovnjak. Ovo da ti neko daje dzabe ne isplati se, posebno ako mislis da ga menjas sledece godine..

 

Far 3500din, prednji migavci 2500din, kociona creva (a ne ova akvarijumska 1lol.gif) ~2500din, farbanje auspuha od ovog srebrolina 800din, retrovizori 2400din, lanac i lancanici (zavisi od marke i kvaliteta- najjeftiniji ~5000din), poluga menjaca (stavljena od nekog ATX-a), kontakt brava treba da stoji gore, zamenjen filter vazduha i sirena. Ostaje ti menjanje repa (mozes videti kod kolega da odneses kalup i da ti izliju nov), kao i sa bocnim plastikama, ali to zadovoljstvo te nece izaci ispod 100e sa farbanjem... +stop svetlo ..

O ispravnosti agregata necu ni da pricam jer nisam cuo/video motor,ali deluje mi kao les najgori 1zdravo.gif

Na skali od 1 do 10 ovaj primerak ide u minus 0ljut2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

@mouse0

 

Ipak sam ga uzeo danas za 250e.

 

p.s.ćaletu sam letos kupio APN7 za 150e, a 80 i koje godište.Ipak je ovo DOSTA bolji motor i star svega 5 godina

 

Motor je OK,jako lepo ide,koči odlično,mašina je u skroz u OK stanju,jedino ga yebe estetika1neznam.gif

 

Svejedno ide zima i neće biti vožnje barem do marta-aprila,a do tad ću ga sređivati malo,po malo,pa će makar ličiti na nešto...

 

Autoelektričar sam po struci,u mehaniku se razumem još bolje,a imami dosta drugara majstora-tako da mislim da me neće koštati previše0stabre.gif

 

Opet napominjem da je u planu Aprilia Pegaso koju sam trebao da kupim sad umesto ovog kineza,ali sam ipak razliku u novcu preusmerio na korisnije stvari,a ovo čudo i ne planiram da vozim duže od jula-avgusta...

 

Pozdrav!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Opet JA sa pitanjima0stabre.gif

 

Gde bi mogao da nabavim potrebne plastike moj motor?

 

Treba mi kompletan "zadnji deo",znači sve što ide ispod sedišta zajedno sa zadnjim štopom,žmigavcima i ramom za tablice.

Isto mi treba onaj trouglasti deo ispod sedišta što "sakriva " akumulator...

 

Zvao par radnji,ali bez ikakvih konkretnih odgovora o cenama,nabavci i ostalim detaljima0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Sto se plastike tice, moja preporuka za Brrku sa foruma, mozda bi trebao da njega kontaktiras oko toga. Cisto sumnjam da ima kalupe za izradu tih plastika za Qingqi,ali ako si dobar sa nekim kolegom moze skinuti sa svog motocikla i da ti izradi "iste" takve plastike.. Oko cene ne znam nista, to mozes sa njim da vidis.. Ovo je inace link od Brrkine firme (ne reklamiram, vec preporucujem) 0takoje.gif

U svakom slucaju srecno, ako mogu nekako da pomognem vici 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

A hajde pokusaj da razmisljas u ovom smeru...

 

Motor u stock izvedbi je lep, ali bi mogao biti i lepsi. Ja bih na tvom mestu od njega pokusao da napravim Streetfighter-a, sa ukusom naravno, a ne da ga vracam u originalno stanje, jer to ce biti preskupo da bi moglo da bude priblizno stocku, jer nikada nece biti stock vise.

 

Po meni treba da stavis korman i rep podignes i namestis od nekog drugog motora, to je po tvom ukusu i izboru, a brrka ti moze u tome pomoci i bice ti jeftinije nego da trazis njegove original delove, stavis neku ralicu, isto imas kod brrke za 20-40e, migavce mozes po meni LED da nadjes na kupujem prodajem, ili nekom slicnom sajtu, posto su cene tim stvarima prilicno pale. Far mozes da ides i od skutera nekih, tipa piagio i slicno, to je oko 10e. Retrovizori 25e par novi, ostaje ti farbanje i jos neki estetski detalji.

 

Generalno, ''on a budget'' mislim da moze da se za 400e uradi da motor izgleda prilicno lepo (ali to je do ukusa gazde, moze i da se unisti lepo za istu sumu) i da bude prilicno unique, ja bih voleo da sam pre kupovine nasao tako nesto, jer kako ti kazes, masina je u odlicnom stanju, a dobijas jeftinu golu osnovu da pretvoris svoju ideju u delu, za male pare.

 

To je moje misljenje, ali ti ces odluciti kako ces dalje. 0namigivanje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pošto sam nov na forumu i definitivno sam promašio podforum-prekopiraću post ovde1lud.gif

 

Imam ponudu da uzmem ovaj Qingqi 125 2-D

 

Evo i par slika:

 

http://goo.gl/CLnueW

 

http://goo.gl/9Rr7vX

 

http://goo.gl/UEDjcY

 

Motor je regisrtovan do polovine juna 2014 i dotle sam i planirao da ga vozim.(u planu je Pegaso Cube)

 

Zna li neko koliko bi me izašlo "vraćanje u normalu" ovog motora,tj., kupovina originalnog fara,poklopca za akumulator(onaj trouglasti deo ispod sedišta) i zadnji plastični deo,ono ispod sedišta što se nastavlja sa zadnjim štopom,tablicom,žmigavcima...

 

???????

 

Au sta neko uradi od onako lepog motora 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

@marko: nemoj 100% da me drzis za rec, ali mislim da je to to.

 

@deckouusponu: Vidim da si i kratio auspuh, koja je razlika? Kako se cuje?

Razlika je velika, ima dosta dublji zvuk i cuje se brutalno samo sto sam ja jos nesto prepravljao unutra tako da ima zvuk brutalan. Mesec dana me policajac pratio po gradu i zaustavi me kaze izvini samo da te pitam je l' to 600 ili 750 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Hajde pokusaj malo detaljnije da opises sta si radio tacno, koje komore si vadio, koliko si ga skratio i slicno? Ja sam nesto planirao slicno, ali ne zelim da ga isecem i onda da se kajem sto sam to uraido.

 

Ako imas mogucnost, snimi zvuk pa postavi ovde. Video sam da je par ljudi to radilo, ali nisam imao prilike da popricam sa istima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Jel ima neko ili zna nekog ili zna nekog, ko zna nekog, da prodaje ovaj motor polovan, sa razumnom cenom? (postujem svacije cene, ali 1000e za 6 godina star motor koji je nov 1300e je krajnje smesno)...pa ako ima neko ko zna nekog, moze da mi javi, postao bih do proleca ponosni vlasnik qingqi-ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Jel ima neko ili zna nekog ili zna nekog, ko zna nekog, da prodaje ovaj motor polovan, sa razumnom cenom? (postujem svacije cene, ali 1000e za 6 godina star motor koji je nov 1300e je krajnje smesno)...pa ako ima neko ko zna nekog, moze da mi javi, postao bih do proleca ponosni vlasnik qingqi-ja :)

 

Ima slika od mog motora na 11 strani, pa ako te zanima dogovoricemo se valjda.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Jel ima neko ili zna nekog ili zna nekog, ko zna nekog, da prodaje ovaj motor polovan, sa razumnom cenom? (postujem svacije cene, ali 1000e za 6 godina star motor koji je nov 1300e je krajnje smesno)...pa ako ima neko ko zna nekog, moze da mi javi, postao bih do proleca ponosni vlasnik qingqi-ja :)

 

Ima slika od mog motora na 11 strani, pa ako te zanima dogovoricemo se valjda.1zdravo.gif

 

Nisam bas vest sa pisanjem po forumima, pa se nadam da sam dobro pogodio da pisem post ao odgovor na tvoj 1jee1.gif Pa tvoja masina mi sasvim korektno izgleda, ako mozes molim te da mi napises ili ovde ili u poruci vise detalja, tipa godista, kilometraze, nekih isustava, mozda ovirnu cenu, mozda cemo moci da se uklopimo... u svakom slucaju pozz, vidimo se na drumu 1jee1.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Videcu ja sa kumom, nasao sam mu "veci" motor ali on se Qingqi-ja ne odrice k'o cigan kusura 1lol.gif0takoje.gif

 

A kad nesto covek zavoli i navikne se, tesko se nakani da promeni... ako uspem da kupim kvina (kako ga ja od mila zovem) verujem da ce i meni biti tesko da ga menjam za 3-4 godine kada budem planirao da dublje zaplivam u bajkerske vode 1moto3.gif a iskreno se nadam da cu naci kvina kojeg cu moci da pazarim na obostrano zadovoljstvo (i mene i prodavca) jer cu u suprotnom morati da kupim speed-a, a nekako mi on kao igracka za ovog :D ako se kum nakani, tu sam, pozz 1jee1.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Pozdrav motor je 2009,tacnu kilometrazu neznam napamet ali tu je negde oko 9500km morao bi da proverim. Nisam ima probleme radi odlicno,redovno menjano ulje,filter i svecice,proveren zazor ventila itd. Ja ga cenim 765e pa kako se dogovorimo ako te zanima poslacu ti broj mob.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Pozdrav svima...

Ponosni sam vlasnik 2D-a.. 1zdravo.gif

Kupio sam ga jos pre zime, ali evo tek sad sam nasao vremena da se registrijem i da vam se pridruzim...

Bio je i na oglasima, hteo sam da ga prodam jer mi je trenutno potrebniji auto, ali sam ipak odustao..

Tek treba da upisem za A, jos sam u potrazi za auto skolom, ali se nadam da cu "ubrzo" i to zavrsiti...

Inace kupio sam ga od prvog vlasnika i za sad sam ekstra zadovoljan...

Presao je nesto vise od 10000, sve je fabricki na njemu i generalno je motor u super stanju...

Jedino mi je u planu da promenim far, ako nadjem neki lepsi, a da mu se uklapa, ali ne zurim...ako naletim na nesto pametno...tipa:

images_2.jpg

Evo i nekih slika, jos od pre zime: 1oda.gif

 

 

1385191_759529304073063_105455367_n.jpg

1422546_759529200739740_1558905089_n.jpg

 

1385583_759529210739739_2003011193_n.jpg1379623_759529847406342_1548570759_n.jpg1425629_759529937406333_2026304599_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja