Jump to content

Moto Zajednica

Sym Cruisym 300

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Cao ekipo,

Treba mi pomoc i savet oko skutera koji gledam, nisam iskusan u samostalnim popravkama skutera, a nijedan od majstora, makar kod kojih sam ja popravljao moj prethodni skuter, ne zeli ili nije u mogucnosti da ide sa mnom da pogledamo uzivo. Motor je ispao iz ose 7-8 cm, od udarca sa zadnje strane. Prodavac kaze da trebaju da se promene amortizeri i da se iskrivio nosac motora, ali da motor pali i radi perfektno. Kaze da ram nije iskrivljen. Da li neko ima iskustva sa ovakvim ostecenjem, da li uopste razmatrati ovaj skuter ili preskociti?

Hvala unapred!
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym Cruisym, 2021. godište, Scooter, vozilo prešlo 2157 km, Beograd. Cena 3.400 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član luk1c
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Malo je cudna priča, pitam se zašto bajk nije zavrsio u ovlascenom servisu zarad popravke, nego je izašao na PA :stabre:

 

Ako ima defektazu, papir na kom piše sta ima sve od oštećenja i sta treba zameniti može se donekle verovati.

Ako je na "majke mi" ..... lako može biti šarena laža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Hvala @Satelis na brzom odgovoru. To je i meni bilo cudno, ali covek mi je objasnio da je od osiguranja izvukao celokupnu vrednost novog skutera, jer je umalo ostao nepokretan. To je i razlog zasto nece da ga popravlja niti da vozi. Naravno, to sada navodi na pricu da li je sarena laza, posto papir sa defektima iz servisa nema.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Koliko je meni poznato osigurajavuce kuce ne isplacuju celokupan iznos ako nije totalna steta. A to moze i biti kriv ram i sl teza ostecenja. 

Licno ja to ne bih kupio. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

@luk1c Ja sam prodavac tog skutera. Naravno da imam sve papire iz osiguravajuce kuce i sa defektaze iz Eurosumara i medicinsku dokumentaciju o povredama.

 

Skuter je dostupan za bilo koji vid gledanja i provere.

 

Nema lazi, nema prevare.

 

Izvolite doci i pogledati ako ste zainteresovani.

 

Pozdrav

Promenio član sgolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Polako prelazimo u fazu zarade na sopstvenoj nesreći jer smo se dokazali kao narod da umemo na tuđoj da napravimo novce.

Hvala Bogu što si živ ostao, nadam se da nisi imao ozbiljnije povrede. 

Izvukao si vrednost skutera od osiguranja, tako i treba, ali sada oglašavaš za malo jače od 2 hiljade manje nego što je nov. Prvo što je motor u upitnom stanju što se popravke tiče i vraćanja u prvobitno stanje, drugo treba pronaći ko bi sve to skockao da bude u voznom stanju, jer malo je onih koji bi se prihvatili posla, treće taj koji bi se prihvatio lepo bi naplatio, a ko zna kako bi završio posao jer nisu svi transparentni kao Satelis.

Kad sve staviš na papir, bolje da se pozajmi koja stotina više od tvoje cene plus upitni trošak nabavke delova i ruku majstora, pa pazari novi. Jer ovo da budemo realni nije cena za delove. Možda sam i ja lud.

Svakako srećna prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Drugari, ne sumnjam da imate dobru nameru da pomognete kolegi ali iznosite pausalne procene i sudove o skuteru koji niko od vas nije video i nije upoznat sa celokupnom situacijom. Inace se ne bih oglasavao jer nemam potrebe da se bilo kome pravdam, narocito posle onog sto sam doziveo bez ikakve svoje krivice ali prosto moze nekom da pomogne da izvuce mozda neku pouku iz mojih reci i ne donosi ishitrene zakljucke. U svakom slucaju ne moze da skodi.

 

@vucko23prvo sto se tice zarade na sopstvenoj nesreci. Ne daj Boze da iko "zaradi" kao sto sam ja "zaradio", da vas pijani vozac automobila bez kocenja udari od pozadi zaustavljenog u raskrsnici. Hitna pomoc, urgentni centar, bezbroj specijalista, pregleda, snimanja, terapija, dva meseca nepokretan, odbici od plate, placanje lekara, tarapeuta, tudje nege a naposletku i advokata, tuzbe, sudske takse, vestaka. Da ne pominjem slepovanja, lezarinu, pocepanu opremu. Pametni ste pa procenite koliko je sve ovo kostalo.

 

Dare Satelis je od pocetka ukljucen u moju pricu. Razgovarali smo nekoliko puta. Poslednji put pre par nedelja kada mi je rekao da ne moze da me primi za jos mesec i po dana. Dare je opravdano preopterecen poslom i mozda je prevideo nase razgovore. Vrhunski majstor i jos veci covek. Da ne pricam da je cak odvojio vreme da razgovara sa mnom i na rodjendan njegovog deteta. @Satelisjedno ogromno hvala!

 

U pogledu oglasene cene, ona je za 42% niza od cene novog skutera. Pritom, nije fiksna. Moj je kupljen januara prosle godine. Registrovan je do januara 2024. godine i ima garanciju jos dve godine. Presao 2100 km. Da je za delove bila bi druga cena, da je za otpad treca. Kao sto sam rekao i svima koji su me zvali na oglas (a bilo ih je sigurno preko 50 za ovih nedelju dana), dodjite, pogledajte pa onda tek procenite da li je oglasena cena merodavna.

 

(Btw, vec sam odbio dve ponude iako su bile jako blizu ponudjene cene...)

 

U svakom slucaju, hvala svima na reklami :)

 

Zivi i zdravi bili i dugo se i bezbrizno vozili!!!

Promenio član sgolub
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Malo da se koriguje cena, dobra je prilika za nekog ko se razume da to sve sam izmenja. Ako se uklapa u 1000€ ulaganja imaš skoro nov skuter za 4000€.

Druga opcija ti je nov iz salona za 5650€ i ne misliš.

Treća ti je, kad oglasimo demo Cruisym. Ima 3000km na satu, bez padova, biće verovatno 4 900€.

Četvrta je nešto premium polovno, za slične pare, za šta sigurno nećeš imati pojma da je bio havarisan i teže od ovog i ima 100 000km na satu.

Pa ti se nađi gde ti odgovara finansijski.



Послато са 21091116UG помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@sgolubne bi bilo lose da okacis i slike trenutnog stanja na oglas. Dosta ljudi i ne cita opis. Svakako brz oporavak i srecna prodaja. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Onda su ubacene ili nisam primetio. Hvala na ispravci i budi tačan sutra. :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad sam povezao celu pricu .... i da skratimo istu.

 

@sgolub 

Nazalost deo rama jeste pokrivljen u delu gde je nosac motora, otud agregat u prednjici bezi u levu stranu dok mu je zadnjica pobegla desno.

Ocigledno je bio jak udarac, da li je i koliko povukao ram to se momci ne moze znati ovako preko tastature.... mora bajk na rasklapanje ici.

 

Mozda se problem resi sa novim nosacem motora uz peglanje dela rama gde je kacenje istog + da se vidi ram gde se kace zadnji amorti jer postoji velika sansa da je i tu pokrivljevo gvozdje.

Ako je ram upreden, ima ko i to radi.... svasta ljudi rade ali....

 

Secam se da si imao neku muku oko paljenja, da li je to reseno?

Na kraju krajeva to je hrpa gvozdja i plastike....bitne su koske i glava na ramenima.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Jos jednom se pokazuje da ovaj forum para vredi, jer sam bas zbog ovih informacija napravio post. Hvala ekipo na svim odgovorima.

@sgolub meni je samo krivo sto kada sam preko telefona zvao i pitao sta je osteceno i da li imate listu delove koje treba zameniti iz oficijalnog servisa, vi ste rekli da nemate, vec samo procenu vaseg automehanicara, koji kaze da su samo amortizeri i nosac motora. Gde sam ja specificno pitao da li je ram kriv, gde ste vi rekli da nije.

@Satelis hvala puno na korisnim informacijama.

Na osnovu svega recenog mozemo temu da zatvorimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Kolega @luk1c  bi da okleveta, ocrni, iznese neistine, pa da onda zakljuca temu bez mogucnosti da se cuje druga stana. Hvala uredniku koji je prepoznao da ovde nesto nije u redu i dao mi priliku da iznesem cinjenice.

 

Pa da krenemo redom. Istina, istina i samo istina. Postoje sacuvane sms poruke i liste poziva, crno na belo, da se zna i sacuva kakvih "kupaca" ima. Pa oprez! Idemo!

 

26.maja uvece, gore pomenuti clan me kontaktira SMS porukom sa pitanjem "Kakva je situacija sa tim udarcem od nazad? Jel samo tocak ispao iz ose, ili je pomeren ceo ram?".  Na to dobija moj odgovor "Moj automehanicar kaze da je ram neostecen a da su poprecni nosaci iznad i ispod agregata malo savijeni i on misli da bi nakon njihove zamene trebalo sve da se vrati u liniju. Molim Vas da ovo uzmete sa rezervom, on se ipak bavi popravkom automobila. Treba zameniti i zadnje amortizere i vizir. Po meni je najbolje da licno pogledate. Inace motor pali normalno i krece se".

 

U narednih nekoliko dana razmenili smo nekoliko poruka u vezi cene i utvrdili njegov max i mojoj minimum.  Clan je ponudio da odmah kupi motor po ceni koju ja nisam prihvatio. E mislim da u tom grmu lezi zec, jer iz svega sto sledi objektvno pomisljam da je njegova sujeta proradila i da je prosto odlucio da me ocrni jer nisam prihvatio ponudu, pa onda da ne kupi niko kad on vec nije. Ovde priznajem svoju ozbiljnu gresku i izvlacim pouku - prica o ponudama, novcu, pogadjanju samo na licu mesta nakon pregleda. Danak mom neiskustvu, preteranom postenju i otvorenosti.

 

Takodje smo u medjuvremenu obavili i jedan telefonski poziv, na kraju koga sam ga ponovo pozvao da dodje licno sa bilo kojim majstorom i pogleda i prekontrolise sta god zeli i koliko zeli. Potpuno transparentno, nemam sta da krijem, nisam prevarant ni obmanjivac. Zato i nudim svima koji me zovu da dodju i pogledaju, slikaju, snimaju sve sto ih interesuje i koliko im je volja.

 

5. Juna mi salje poruku da bi dosao sutradan da pogleda motor, na sta mu ja pozitivno odgovaram. 6.juna ne zove niti dolazi. 7. juna (juce) otvara ovu temu u kojoj bi mene da predstavi kao negativca.

 

Pa tako juce u 14:01 kaze sledece:

"Hvala satelis na brzom odgovoru. To je i meni bilo cudno, ali covek mi je objasnio da je od osiguranja izvukao celokupnu vrednost novog skutera, jer je umalo ostao nepokretan. To je i razlog zasto nece da ga popravlja niti da vozi. Naravno, to sada navodi na pricu da li je sarena laza, posto papir sa defektima iz servisa nema." Prica potpuno iskrivljena tako da citajuci sa strane zvuci sumnjivo i obmanjujuce.  Ono sto mu zaista jesam rekao je to da sam tuzio osiguravajucu kucu za naknadu maksimalne stete posto se nesreca odigrala u 11. mesecu starosti skutera, da sam dva meseca bio nepokretan, a novi skuter cu, Boze zdravlja, kupiti po isplati novca od osiguranja. I naravno da imam izvestaj sa defektaze ovlascenog servisa koji bi video da je dosao da pogleda motor kako je i bilo dogovoreno za dan ranije. E sad se vidi ko prica "sarene laze"!!!

 

Onda na forumu naravno krecu komentari ljudi koji takodje nisu videli skuter kao i gorepomeniti clan, ali znaju sigurno (parafraziram) da je ram pokrivljen, da je skup, da je samo za delove, da ga treba zaobici u sirokom luku, da je prodavac sumnjiv, da sve smrdi na prevaru....

 

Moje odgovore vidite iznad.

 

E sad, da citava stvar bude jos gora, ja uopste nisam znao ni ko je pokretac ove teme, jer me zaista jako veliki broj ljudi zove u vezi motora. Da bi me jutros, na moje neprijatno iznenadjenje, ljubaznom porukom o tome obavestio momak od koga ovako nesto ni na kraj pameti nisam ocekivao. Pise mi naravno, tek nakon sto je tema na forumu zakljucana. U narednim porukama napisao sam mu ono sto sam i ovde javno izneo. Zatim sam ga i dva puta zamolio da zatrazi ponovno otkljucavanje teme kako bih i ja izneo svoju stranu price, na sta on kaze citiram "naravno da ne zelim".

 

E sad, da je tema ostala onako zakljucana kako je kolega trazio, svi bi pomislili da sam ja neki prevarant, obmanjivac i slicno... A sad se cunak okrenuo. Pa eto izvolite pogledati kako lako i malo treba da se napravi manipulacija i spin, tako da svi ispadnemo naivni i poverujemo u ono sto nam se servira, pa jos i u slast pojedemo.

 

Isprva sam hteo da postavim ovde slike sms prepiske, ali necu da se spustam na taj nivo. U svakom slucaju i to postoji ako zatreba. Mada je i bez njih sve kristalno jasno.

 

E sad najvaznije!

APEL - ovom prilikom molim kolege forumase da se suzdrze od istrcavanja na prvu loptu i ne nasedaju odmah na sve sto se ovde iznese. Stanite malo, sacekajte, promislite. Uvek postoji druga strana medalje koju niste culi, a zamislite kako bi se vi osecali da vas neko blati bez razloga. Takodje, pausalne procene i zakljucci, nanose vise stete nego koristi. Pogledajte ovaj slucaj - gorepomenuti clan koji nije ni pogledao motor se zahvaljuje na informacijama koje para vrede drugim clanovima koji takodje nisu pogledali motor. Mozda njemu para vredi jer misli da me time iskompromituje da oborim cenu, bez mogucnosti da iznesem cinjenice.

 

Molba, apel, ako niste pogledali motor, molim da ne iznosite tvrdnje nego da se suzdrzite od komentara ili se u njima ogradite sopstvenom procenom, kao sto sam i ja uradio u svojoj sms poruci ka njemu koju ponavljam " Moj automehanicar kaze da je ram neostecen a da su poprecni nosaci iznad i ispod agregata malo savijeni i on misli da bi nakon njihove zamene trebalo sve da se vrati u liniju. Molim Vas da ovo uzmete sa rezervom, on se ipak bavi popravkom automobila. Treba zameniti i zadnje amortizere i vizir. Po meni je najbolje da licno pogledate. Inace motor pali normalno i krece se"

 

Nas napaceni narod je toliko puta prevaren da sada u svemu vidi prevaru i sklon je da pre poveruje i bude naklonjen negativnim recima. Ako ste hteli da pomognete clanu, mogli ste zajedno doci kod mene i u grupi, nemam nista protiv. 

 

Nikad nista nisam krio niti imam sta. Vise puta sam ponovio poziv da svako moze da pogleda sta ga interesuje. Ne znam sta bi se od prodavca moglo vise ocekivati. Ako i posle svega neko ima sumnju u pogledu moje korektnosti, onda u meni trazi svoje osobine.

 

E sad tema moze da se zakljuca.

 

Budimo pametni i oprezni, nikad vise naivni i lakoverni, zivi i zdravi bili!!!

 

 

Promenio član sgolub
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ok, sad kad su svi izneli svoje stavove, ova tema ide pod katanac, ovo nije sud i ovde se ne vode parnicni postupci.

 

Imamo temu o ovom zanimljivom modelu pa sve novosti, pitanja,opazanja i savete mozete pisati tamo. Hvala.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja