Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 42 minuta, boza_kg je napisao:

. Moj Kymco ima 3 godine garancije, ali sam batalio da idem u "ovlašteni" servis

..i staviš ga na oglas, prodaš,kupac te pita zašto nema garanciju ..Ti? Prećutiš?

 

Stvarno poštujem tvoju matematiku imaš svoju računicu,ali šta ako te nazove kupac koji drugačije razmišlja (poštuje,hoće garanciju)..

 

Ok, znam ..ti ga nećeš prodavati...ili si beše onomad hteo ,ali nema u Srbiji istog modela samo od 350cc..

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je već problem kupca, nije moj :) Ja ću reći kako jeste, ako dođe do prodaje. Mada sam odustao za sad.

Nego, razmaženi ste vi belograđani, živite u svom svetu :)  U Kg je drugačije. Nemamo čak ni pravi ovlašćeni servis , nego je otprilike skoro jedini koji je pravno lice, pa su ga uvoznici nafatali za naš region. Priznaju pečat, ali servis realno nema nikakvu obavezu, ni za nabavku rezervnih delova. Nema tu ni fiskalnog računa, zakazivanja, nema kafica dok čekaš... nego - e danas crveno slovo, aj dođi prekonakosutra i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Božo,ja mislim da se ti baviš pogrešnim poslom😀.

 

Paradoksalno,ali eto prilike da otvoriš ovlašćeni servis u KG,obzirom na  interesovanje i znanje koje poseduješ(ovo za znanje i interesovanje nisam "duhovit",stvarno tako mislim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala, ali daleko je to od istine :) Mislim da jesam solidan u svom poslu, ali skuteri su mi samo mali hobi.

Ja se iskreno čudim što se recimo @N.F.S. nije već do sad udružio sa nekim tašna-mašna lovatorom, pa da otvore salon\servis, da ih bog pogleda u ovom našem regionu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
2 hours ago, nikmih said:

I da, vec mi Zontes odbrojava sledeci servis za 2999km ? Znaci prvi na soma

km pa na 4k pa onda 8k itd. 

da da, tako posle ide...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
Pre 8 sati, nikmih je napisao:

I da, vec mi Zontes odbrojava sledeci servis za 2999km ? Znaci prvi na soma

km pa na 4k pa onda 8k itd. 

Kako na 3.000km sledeci servis, a meni su rekli kad sam kupovao motor da je prvi na 1.000km a onda svaki naredni na 5.000km? Nije mi jasno, moracu sutra da kontaktiram AP u Beogradu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 10 minuta, ediszejd je napisao:

Kako na 3.000km sledeci servis, a meni su rekli kad sam kupovao motor da je prvi na 1.000km a onda svaki naredni na 5.000km? Nije mi jasno, moracu sutra da kontaktiram AP u Beogradu 

I meni je tako receno ... pogledaj u servisnu knjizicu sta pise ako ti je pri ruci-posto meni nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U uputstvu imate tabelu redovnog održavanja. Dakle prvi servis je na hiljadu, pa 4.000, pa na svakih 4.000. I to je ono šta Zontesu treba, i to je šta odbrojava na svom brojaču očigledno.

Deši se falabogu da priučeni prodavac pogreši, jer prodaju razne modele, da je servisna knjižica univerzalna, a ne za svaki model ponaosob i tako to. U vašem je interesu ipak da vozilo održavate kako treba.

image.thumb.png.08e6fde0f8d0682e2d4ef9fe026d1170.png

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
Pre 1 sat, DarioM je napisao:

I meni je tako receno ... pogledaj u servisnu knjizicu sta pise ako ti je pri ruci-posto meni nije

IMG_3291.thumb.jpeg.729312f6e930f9110ab491c4f37a4249.jpegAko i u knjižici piše da je prvi na 1000 a ostali na 5000 ne znam zašto bih radio na 3000 

Promenio član ediszejd
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
Pre sat vremena, ediszejd je napisao:

IMG_3291.thumb.jpeg.729312f6e930f9110ab491c4f37a4249.jpegAko i u knjižici piše da je prvi na 1000 a ostali na 5000 ne znam zašto bih radio na 3000 

Tako je i meni receno gde sam ga kupio u Nisu a tako pise i u servisnoj knjizici zontes ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da li je servisna knjižica štampana univerzalna za sve Zontes motocikle, ili konkretno baš za skutere E/D/350?

 

I meni su tako dali u Kymcu generičku servisnu knjižicu u kojoj piše da se ulje menja, odnosno rade servisi za 5.000, a zapravo treba na 3.000 (nema filter ulja), kao što je u korisničkom uputstvu navedeno, a i na tom periodu se javlja service alert lampica na displey-u. Ja sam naravno servise radio po tehničkim zahtevima.

 

Sve u svemu, ne verujem da će ta razlika od 1.000 km od onoga šta piše u knjižici praviti neki problem samoj makini, ali ako je fabrika već definisala intervale, onda vrv to nije bez razloga. Sad se vi možete hvatati za administrativne greške i šta je ko rekao, radi uštede, ali da li je to dobro, procenite sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
pre 16 minuta, boza_kg je napisao:

Da li je servisna knjižica štampana univerzalna za sve Zontes motocikle, ili konkretno baš za skutere E/D/350?

 

I meni su tako dali u Kymcu generičku servisnu knjižicu u kojoj piše da se ulje menja, odnosno rade servisi za 5.000, a zapravo treba na 3.000 (nema filter ulja), kao što je u korisničkom uputstvu navedeno, a i na tom periodu se javlja service alert lampica na displey-u. Ja sam naravno servise radio po tehničkim zahtevima.

 

Sve u svemu, ne verujem da će ta razlika od 1.000 km od onoga šta piše u knjižici praviti neki problem samoj makini, ali ako je fabrika već definisala intervale, onda vrv to nije bez razloga. Sad se vi možete hvatati za administrativne greške i šta je ko rekao, radi uštede, ali da li je to dobro, procenite sami.

Brate razlika je 3000 i 5000km, pogotovo za nas koji nismo iz bg, ns, Niša jer ja iz Pazara imam 560km u oba pravca i posle mi ostaje 2300 2400km i opet za 3 4 meseca pravac bg 😁 Samo po dogovoru rekli su mi na 5000 servis tako neka i bude, sta može da mu šteti  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve te razumem, nisam na ja iz BG :) Samo podsećanje - U tehničkom smisli, prvi servis je najbitniji, da izbaci opiljke od razrade pri zameni ulja, ali i drugi servis treba da bude relativno uskoro, da se skroz sve lepo ispere i izbaci zaostalu štroku. Pa onda sve može i na 5.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije zabuna, u kilomentrima je izraženo i u stranim upustvima. Ulje i treba češće menjati u ovim zvrkovima, samo jeste logistički problem za one koji nisu iz BG ili Niša, a brate i košta dosta da plaćaš svako malo ovlašćeni servis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9039 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabrika napiše na kojoj km treba uraditi zamenu ulja i toga se treba držati, eventualno smanjiti ser. interval kao sto ja radim na mom mopedu (sa 12K spustio sam 8-10K).

 

Prve tri zamene su jako bitne i tu je pozeljno skratiti ser. interval.

Upravo juče drugaru odradio drugi servis na SYM-u 200ccm koji nema klasičan f ulja već mrežicu.

Opiljci su prisutni što je normalno za ganc nov.

Možda će ih biti i na sledećoj zameni ulja i tu treba stati sa opiljcima. Svakako, svaka zamena se prati kakvo je stanje (potrosnja tj ispustena kolicina ulja i opiljci).

 

Može se odraditi zamena ulja izmedju intervala o svojoj režiji, ništa neće skoditi čak naprotiv, nit će uticati na garanciju. Ne mora fabrika sve znati, bitno je kupiti adekvatno ulje i filter ....nema problema.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ostaje pitanje gde nabaviti filter ulja, odnosno, da li AP hoće da ga prodaje nezavisno. Ne mere to ništa jednostavno😃

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

E stvarno se cimaju ljudi max... Ovo verujem da nije bilo lako organizovati, realno ce iskidati ovaj sajam, drugi svi zajedno nece imati ovoliko noviteta... I ove QJ masine, pa to sve predobro izlgeda i u predobroj opremi, bice ovo stvarno vredno obici!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U našim uslovima, sigurno da nije ni malo lako. Sve čestitke na entuzijazmu i dobroj usluzi!

Još samo da prošire malo dilersko-servisnu mrežu i na unutrašnjost, i savršeno :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

...teraju nas da kupujemo nove i jace masine svakih godinu/ dve :D

Svake godine izadje neki novi model i dobro unapredjen...Jamahin Xmax je to uradio posle koliko godina, Forza, Kymco, Beverly, BMW...svi skoro isti godinama (bili)...ovi stancaju svake godine nesto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Ja sam vise za varijantu, da ostave i ovaj npr. E350, vide za sezonu dve gde su omasili, da isprave, malo zategnu, nekom restajl linijom, da mozemo mi kojima se svidja mnogo model, da vozimo to jos dugo dugo, ili vratimo u salon, pa doplatimo za isti samo novi 😂 Ne bi menjao sad ovaj, taman stane stalak za kameru ispod sedista haha

IMG_2235.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2544 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...opšte prihvaćena jedinica mere kvaliteta skutera je da li staje "kanta od jupola" između nogu..  🤣

Od lubenica do brusilica, sve je išlo u kofer za sirotinju. Ovi lepi i fensi skuteri nemaju tu draž "radnog magarca" što ja kažem.

I tvrdim, skuter nije motor, skuter je najbolja zamena za auto na svetu. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja