Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Banja Luka - Rijeka - NP Una - Beograd

Recommended Posts

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Zdravo!

Dolazi mi bivši šurak u Rijeku (blizak kao brat rođeni), pa mi se javilo da bih mogao da izvedem ovo moje skuterče malo van grada na duže, jer do sada se pokazao lepo na magistralama... Samo da me ne zeznu na poslu ali kako stvari stoje, sada sam na 98% da sprovedem u delo svoju zamisao. Iskusan sam putnik, ali ne na dva točka. Naravno, redovno i zalutam. Idem solo.

Izbegavao bih autoput gde god nije najlogičniji izbor iz više razloga - hoću jednu opuštenu vožnju tokom koje ću da uživam u (ne)očekivanim prizorima, bez detaljnog plana već kako me osećaji i situacije navedu usput... 

Plan je prvi deo BG-BL, gde bih prespavao kod familije. Ruta BG - Bijeljina, Modriča, Doboj, a odatle ne znam da li Kotor Varoš ili na autoput Prnjavor, Laktaši?

Drugi dan BL-RI preko Bihaća, Otočca, Senja.

2-3 dana Rijeka i okolina.

Povratak:

Rijeka - NP Una i spavanje u parku negde ili u Jajcu (možda logičnije), jer svakako planiram da ga obiđem.

Ne znam za rutu nazad iz Jajca, da se vratim u danu.

Svaka preporuka za smeštaj u Jajcu je dobrodošla, za neki restoran / kafanu usput kao i za korekciju rute sam otvoren jer većim delom ove rute nisam prošao u svom svesnom dobu, rano detinjstvo se ne računa. :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

Ne znam za rutu nazad iz Jajca, da se vratim u danu.

Ja bih ovako, pošto si u odlasku isao preko BL onda motaj na drugu stranu ...

 

Jajce

 

Donji vakuf ... skreces levo i hvatas pravac za

 

Travnik ... restoran BAJRA ćevapi bolji nego na b.carsiji. Odatle samo pravo u

 

Vitez ... tu ti je najveći TC Fis U BiH. Veliki parking, tu uvek pravim pauzu. Odatle pravac

 

Zenica. Dalje mozes pravo magistralom ili preko brda da preseces. Dobar je put, kako ti volja.

 

Doboj .... simpa grad. Ne gradić nego grad.

 

Tuzla ... opet simpa grad. Imas jezera pa googlaj.

 

Ugljevik ... kad udjes u njega bice ti neki market sa velikim parkingom sa leve strane.

 

Bjeljina ...

 

Beograd.

 

Ja to opletem laganica sa Y u danu tako da ni tebi ne bi bio problem.

 

Put tokom cele duzine ok, kao ibarska. Pumpe na svakom cosku, ako te uhvati pljusak imas perionice u svakom gradu a i po manjim mestima pa se zavuci negde. Nemoj mokar da reskiras i udjes u neki restoran pa budes najuren jer si hteo tu da se susis bez da nesto narucis ;)

 

U svakom slucaju zanimljivo za voznju.

 

 

 

 

Promenio član travelman
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kada udjes u NP una iz pravca bihaca bice ti sa leve strane hotel sa velikim parkingom.

Nema sanse da omasis, tu obavezno planiraj pauzu.

 

Put kroz kanjon une je komplet asfaltiran i milina je za voznju ali uz veliki oprez.

Malo je uzi a zna da bude slepera.

 

Maksimalan oprez kad prelazis prugu koja nekoliko puta preseca asfalt, nije nivelisana i vislja je od asfalta + ima one stare drvene pragove. Kad ih budes prelazio setices me se sigurno :dil:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja samo da dodam za ćevape - Semberka u Bijeljini (verovatno preblizu, ali mora da se spomene) i ako budeš išao preko Tuzle - Limenka.

Po meni, i jedni i drugi bolji od Sarajevskih.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja idem za Kotor Varoš na Bijeljinu, Brčko (obilaznica oko Brčkog) tu na pola idem levo, pored Arizone (to je neka tržnica poznata) pa onda na Gračanicu, Doboj, Jelah, preko Borja, Maslovare i Kotor Varoš. Meni je top put za vožnju, ovo malo pre Gračanice nije baš najbolji asfalt na nekoliko mesta ali se penješ, spuštaš po krivinama, meni top.

Ja pre Kotor Varoša idem levo za Kneževo, odakle možeš kroz kanjon Ugra na Turbe, Travnik pa dalje...

Možeš iz Bl isto desnom stranom Vrbasa, usput obićeš Krupu na Vrbasu...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Rijeka - Delnice - Ogulin - Plitvice - Bihać, npr kao ruta, ako nećeš na Jadranku (a što ne bi, Rijeka - Karlobag - Bihać)

NP Una, obavezno Štrbački buk (računaj nekih sat vremena za obilazak) i Martin Brod (pola h), za oba vodopada se plaća ulaz, ne mogu se setiti iznosa, reda veličine 5-10 maraka, al vredi svaku markicu. Put za Štrbački je delom dobar makadam (dva - tri kilometra, lako se prolazi). Ako ikako možeš ujutru, kad je sunce nisko i tad nema gužve, mesto za doručak... Prelepo!

Jajce, lično mišljenje i malo do odnosa domaćina... Preskočio bih, al u blizini svrati do konobe Slapovi, i Mlinčića.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 5/28/2023 at 12:56 AM, zaludan said:

Ja samo da dodam za ćevape - Semberka u Bijeljini (verovatno preblizu, ali mora da se spomene) i ako budeš išao preko Tuzle - Limenka.

Po meni, i jedni i drugi bolji od Sarajevskih.

Ja sam jeo u Limenci, isto uvek svratimo, nedavno pricam sa drugarom koji poceo da vozi neki kamion za Tuzlu, kaze vodio ga neki iz te firme tamo na cevape, pitam jel u Limenku, kaze nije...u Limenci se napece gomila cevapa pa samo podgrevaju, isto je i u Sarajevu...

Meni su ok, mada su mi bolji u Semberci!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja