Jump to content

Moto Zajednica

Ktm duke 790 ili honda cb650r

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Jao. Kakva dilema. Rešio da kupim Hondu CB650R otišao u dealership da naručim i tamo me sačeka prodavac sa pričom kako je KTM DUKE 790 mnogo bolja opcija zbog svih naprednih sistema moje ima. Sleeper clutch, napredni ABS, traction control, bočni ABS, downshifter da mi točak ne zablokira kada spustim brzinu. Ono što mi je prednost honde je da mi se dosta više sviđa estetski, a ima i ona običan abs, nema bični, nema quickshift i jeftinika je 1k eura. Pitanje za forumaše: kupiti ružniji motor (ktm) jer prioritizujem svoju bezbednost i da učim da vozim motor na što bolji način, ili uzeti Hondu ipak koja mi je lepša, jer "i nije neka razlika". U kom smislu pitam, u smislu koliko su svi ti napredni sistemi bitni u stvari za jednog početnika, pokušavam to da shvatim a nemam iskustva? Hvala vam unapred svima živeli !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Od ta dva, Honda definitivno.

Mada je taj KTM strahovito lak među nogama i generalno je izuzetno lagan motor.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Ih, hondica je lepa kao lutka, i ja bi glasao za hondu. Ali... KTM ima "nešto", jbg uvek ima ono "ali". Pošto nisi iskusan vozač onda biraj hondicu i lepo ćeš se navozati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

A novi Suzuki 800?

Čisto da ti otežam.

 

PS. Jel tebi to prvi motor, nisam razumeo? Onda ni jedan od tri.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Hvala vam ljudiiii! Nije prvi motor vozio sam neke 125ice ali nikada nesto vece. Odgovoran sam i želim da prosto budem sto sigurniji na tom prvom jacem motoru. Da naucim voznju mocnije masine na pravi nacin. Hvala vam na odgovorima, znaci favorizujete svi Hondu iako ima slabiju elektroniku i te napredne sisteme... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Nindza je mislio na novi Hornet CB750, koji se pojavio ove godine (ili prosle). Pogledaj malo, sto se tice elektronike napredniji je od CB650R (vizuelno manje dopadljiv, manje 2 cilindra, opet stvar kompromisa...).

 

Mada i moj glas ovde ide za CB650R, o KTM-u ne znam nista, tako da bih njega ostavio za ljubitelje... Ako nisi ljubitelj, biraj univerzalnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja