Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

TT600,da li je to trial zadnja guma na TS-u?

 

Jeste, Michelin Trial, i odlicno mi se pokazala na TS ( olaksanom max. 110 kg ) 22ks. Ima odlican grip i po blatu i po travi i po tucaniku a kupih je polovnu i vozih na mojoj TT dva meseca pa onda stavih klincu. Na TT mi se isto odlicno pokazala na svim terenima sem na asvaltu - tu sam imao uvijanja iste gume u krivinama na 90 km/h i vise mada je ona i predvidjena samo do 60km/h. Doduse i ja imam 108kg i TT 145kg a na suzukiju perfektno. Cak sam se bojao da necu moci da ga obaram u krivini ko ranije, ali moze i obaranje do ovih nasih amater. granica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

A koliko cenis  xr400?

 

3000eur.

 

TT600,da li je to trial zadnja guma na TS-u?

 

Jeste, Michelin Trial, i odlicno mi se pokazala na TS ( olaksanom max. 110 kg ) 22ks. Ima odlican grip i po blatu i po travi i po tucaniku a kupih je polovnu i vozih na mojoj TT dva meseca pa onda stavih klincu. Na TT mi se isto odlicno pokazala na svim terenima sem na asvaltu - tu sam imao uvijanja iste gume u krivinama na 90 km/h i vise mada je ona i predvidjena samo do 60km/h. Doduse i ja imam 108kg i TT 145kg a na suzukiju perfektno. Cak sam se bojao da necu moci da ga obaram u krivini ko ranije, ali moze i obaranje do ovih nasih amater. granica

 

Razmisljao sam ovog leta da ih isprobam ali sam vec bio kupio mx51,pa bi kupovina jos 1 seta guma bilo razbacivanje...

U svakom slucaju,planiram da ih isprobam sledeceg leta-dosta ljudi po stranim forumima ih hvale,kada je u pitanju trakcija po suvomim i kamenitim terenima...

Gde si kupio Michelin gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jel neko mozda radio neki tuning na mashinama xt ili tt?

 

Radio je moj dobar gari......kompletn auspuh sa debljim cevima od titanijuma ( 500 e ) i menjao je set dizni na karbosima ( poznata firma ) ali zajebavao se sa tim karbosima mnogo..bas mnogo...te neide pa se gusi pa ovo ono..i na kraju je XT isao 190 trosio 10 litara...naravno stavio je i veci disk i stvarno je dosta para potrosio na njega......ali po meni mogao je kupiti drugi motocikl koliko je potrosio kesa ali ima gari para i voli da ima naturpijanu masinu...

 

Interesantna stvar je da ga peglas bas bas a auspuh bude mlak da mozes drzati ruku na njemu.....pravo cudo sobzirom da sam ja spalio svoju nogu prilikom jednog pada i bio sam u nesvesti dok mi se auspuh ohladio na nozi tako da sim imao plasticnu operaciju i fali mi noge ko da mi je ajkula odgrizla parce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Michelin sam slucajno nasao kod tipa u PA kod koga uvek kupujem polovne gume, i dobih je za 1000 din pa je uzeh uz neke 3 MX gume. Inace kod njega se snabdevaju mnogi koji voze amaterski off road. Inace tu trajal - sam probao po svim terenima i jako dobar grip ima i po blatu, mekani su kramponi pa kad se nakupi blata izmedju krampona, lako ispada zato sto se kramponi uvijaju- mekani. A i po travi su me odusevile. A trakciju, sto spominjes ( ako je to drzanje pravca ) isto su odlicne - provereno u pescari po mekom pesku. E da i kamenje, manje stene ( na nasem VS bregu ) lepi ta guma kao nijedna a i ostro kamenje je ne ostecuje - na MX gumama posle svake voznje imam po neku zasekotinu cak i otpao krampon, a trajal se izgleda uvije preko svega toga i eskivira ostecenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Michelin sam slucajno nasao kod tipa u PA kod koga uvek kupujem polovne gume, i dobih je za 1000 din pa je uzeh uz neke 3 MX gume. Inace kod njega se snabdevaju mnogi koji voze amaterski off road. Inace tu trajal - sam probao po svim terenima i jako dobar grip ima i po blatu, mekani su kramponi pa kad se nakupi blata izmedju krampona, lako ispada zato sto se kramponi uvijaju- mekani. A i po travi su me odusevile. A trakciju, sto spominjes ( ako je to drzanje pravca ) isto su odlicne - provereno u pescari po mekom pesku. E da i kamenje, manje stene ( na nasem VS bregu ) lepi ta guma kao nijedna a i ostro kamenje je ne ostecuje - na MX gumama posle svake voznje imam po neku zasekotinu cak i otpao krampon, a trajal se izgleda uvije preko svega toga i eskivira ostecenje

 

moze broj od tog coveka sto prodaje gume na pp?

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Jel neko mozda radio neki tuning na mashinama xt ili tt?

 

... Sve to trpi veca opterecenja kad se samo stavi tezi klip, a kamoli poveca snaga motora. ...

 

Зар се не ставља лакши клипан???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Jel neko mozda radio neki tuning na mashinama xt ili tt?

 

... Sve to trpi veca opterecenja kad se samo stavi tezi klip, a kamoli poveca snaga motora. ...

 

Зар се не ставља лакши клипан???

 

Tako nesto, ali ovde kod nas kad nemaju meru, onda ponude wosner kovani koji je tezi od mnogih, pa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5319 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Naravno da je laksi nego imaju varijante sa 102 precnikom klipa i 97 tj da zapremina ide na 700ccm i na 621ccm ali to me zasad ne interesuje nego cisto ove periferne stvari tipa karburator, auspuh , usis, elektronika i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Michelin sam slucajno nasao kod tipa u PA kod koga uvek kupujem polovne gume, i dobih je za 1000 din pa je uzeh uz neke 3 MX gume. Inace kod njega se snabdevaju mnogi koji voze amaterski off road. Inace tu trajal - sam probao po svim terenima i jako dobar grip ima i po blatu, mekani su kramponi pa kad se nakupi blata izmedju krampona, lako ispada zato sto se kramponi uvijaju- mekani. A i po travi su me odusevile. A trakciju, sto spominjes ( ako je to drzanje pravca ) isto su odlicne - provereno u pescari po mekom pesku. E da i kamenje, manje stene ( na nasem VS bregu ) lepi ta guma kao nijedna a i ostro kamenje je ne ostecuje - na MX gumama posle svake voznje imam po neku zasekotinu cak i otpao krampon, a trajal se izgleda uvije preko svega toga i eskivira ostecenje

 

Hvala... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6317 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas bio malo na oranju i definitivno utvrdio da TKC80 nisu za blato, jedva sam izasao uz neko brdo uz vrckanje dupetom i gurkanjem nogama :) Napune se kramponi za cas i onda samo kliza. Koju bi mi gumu preporucili, a da moze koliko-toliko da se vozi i na asfaltu, moram da prodjem asfaltni deo da bi stigao do blata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Danas bio malo na oranju i definitivno utvrdio da TKC80 nisu za blato, jedva sam izasao uz neko brdo uz vrckanje dupetom i gurkanjem nogama :) Napune se kramponi za cas i onda samo kliza. Koju bi mi gumu preporucili, a da moze koliko-toliko da se vozi i na asfaltu, moram da prodjem asfaltni deo da bi stigao do blata :)

 

Jel si probao da smanjis pritisak na 1.5 -1.6 da vidis kako ce se ponasati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Danas bio malo na oranju i definitivno utvrdio da TKC80 nisu za blato, jedva sam izasao uz neko brdo uz vrckanje dupetom i gurkanjem nogama :) Napune se kramponi za cas i onda samo kliza. Koju bi mi gumu preporucili, a da moze koliko-toliko da se vozi i na asfaltu, moram da prodjem asfaltni deo da bi stigao do blata :)

 

Jel si probao da smanjis pritisak na 1.5 -1.6 da vidis kako ce se ponasati?

 

Не вреди... Тако се понаша и Т63. Једино шрафови кроз гуме, али онда збогом асфалту. Друго решење је, наравно, крос гума...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sa kross gumama i pritiskom na 0.8 nisam imao problema po blatu, jes da tonu točkovi i pomalo klizaju ali u odnosu na stare gume mož da se vozi! Isto važi za pesak i šljunak! Baš sam juče pravio krofnice:

 

Image0089s_resize.jpg

 

I ukopavao motor:

 

Image0090s_resize.jpg

 

u odnosu na krofnice sa starim gumama:

 

IMG_0123_resize.jpg

 

i na ukopavanje:

 

IMG_0115_resize.jpg

 

vidi se da se sa kross gumama sve lakše i lepše radi!!!

 

P.S.

što se tiče vožnje po asfaltu, privikneš se posle dan-dva... što ne znači da neće nekad da ti pobegne točak na asfaltu u krivini al nije strašno, čak je i zabavno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja