Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova

Dzigorius    vidis  kako  Sumar  Gaja  tera  po  sumama  i  gorama , ;D  i  sto  kaze      TA96  dva  zuba    manje  na  pogonu    i  dr  se  pretvara  u  podivljalu  zver! ;DSutra  oko  11  idemo    na  voznju  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Naravno, uzivajte ljudi u prirodi.  A moze DR i bez promene zupcanika. To se slazem ako oces bas neke zesce off road performanse, ali za takve amaterske voznje i druzenja imas valjda kvacilo pa nadomesti nedostatak kraceg prenosa. potrbna je samo dobra volja. I nemoj, Dzigorius, sad da kukas kako nemas kramponke ( kao jedan moj sugradjanin koji sa DR-om izbegava nase voznje ) Sve off road gume su dobre za teren ako im znas granicu. Cak sam se lepo navozo, pre tri god, sa gumama samo za asvalt ( XT350) A sad sto stavim grublju gumu, cak u poslednje vreme full kross gume, to vise proklizavam i upustam se u vece rizike - blata, kanale,... i to bas ne ispadne uvek dobro. Misle ljudi da su kross gume svemoguce, a ipak je sve u vozacevoj glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Stvarno ste kraljevi..ispada da se ja izvlacim i da se plasim ulaska u sumu.....a moj DR nije ni bilizu kao Gajin ali dobro gde je sastanak sutra u 11?????

 

Valjda cu ustati jer sam sad dosao iz Beograda iz svatova.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Dzigorius    vidis   kako   Sumar   Gaja  tera  po  sumama  i  gorama , ;D   i   sto   kaze      TA96  dva   zuba    manje  na  pogonu    i  dr   se   pretvara  u  podivljalu  zver! ;DSutra   oko  11   idemo    na   voznju  .

 

 

 

 

Javi kako je bilo danas, ako ste isli. Ja i majstor Dzosa smo juce bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Dzigorius    vidis   kako   Sumar   Gaja  tera  po  sumama  i  gorama , ;D   i   sto   kaze      TA96  dva   zuba    manje  na  pogonu    i  dr   se   pretvara  u  podivljalu  zver! ;DSutra   oko  11   idemo    na   voznju  .

 

 

 

 

Javi kako je bilo danas, ako ste isli. Ja i majstor Dzosa smo juce bili.

Malopre  stigoh  sa  voznje.Bilo  je  6  motora  i  kisa  prava  jesenja, tako  da  smo  se  natopili  ko  misevi.KLizavo  je  strasno, ne pomazu  ni  dobre  gume.Darko  je  sredio  motor  i  sad  divlja  ko  lud,danas  smo  malo  istrazivali  oko  Dobocasa,  mislim  da  je  u  tvom  reonu  i  nasli  jednu  surovu  deonicu  znas  kad  je  samo  Darko  izasao  i  to  jedva!Na  Brankovcu  smo  podlozili  vatru  osusili  sa  pa  opet.I  pored  kise  bilo  je  dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sm pao sa drumskim gumama 3x za 5 minuta u onom Dunavskom mulju mogu zamisliti kako je vama bilo....steta sto ne znam da okacim fotke da vidite burek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ne bih hteo da offujem po vec odlicnoj temi ali mala pomoc mi treba a ovde ima strucnjaka... nisam siguran sta bi mi valjalo da uzmem za lomatanje po gudurama, koliko god je volim AT je preteska a tezina mi je jako bitna... u opticaju je za sada CR250 2T ali to je bas kros tako daa... puce mi glava od razmisljanja pa rek'o ako vas ne mrzi... bacite neki savet, mozda mi mozak konacno proradi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Ne bih hteo da offujem po vec odlicnoj temi ali mala pomoc mi treba a ovde ima strucnjaka... nisam siguran sta bi mi valjalo da uzmem za lomatanje po gudurama, koliko god je volim AT je preteska a tezina mi je jako bitna... u opticaju je za sada CR250 2T ali to je bas kros tako daa... puce mi glava od razmisljanja pa rek'o ako vas ne mrzi... bacite neki savet, mozda mi mozak konacno proradi ;)

to je izuzetno jak motor i potrosi fino,mislim da je i 125 odlican izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne bih hteo da offujem po vec odlicnoj temi ali mala pomoc mi treba a ovde ima strucnjaka... nisam siguran sta bi mi valjalo da uzmem za lomatanje po gudurama, koliko god je volim AT je preteska a tezina mi je jako bitna... u opticaju je za sada CR250 2T ali to je bas kros tako daa... puce mi glava od razmisljanja pa rek'o ako vas ne mrzi... bacite neki savet, mozda mi mozak konacno proradi ;)

Razmisli o hard-enduro varijanti motora tipa XL600R, XR600R, DR350 (skup), DR-Z400 (jos skuplji),  TT®600, mozda cak i KTM 620. Jeftinije odrzavanje od cvaja, manja potrosnja, upotrebljivija snaga na terenu (obrtni momenat naspram teranje cvaja u obrtaje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5525 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
to je izuzetno jak motor i potrosi fino,mislim da je i 125 odlican izbor...

 

Ako nisi vozio full cross, i ja mislim da bi mozda 250-ica mogla biti prejaka. Ja kad sam se odlucivao, probao sam i jednu i drugu, tada bez nekog veceg off-road iskustva, i 250-ica me je par puta bas uplasila. Sada vozim 125-icu i nije zafalilo.

 

Jeftinije odrzavanje od cvaja, manja potrosnja, upotrebljivija snaga na terenu (obrtni momenat naspram teranje cvaja u obrtaje)

 

Postoji ta prica da su cvaje skupe za odrzavanje (full cross-evi), mada ja to na svojoj kozi i nisam osetio. Nema registracije, ako je motor dobar sipas gorivo i vozis, povremeno cistis filter za vazduh...Klip se menja posle 50-ak sati rada u amaterskom rezimu (to se valjda broji koliko potrosenih rezervoara), ja ove sezone nisam napravio ni 20, a inace kosta do 100E. Za sada sam samo zamenio lezaj na zadnjem tocku i koliko vidim i sledeca sezona bi trebala biti problem free.

Jedino sto cetvorotaktni motori lepse razvijaju snagu za upotrebu u prirodi. Ne moras ih terati u visoke obrtaje da bi isli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Cvaju ti nebi preporucio, jedino ako imas planove za takmicenje, i viska love, pa da das na odrzavanje. A za amatersko divljanje u nasim uslovima ( male plate, skup zivot,...) preporucujem XT600. lako ces ga naci na nasem trzistu pol.motora, veoma izdrzljiv motor - godiste mu nije bitno ako je u solidnom stanju ( odrzavan ) a i ako nije moze se lako i povoljno naci brdo delova pa sredis sam i onda si miran do penzije. A sto se tice performansi za off road - odlican je - retko ko moze da izvuce max. iz nje u off roadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja