Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

gume su gotove,i cekaju sneg da budu probane :D

 

 

Jel, ja to dobro vidim?

 

Zadnja guma s m6 torbanima i duplim maticama a prednja je srafovima za drvo s setougaonom glavom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Nije tema za tehnicka pitanja, ali da ne sirim. Da li je bolje ostaviti vise navoja da viri i da li je bolje mozda safove zavrteti izmedju krampona, a krampone ostaviti kako jesu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

gume su gotove,i cekaju sneg da budu probane :D

 

 

Jel, ja to dobro vidim?

 

Zadnja guma s m6 torbanima i duplim maticama a prednja je srafovima za drvo s setougaonom glavom ?

To je to.Radi provereno, izmedju krampona ne valja jer je guma tanka pa ne drzi dobro saraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

gume su gotove,i cekaju sneg da budu probane :D

 

e Ove mi se svidjaju!!! Kolega sto vozi XT, i ja smo podjelili misljenje za nesto ovako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Lanci , lanci i samo lanci ...... :jee:

 

Sa tim stafovima samo voznja po snegu . A dok dodjes do snega ne gine ti padanje samo tako . Danas sam napravio na prednoj gumi isto tako kao na tvojoj prednjoj . Cim sam krenuo iz dvorista , zakocio , trenutno sam popio patos . Tako da voznja sa takvim gumam je po asfaltu kao bez srafova po ledu .

 

Cim se domognu leda , snega , zemlje ili blata tu im premca nema :care: ali po asfaltu katastrofa :moto2:

 

Tako da znate OPREZ !!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ajde dosta više sa tim prepucavanjima čije gume idu bolje 1nanana.gif vozite se ljudi 1jee1.gif

 

Evo malo sa današnje vožnje 1moto3.gif, iskoristili smo lep dan moj burazer ( poznatiji ovde kao Vacr0 ), i ja. Provozali se malo do ribinjaka u Ečkoj, ali smo se slikali u Ečki pored starog tornja za vodu koji izgleda kao tvrdjavica 1zdravo.gif

 

A evo malo više i o mestu koje smo posetili, za one koji ne znaju http://www.serbiatra...606-kastel-ecka

post-8263-0-33121200-1327233271_thumb.jpg

post-8263-0-83102400-1327233278_thumb.jpg

post-8263-0-62145200-1327233287_thumb.jpg

post-8263-0-28278600-1327233297_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ajde dosta više sa tim prepucavanjima čije gume idu bolje 1nanana.gif vozite se ljudi 1jee1.gif

 

Evo malo sa današnje vožnje 1moto3.gif, iskoristili smo lep dan moj burazer ( poznatiji ovde kao Vacr0 ), i ja. Provozali se malo do ribinjaka u Ečkoj, ali smo se slikali u Ečki pored starog tornja za vodu koji izgleda kao tvrdjavica :zdravo:

 

A evo malo više i o mestu koje smo posetili, za one koji ne znaju http://www.serbiatra...606-kastel-ecka

 

Lako je voziti se druze kad nemate snega a mi koji ne mozemo ni vrata od snega da otvorimo :lol: moramo da razmisljamo o lancima :takoje:.Kako bih se ja provozao sad kad vidim ove slike :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa druze i kod nas je lepo . Popni su u planine pa potrazi sneg :zvizduk: . Slike slede samo da ih pripremim .

 

U opste se ne prepucavamo za gume samo iznosimo svoja misljenja da bi sledecu sezonu svi koji hocete da se vozite a ne samo da gledate ovu temu to i uradite .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo .

 

Cim smo krenuli i malo se popeli u planini videli smo sta nas ceka . Stari sneg se otopio i zzaledio a novi je pao preko njega. Tako da su motori jedva isli po ovakvom snegu . Znaci guma ili bilo sta bil je u sustini sve isto .

 

Ji8G1_img5493j.jpg

 

Imali smo i malu podnovu u ekipi .

 

mLysM_img5496y.jpg

sSkHd_img5499g.jpg

 

Sto smo se penjali vislje sneg je postajao sve dublji i dublji . Negde smo upadali i do struka pa smo morali da biramo put .

 

wsMrY_img5501i.jpg

l44vH_img5510u.jpg

I7ZHw_img5512g.jpg

Ekipa .

4fB48_img5515w.jpg

El2Hy_img5517t.jpg

 

E odavde je vec postalo nemoguce da se vozi . Morali sno da se spustimo nize da bi se vozili .

 

qS4ma_img5536q.jpg

tzeyZ_img5537p.jpg

 

Posle toga mi se fotoaparat nakvasio pa su slike lose . Klip cu da postavim ali nekoliko smestenih u jedan . Da pokupim i iz njihvih aparata .

 

Doslji smo do ovakvog zakljucka . Pa zato i postavljam iz prilozenog iskustva sta je najbolje :

 

1-Spajkovi ili srafovi sa 10mm rasecenom glavom na pola usrafljeni u svaki krampon i na prednju i na zadnju gumu .

2-Lanci

3-Full cross guma .

 

Stim sto sa ovim srafovim a i lancima se pada po asfaltu pri afresivnoj voznji .

Toliko za sada od mene .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Svaka cast na lepim izvestajima iz prirode 0takoje.gif Nista lepse nego biti dete 1moto3.gif Kod vas sneg, a kod nas prolece.. evo trenutna temperatura u ovim vecernjim satima.. Zrenjanin 5*C (gde sam trenutno), a Novi Sad 7*C .. ali nazalost, jos sutra ce samo biti toplo.. za kasnije najavljuju opet temperature u minusu i sneg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Zaboravio sam onu najbitniju sliku .

 

O1pIx_img5552e.jpg

Morali smo da zalijemo , do duse i usput smo popili pola litra rakije , drugarevu prvu offroad voznju . Kaze R1 ce da parkira , kupi neki kross motor i vise ne juri auto putevuma :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo da vidite ko je najveci ljubimac snega .

 

eOhp1_92180774.jpg

lq0We_63690066.jpg

91emh_21605598.jpg

3NO3e_28179862.jpg

 

 

Onda je poceo da veje kao lud i morali smo kuci . A dozivljaj je za njega bio nezaboravan .

 

UkXWu_22121204.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Nekad je bilo drugacije druze . Bar kad sam ja bio mali niko nije imao motor . Samo one apence i slicne masine .

 

Zato smo mi sad tu da udovoljavamo nasoj deci koliko god mozemo . Ne treba da ih razmazimo ali bar ja gledam svaki trenutak da provedem sa njima . Ipak je to nejvece bogatstvo . Kakve pare ili slicno ????????

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

picture-008.jpg

 

Ja sam se spremio za sezonu. Motor jeste čajnez žešći al je skrojem na moje mere.

 

Kross gume mitas,

Dobra volja,

Doblo,

Rampa za utovar....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

svaka cast johane, masinica ko bombona, sad ces bez problema da se navozas :takoje:

 

p.s. daj jos neku fotku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja