Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650

Pozdrav svim kolegama :na_glavi:

 

Otvaram temu radi vaših preporuka i saveta što se tiče rute :bacikosku:

Isto tako se nadam lepoj temi u vidu putopisa kada se vratim...

 

Dodatak: ruta je ogromna, dovoljni su samo vaši saveti u vidu malih delova za koje znate da su dobri, pa ću da sklapam mozaik... Jer isplanirati celu rutu odjednom je dosta zahtevno.

 

10. Juna krećem, cilj je Cabo da Roca, najzapadnija tačka kontinenta.

 

Imam 2 i po meseca. V Strom 650 2008., šator, i ja...

 

Okvirni plan:

 

Bg - Boka Kotorska. Jadranskom Magistralom do Istre. Ljubljana pa Zagreb (usputne obaveze)

 

E ovde kreće... :kafa:

 

Idem za Ortisei (Dolomiti, blizu Bolzana, što je ujedno i najdalja tačka gde sam već bio)

 

To mogu gore uz Dravu preko Klagenfurta, tu imam CHECK-IN u vidu free smeštaja, ili preko Slovenije sve, Kranjska-Triglav? Nije frka za taj CHECK-IN ako propuštam neke vrh puteve, krivine, znate već sve :hvala:

Svakako sam na šatoru.

 

Iz Ortisei bih vozio Alpe-Stelvio, još neke pasove...?

 

Spuštao bih se u nekom trenutku, jer sledeći CHECK IN mi je Andora.

 

:zbunjen:

Da li da se spuštam na Liguriju, San Remo-Nica-Marsej-Monpelje-Andora?

Ili da vozim skroz Alpe pa da ulazim odozgo iznad Torina, preko Avinjona u Andoru možda?

Ovo mi je za sada najveća dilema.

 

Sada do cilja: 

Andora-Lisabon

Vozio bih Pirineje, ne znam da li da ulazim u koninentalnu Španiju, ili kao što sam mislio da idem severom uz okean Bilbao-Hihon-La Korunja-Vigo-Porto-Lisabon-Cabo da Roca dace Bog :jee3:

 

Sada polako u drugom pravcu:

Lisabon-Francuska

 

Sledeći CHECK-IN je selo St Robert, 1,5h južno od Limoža, Nova Akvitanija. Neka centralno-jugozapadna Francuska, kukala mi majka dan kad sam seo na motor :lol:

 

Dotle možda kroz tu "kontinentalnu" što rekoh Španiju, tu nemam ideju, Madrid usput, mada bih pre da ne ulazim u gradove, po španskim selima iskreno...?

 

Ono sa Andorom ispade šala, Francuska mi je najveći problem. Ogromna, i ravna. Sve pravci, autoputevi... Za samoubistvo.

 

Dakle:

St Robert, tj. ta nazovi centralno-jugozapadna Francuska - BRETANJA, NANT. Poslednji CHECK-IN.

Da li da izbijam na Bordo, pa uz okean, kolko tolko, kolko mogu, evo sad gledam i tu sve sami pravci majko mila, ili da se probijam kroz kontinent?

 

Za povratak... Nemam živaca, na avion :jee5:Šalim se, ali verovatno će biti dosta autobahn-a, sa prekidima da ne prsnem, verovatno, ili neke trajekte da gledam? Sad mi pada na pamet...

 

Hvala svima koji su radi da priskoče sa putevima koje su prešli, za koje su čuli, ili za koje misle da vredi (pr)overiti...

 

Srdačno vaš,

 

Džonika

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član Dzonson1337
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svaka čast....čestitam situaciju. Možda si već planirao, prrporučujem da pred put staviš ganz nove gume...ili budžet da ih negde usput promeniš...ah, možda i povoljnije nego ovde.

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650
16 hours ago, pronto said:

Svaka čast....čestitam situaciju. Možda si već planirao, prrporučujem da pred put staviš ganz nove gume...ili budžet da ih negde usput promeniš...ah, možda i povoljnije nego ovde.

Srećno!

Hvala na savetu! Na 5.000 su mi Pireli scorpion trail 2, i vec su se malo ukockastile... Mislim da ih gazim do kraja i zamenim usput, za neke Metzeler sa kojima imam najbolje iskustvo do sad, ili na sta vec naletim, cega bude...

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
22 hours ago, Dzonson1337 said:

 

10. Juna krećem, cilj je Cabo da Roca, najzapadnija tačka kontinenta.

 

Imam 2 i po meseca. V Strom 650 2008., šator, i ja...

Kao što reče kolega čestitam situaciju :takoje:

Samo napred

Nečemu sličnom se i ja nadam u godinama koje dolaze. Samo da se rešim ovog buđavog posla koji me udavi.

Moj plan je da vozim južno sve uz obalu do Lisabona pa onda uz obalu gore na sever preći u Španiju pa opet severnom obalom do Francuske preseći na Alpe pa polako kući.

Plan oko 30-40 dana. Finansije nemam pojma, nisam još računao.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kroz Italiju Torino , Genova, onda Alpskim putevima u Francusku kroz zapadne Alpe i Provence ka zapadu.
Ne bih uz more zbog gužvi nego malo više unutrašnjost.
Andora i Pirineji su Rajska destinacija to ne propustiti.
Španjolska je cijela napeta, Picos de Europe i ostale planinske Masive, kulture, muzeja, lipih starih gradova u izobilju.

Portugal Algarve, centralni dio, Lisabon, Nazare, Castelo Branco, Fundao, Belmonte….
Sve je jako zanimljivo, bar meni, unutrašnjost, obala, gradovi, priroda, ljudi, hrana, kultura, povijest…
Top destinacija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650
On 5/19/2023 at 12:18 PM, el classico said:

Kroz Italiju Torino , Genova, onda Alpskim putevima u Francusku kroz zapadne Alpe i Provence ka zapadu.
Ne bih uz more zbog gužvi nego malo više unutrašnjost.
Andora i Pirineji su Rajska destinacija to ne propustiti.
Španjolska je cijela napeta, Picos de Europe i ostale planinske Masive, kulture, muzeja, lipih starih gradova u izobilju.

Portugal Algarve, centralni dio, Lisabon, Nazare, Castelo Branco, Fundao, Belmonte….
Sve je jako zanimljivo, bar meni, unutrašnjost, obala, gradovi, priroda, ljudi, hrana, kultura, povijest…
Top destinacija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Hvala!

 

Andora i Pirineji su mi dakle definitivno u ruti.

 

Tenks za Picos de Europa, sad sam čekirao, hoću da prođem+vidim!

 

Nazare, Castelo Branco, Fundao, Belmonte, može! Da zađem malo. Jedino što onda propuštam Coimbru, to mi je u glavi nešto zvučno...

 

Ali taman ću Coimbru i obalu u dolasku a ovo tvoje u odlasku, pa u kontinent, da se ne dupliram!

 

Super, sklapa se polako :na_glavi:

 

Samo, Torino, Genova, pa u Fr Alpe? Dolazim iz Dolomita pa mi se ne isplati silazak pa da se ponovo penjem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ako dolaziš iz dolomita možeš dalje nastaviti švicarskim alpskim cestama do u podnožje Mont blanc-a ili nastaviti talijanskom stranom do Aoste i tamo možeš dalje kroz francuske Alpe pa kroz Provence…
Sve je dosta zanimljivo, samo nemoj obalom jerbo su velike gužve.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Za sledecu sezonu plan je Portugal. Ja i još dvojica, plan se razrađuje već mjesec dana polako. Mašine spremne Tracer 9 GT 2023, BMW 1250 GS 2023, Mullti Strada 1290S 2019.

Promenio član Mladen V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Pogledajte stari hrvatski putopis " u portugal na pivo" mogu vas povezati sa autorom,mada,puno je vremena prošlo od tad....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ja tek sad vidim da je ovo bilo planirano za tekucu godinu. Da li je bratina odvozao turu? Nije se oglasavao. Najveca fascinacija mi je da je imao dva i po meseca u cugu za zezanje. Moj duboki naklon! A voznja gde god i kakva god da je ne moze da bude losa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja