Jump to content

Moto Zajednica

F4i ili K4-5 600?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav, drugari.

Brat kupuje motor, pa mu je potrebna pomoc sto se tice odabira- sta vi mislite, da li je bolje pazariti Hondu ili Suzuki? Ove dve masine su mu u uzem izboru, probao oba, svidjaju mu se... Ili bi ste preporucili nesto trece?

P.S. 600cm³ mu je neka zlatna sredina, mislim da ne bi isao iznad.

 

Unapred zahvalan

 

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Subjektivno K5-600. Po meni ikona tog razdoblja. I danas se vozi predivno, vrlo mek na gasu, kvačilu, ima prihvatljivu estetiku...

Inače biram Hondu, ali K4-5 serije obožavam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Svaki ciga svoga konja hvali... :D Ne znam za Suzu jer mi je F4i (tj F Sport) jedini motor koji sam do sad vozila.

F Sport je po meni lepši, ali je F4i praktičniji i udobniji. F Sport nema centralni štender, što blago otežava to neko osnovno održavanje (pranje i podmazivanje lanca, pranje motora)...

Štendere ne mogu sama da postavim, uvek moram nekog da cimam. Makar sam prebrinula podmazivanje lanca, uzeh valjak za zadnji točak kod @blacksmith:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Honda udobnija definitivno. Inače su dva različita tipa motora.. Mogu da se porede K4 i CBR600RR, F4i nema veze s tom kategorijom, slabiji je, drugačiji položaj sedenja (udobniji), nema podešavanja ogibljenja kao na ova dva. Nisi napomenuo visinu brat, ali iz ličnog iskustva mogu da kažem da meni Suzuki ne odgovara - nijedan, uvek udaram s kolenima u bočne plastike i to mi smeta. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Dimenzije njegove 180cm, 80kg.
Svidja se i njemu cbr 600rr, ali kako sam ga razumeo, budzet mu je ogranicen na max 4000e. i ova dva mu dodju kao najbolja kupovina. Prvobitno je bio za fazer 600 s2, ali posle probe se razocarao i definitvno odlucio za gore navedeno. Iskreno, ja sam vise za suzanu, nekako mi ostrije izgleda i rekao bih da mu je sutra za neke delove ako zatreba, lakse da nadje nego za hondu (ako se ne varam), a mozda i lakse ide posle sto se prodaje tice.
Naravno, slazem se za centralni stender, znam koja je muka kad nema.


Sent from my 2201117PG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
On 15. 5. 2023. at 10:03, Juan je napisao:

fazer 600 s2

U ovaj motor, njegov agregat i ABS kočnice koje ima se kunem! Delovi se nađu za sve japanske motore maltene isto, tih F4 ima u izobilju, kao i CBR600RR, a kao i K4-K5... Isto tako što se tiče i prodaje, sve to ide i sve se to lako maltene prodaje. Samo je pitanje šta se njemu sviđa i šta najviše želi da vozi... trkački motor.. naked.. putni motor.. Na konto visine, ja sam visok 191cm i smeta mi položaj sedenja na trkačkom suzukiju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam imao i vozio F4 nekoliko godina, Suzukija K nisam. Ali F4 je odlican motor, lako upravljiv, izdrzljiv i nema nekih iznenadnih povlacenja. Udoban motor - 184cm i oko 105kga tada. To mi je bila prva Honda i zbog tog modela sam i zavoleo Hondu, inace sam je bio izbegavao jer mi je bilo muka od prica "Honda je to", kao "Golf je golf" sto je nekada bilo :)
 

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja