Jump to content

Moto Zajednica

Schubert c4 ili c5

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Zaplet i molba za pomoć ako neko zna, probao, pouzdano čuo. Dilema je između Schuberth C4 ili C5, sa C4 prolazim skoro 200 EUR jeftinije po kacigi, a kupujem dvije (kada se sabere kaciga i komunikacija za jednu osobu), a otvoreno mi je sledeće: 

  • Pročitao sam niz testova i često se ističe da nema velike razlike (na papiru da, ali u vožnji ne). Čak u nekim segmentima C4 se testira kao bolja kada nisu u pitanju njemačka testiranja. Da li je neko probao i imao priliku uporediti? Vrijedi li C5 više u vožnji da bi opravdalo novčanu razliku 30% na kraju dana? 
  • Isto tako može se naći na netu da je C4 imala neke probleme sa komunikacijom, sa magljenjem, vizirom, čak i nedostatkom zraka kroz ventilaciju, pa sada vidim da postoji samo oznaka C4 pro pa ne znam da li su ti problemi otklonjeni i ne znam da li je uopšte postojala razlika C4 i C4 pro kao kod C3 i C3 pro. 
  • Da li je neko probao C5 tu me brine aerodinamika jer su promjenili oblik poprilično? Kaciga mi djeluje kao novi koncept.

 

Hvala. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Pozdrav,jedina razlika između C4 i C4 Pro je ta što ti je u pro verziji već priprema za komunikaciju u kacigi.

C4 i C4 pro su promenuli malo oblik nasprem C3 i C3 pro,ovo ti pišem jer sam koristio i C3 i C3 Pro a sada koristim C4 Pro.

C3 mi je malo bila ozbiljnija kaciga nego sada posle toliko vremena C4 Pro(malo su stanjili sa kvalitetom,ali je i sada među najboljima).

C4 mi je jako blizu brade,kod C3 sam imao više mesta.Veličine su mi L i kod jedne i kod druge a ima razlike.

Vizir mi nemagli na C4 pro a vozim ga u različitim vremenskim uslovima(kiša,magla).Strujanje vazduha je odlična.

C5 nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Sve zavisi od toga šta ti je potrebno. C4 nije zamena za C3, već je pravljena da bude kaciga sa drugom namenom - C3 za touring a C4 za sportske motore sa većim vizirom ali i više buke.

 

C5 je pravljena da bude unapređena verzija C3, znači pre svega dizajnirana za touring i vrlo tiha.

 

Inače se C4 više ni ne proizvodi, tako da bih rekao da je definitivno C5 bolji izbor. Takođe je bitno i koja ti kako leži, uzevši u obzir da sve 3 imaju drugačiji kalup.

 

Razlika između PRO i obične verzije je uglavnom u tome da su popravljeni ili unapređeni neki aspekti kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Po mom mišljenju jeste. Ja sam namenski uzeo C3 pro a ne C4. Tada se još C5 nije pojavila, a sada bih verovatno uzeo nju ako mi odgovara oblik (nisam je probao)

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
On 11. 5. 2023. at 16:34, Mr_Wolf je napisao:

Sve zavisi od toga šta ti je potrebno. C4 nije zamena za C3, već je pravljena da bude kaciga sa drugom namenom - C3 za touring a C4 za sportske motore sa većim vizirom ali i više buke.

 

C5 je pravljena da bude unapređena verzija C3, znači pre svega dizajnirana za touring i vrlo tiha.

 

Inače se C4 više ni ne proizvodi, tako da bih rekao da je definitivno C5 bolji izbor. Takođe je bitno i koja ti kako leži, uzevši u obzir da sve 3 imaju drugačiji kalup.

 

Razlika između PRO i obične verzije je uglavnom u tome da su popravljeni ili unapređeni neki aspekti kacige.

Upravo ovo mi je potvrđeno na licu mejsta koliko smo se brko austrijanac i ja sporazumjeli. Njegova preporuka je bila ili C3 ili C5.

 

Ono što je interesantno u Louis uslovno rečeno nemaju na stanju skoro ništa od Schuberth-a, ono što imaju je po meni malo ili je bijela ili crna ili nema broja ili ovo ili ono, ali kupiti dvije iste S i XL je skoro nemoguće osim u crnoj varijanti. U crnoj imaju sve brojeve u bijeloj S treba naručiti. Kako sam se ja odlučio za fluo ispalo je može, ali dolazi za 15 dana na kraju je ispalo da S uopšte nema. U TC Motoshop Ljubljana imaju, ali je cijena značajno veća. Pričam i o C5 i C3 probavao sam i jednu i drugu.

 

Ako kome koristi info C5 ima manju školjku za veličunu L i kada sam je stavio jednostavno "udara", sa druge strane XL mi je za moj ukus malo komotna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Na louis-ovom sajtu možeš da vidiš koji je proizvod dostupan u kojoj prodavnici, pa ako si u proputovanju možeš da vidiš i neku drugu prodavnicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Za proizvod piše dostupan, ali ne vrijedi po prodavnicama, to je bilo ranije i ja sam se vodio tim. Sada je jedino sigurno kada nije dostupno, a onda ono što je "dostupno" prebacuju iz jedne u drugu ko privi proda. U tom haosu sam ja otišao da uzmem C5 fluo veličinu S i XL jasno pisalo availibile i onda kaže da mogu donijeti za tri dana, a nakon 15 minuta ispalo je da za S ni to ne vrijedi....

 

Drugim riječima ona zeleno označena riječ availibile više nije garancija da je dostupno odmah. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja