Jump to content

Moto Zajednica

Povratak u srednju klasu Kawasaki Versys 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Posle kraćeg izleta u tezu kategoriju motora, vraćam se ponovo u srednju, gde se i naj komotnije osecam.

Po prvi put imam Kawasakija i to je bio jedan od razloga da se opredelim za Versysa. U igri su bili još i Bmw F650Gs Twin, Honda Transalp 700, Honda Cb500x, možda čak i Tdm 900..

Kawa je jedina bila u Bg I lako dostupna, povrh svega prodaje je i naš član @SuperPOP, te velike dileme i nije bilo..

Brzinski sam je registrovao i preuzeo i počele su pripreme za servis:takoje:

Slika mojih I nemam, ali evo nekih sa oglasa

IMG_20230212_115114.thumb.jpg.5b6a70df84b652dd8717459c0f44b7e1.jpg

IMG_20230212_115204.thumb.jpg.440a4e14d5729b418a66d0e5b82fb3ea.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kao i uvek kada se kupuje polovan motor treba uraditi servis bez obzira šta prodavac ili servisna knjiga kaže. Kawina knjiga kaže da je poslednji servis radjen '21. na 35hkm, što mu na sadašnjih 39hkm dodje bas taman. 

Planiram naravno da uradim kompletan servis ali sam mu za sad zamenio samo ulje. To mi je bio prioritet da bih neke svoje sumnje razrešio.

Naime, još prilikom gledanja motora primetio sam 'problem' sa kvacilom/menjačem. Korpa se pomalo čuje a I sam menjac jako teško salta, baaaš jako mora da se pritisne poluga da bi prebacio u brzinu.. 

Ubedio sam sebe da je ulje staro, da su se lamele polepile pa slabo odvajaju i prave problem,, ali nije bas tako.

Zamenio sam ulje, sipao provereni Silkolene Pro 4 15w50, vozio danas oko 100km ali nikakvih poboljšanja nema. Menjac je i dalje tvrd kao kamen.

Počinjem da sumnjam da je nekakav kvar u pitanju pa već procesljavam net i forume.

Nemam puno priče o problemima sa menjačem, ali mi je jedan klip zapao za oko i moguće da ovaj motor ima taj problem. Ovih dana cu probati to da uradim jer koliko vidim nije veliki posao. Do tad cu jos malo da se vozim pa se možda i popravi sam od sebe:na_glavi:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Malera covece! 

Nista gore nema od popravljanja motora koji si tek uzeo... 

Nemam iskustva sa tim agregatom pa cu pratiti tvoj rad, ovo sa snimka iznad je bas lagano, drzim palceve da je samo sraf odvijen :takoje:

 

Onako, razgovora radi, kakav je zvuk kada u brzinu upadne, je li lakse saltanje u mestu ili u pokretu, mozes li saltati ugasen motor?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ti sa ovog dijagrama proveravas sraf 92172 ali sa druge strane osovine je "zvezda" koja u poziciji drzi selektor, ako ta dva nisu u ravni eto muke (dobije luft u pinovima 610), treba proveriti i zvezdu i kako je ruka sa lezajem u polozaju drzi.

Ako je sve tu ok, vrv su krive viljuske.

 

versys-2012-47_1000.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala na ukljucenju @N.F.S..

Da, na taj srafić sumnjam, i naj lakše je prvo to proveriti.

Menjac se isto ponaša i kada je motor upaljen ili ugasen, odnosno jako teško upada u brzine.lose sam rekao, nije brzinu potrebno 'traziti', vec samo previse jako mora da se pritisne poluga menjaca. Izrazenije je kod prebacivanja u nize brzine. Dok je ugašen u drugu i ne može da ubaci čak ni na malu gurku.

Zvuk saltanja je korektan, klikne jasno i glasno, čudnih zvukova u toku vožnje nema, ne ispada iz brzina.

Kvacilo lepo odvaja i ne trese, korpa se malo čuje ali ne bih rekao da je tu problem. Reaguje na dotezanje sajle i ručica je vislja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Aj bas da sacekamo tu proveru... Ako se sraf odvio dosta, proveri stoje li ovi pinovi za zakljucavanje na mestu... Po slici 2 kom ih ima..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 14 minuta, N.F.S. je napisao:

Aj bas da sacekamo tu proveru... Ako se sraf odvio dosta, proveri stoje li ovi pinovi za zakljucavanje na mestu... Po slici 2 kom ih ima..

Samo da je to:takoje:..

Pokušavam da shvatim kako to neko pre već nije primetio i otklonio kvar.

Vlasnik je u stvari vlasnica od prvog dana do prodaje, pa se žena mozda u navikla:)

Zbog nje je motor maksimalno spusten  napred  na stapovima, pa sam I ja uspeo da ga zajasem bez većih problema.

Motor se jako lepo vozi, masina je fantastično elasticna i sa kratkim prenosima u menjacu je apsolutno perfektan sklop. Do sad su mi bas smetale duge brzine i forsiranje krajnje brzine na Bmw-u pogotovo. Na F650 sam menjao prednji lancanik, ali na F800st i na boxeru ne može ništa da se uradi, jedan ima prenos kaišem a drugi diferencijal. Oni su odlični ali za neke voznje koje ja ne vozim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
34 minutes ago, malitomic said:

Samo da je to:takoje:..

Pokušavam da shvatim kako to neko pre već nije primetio i otklonio kvar.

Vlasnik je u stvari vlasnica od prvog dana do prodaje, pa se žena mozda u navikla:)

Zbog nje je motor maksimalno spusten  napred  na stapovima, pa sam I ja uspeo da ga zajasem bez većih problema.

Motor se jako lepo vozi, masina je fantastično elasticna i sa kratkim prenosima u menjacu je apsolutno perfektan sklop. Do sad su mi bas smetale duge brzine i forsiranje krajnje brzine na Bmw-u pogotovo. Na F650 sam menjao prednji lancanik, ali na F800st i na boxeru ne može ništa da se uradi, jedan ima prenos kaišem a drugi diferencijal. Oni su odlični ali za neke voznje koje ja ne vozim.

 

Naviknu se ljudi.
Pogotovo ako ne sedaju na druge motore, pa nemaju ni sa cime da uporede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, JoeD je napisao:

Naviknu se ljudi.
Pogotovo ako ne sedaju na druge motore, pa nemaju ni sa cime da uporede.

Biće da je to:takoje:.

Mene čim kupim neki motor odmah nazuljaju neke stvari, kod ovog,recimo ovaj problem. Sedište mi se nešto I ne svidja bas, ali je to zato što je spusten prednji kraj pa me malo gura napred.

Svi Bmw-i koje sam imao osim tih dugih brzina strasno urlaju iz airboxa, to mi je isprva isto smetalo ali sam se navikao jer nije kvar u pitanju i ne može da se otkloni.

Ova Kawa ima boljku pa cu da probam da joj pomognem, ovako siguran sam ne treba da radi menjac.

Odoh sad na voznju da mu dam šansu da se sam popravi:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, Bojan82 je napisao:

Praviš kolekciju ili Domi otišao dalje? 

Tu je Domi, Bmw žuti je otišao i upraznilo se mesto u garazi:). Ovaj Versys je poprilično svestran i do sad je stvarno pokazao da svašta može. Svi putevi gde je Bmw-u bilo tesno i sporo Kawa resava bez greske. Domi je mali i lagan pa moze i po zemlji i terenu malo da ide, tu ovaj ne moze da ga prati. Bice njih dva savrsen spoj:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
4 hours ago, malitomic said:

Biće da je to:takoje:.

Mene čim kupim neki motor odmah nazuljaju neke stvari, kod ovog,recimo ovaj problem. Sedište mi se nešto I ne svidja bas, ali je to zato što je spusten prednji kraj pa me malo gura napred.

Svi Bmw-i koje sam imao osim tih dugih brzina strasno urlaju iz airboxa, to mi je isprva isto smetalo ali sam se navikao jer nije kvar u pitanju i ne može da se otkloni.

Ova Kawa ima boljku pa cu da probam da joj pomognem, ovako siguran sam ne treba da radi menjac.

Odoh sad na voznju da mu dam šansu da se sam popravi:jee1:

Ja cim sednem u neki drugi auto (motor), sve mi super u odnosu na moj.
I tisi i lepse amortizuje i upravljivji. Psole par sat skapiras da je gori, nego ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nisam nista uspeo da uradim:jok:

Napravio prvo opet oko 100km i opet isto kao i juce, papučica tvrda kao kamen. Na menjanje brzina na gore bih se nekako i navikao, ali na niže nikako.

Ništa, došao kući, pustio ulje pa polako krenuo da raščišćavam oko te male dakle.

Rasklonio lepo i vrlo lako je skinuo, a tamooo, nista, sve top stegnuto, poneki sraf zalepljen, a verujem i taj konusni zbog kog sam sve to i radio.

Namestio na kraju polugicu saltalice pod drugim uglom kako je @N.F.S. rekao,  ali i dalje isto.

Otisao na kraju na jednu kracu voznju a i do komsije koji vozi samo Kawasakije, imao ih dosta i sam ih popravlja.

Covek oduševljen stanjem motora, pa ga je malo I probao. Nema primedbi kaže, to je sve ok. Malo tvrdnje jeste ali tako to radi.

I dalje ne mogu da se pomirim sa  tim da to tako treba.. videću sta mi je činiti.. 

IMG-6020850881a366d024c838d60d6680f6-V.jpg

IMG-dc9bea9a997fcaa0f3bf8e3d9a68d647-V.jpg

IMG-cbde2427703fb022d67b3f50ca965393-V.jpg

IMG-d6cd2a6e1f0027f2fca1ee77084f9ae2-V.jpg

IMG-c572a04b103f19e2fac2ac06e8f92252-V.jpg

IMG-5453d496e747df486f21cdecca4c47fa-V.jpg

IMG-297238d68212620325a38b30cf66d763-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, Bojan82 je napisao:

Onda samo tvrdja čizma, i biće poslušniji:)

Jooj, ovu poslednju voznju sam u nekim tankim patikama isao, celo mi je stopalo crveno, uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kawa kaze da pri promeni ulja sa filterom staje 1.9l. Svaki put na bilo kom motoru ja naspem sigurno 200ml vise, naravno ne preko recke i maximuma. To je valjda zato sto ga dobro iscedim pri ispustanju. Naginjem ga levo desno dok zadnja kap ne iscuri.. 

Nije to nista novo da ova Kawa nije popila bar jedno 350ml preko deklarisane mere. Sreca imao sam isto ulje od Honde pa sam dosuo

IMG-8fdb54c5c6a8682343119225cb24be79-V.jpg

IMG-472fc82839e5905085cb05074bfd5f61-V.jpg

IMG-717519c46136a0afb18ebae82326c5da-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 12 minuta, idanijel je napisao:

Daj nekom da proba bajk ko je vozio više od 20 motora i dobićeš odgovor.

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 

Probali smo ga do sad nas trojica;), jedan od njih i ja bi smo rekli da nije dobro, dok ovaj sto vozi Kawu kaže da je to sasvim ok.

Ja sam imao bar 20 motora od kojih mi je ovo prvi Kawasaki, nisam cak ni probao neki. Ovaj je pak imao bar 10 Kawasakija ali ni jedan drugi:na_glavi:

Treći ima dosta godina i oslabela čula, pa ćemo ga staviti van konkurencije:popovanje:

Znaci 1-1:takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

1. Da li si pokušao da pre skidanja rukom probaš da šaltaš i da uporediš silu potrebnu za šaltanje kada je skinut poklopac (kao onaj batica sa snimka)?

 

2, Ako si zagledao kako šalta sa skinutim poklopcem, da li si primetio da ima neki "luft" od momenta kada selektor dodirne zvezdu i dok ona ne prešalta? 

 

3. Da li si skidao zvezdu i proverio da li su oba pina cela, da nije jedan pukao? To bi odgovorilo na 2.

 

4. Način kačenja šalt heble. Da li postoji mogućnost da na osovinu nije pod odgovarajućim uglom postavljen link ka samoj papučici? (mada po slici deluje normalno). Ja sam imao tako igranku sa zadnjom doboš kočnicom. Nisam dobro (pod odgovarajućim uglom) postavio link koji ide na osovinu kočnice i posle prenosi do papučice.

 

5. Da nije zaribao sam mehanizam prenosa, pa on zeza, mada bi to video kad si skidao. Ili da se pojela neka osovina i ona pod nekom silom glavi, kači, krivi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Kao prvo nek je sa srecom novi motor.

A drugo, ne bih da te obeshrabrim ali i na versys i er6n poprilicno se normalno saltaju brzine bez nekog naprezanja.

Ako se dobro secam imao sam slican problem kada sam menjao lamele pre jedno 10ak godina na nekom od motora, ali sam totalno zaboravio sta je bio problem, mada mi je u glavi da mi je prob pravila neka kuglica...kapiram da ce se neko iskusniji setiti i znati o cemu se radi. Znaci toliko je poluga bila tvrda da sam mislio da cu je polomiti. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obelezis poziciju (da bi u istu vratio pre sklapanja) pa uz pomeranje zadnjeg tocka, rukom okreces obelezeni deo, zatim otpustis sraf u sredini pa probas ponovo, ako osetis razliku pretegnuto je. 

Cisto ideja, pod rukom ces osetiti i klizanje viljuski, upadanje zvezde u poziciju sa druge strane. 

 

IMG-c572a04b103f19e2fac2ac06e8f92252-V.thumb.jpg.5d61d7e97a94291a8c23f537c6954d9f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Ajde i ja da se upišem - probao sam baš ovaj model pre godinu dve dana i ništa mi tu nije bilo čudno ni tvrdo što se šaltanja tiče.
Nadam se da ćeš naći i rešiti problem.

edit: Najbolje ako možeš naći nekog sa ovim modelom pa da probaš i uporediš. Čini mi se da ih ima po forumu.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja