Jump to content

Moto Zajednica

Spreman za generalku moj Majesty...? :-(

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zdravo svima.
Potreban mi je savet oko generalke...
Yamaha majesty 250 2002g oko 50.000km
Skuter super radi, na ravno odlicno vuce,  ali poceo je da dimi, i uz brdo nema snage kao pre.
Ulje je poceo da trosi, oko 500ml na 350-400km
Posto je kod mene skoro 10god, zadnjih par godina sam dosta ulozio u njega, gume, kocnice, namotaje..sve sam radio, i ne dizu mi se ruke tek tako od njega
Po nekom "pravilu" sta bi sve trebalo do delova i posla za generalnu posto jos 2-3 godine nebih sigurno da ga menjam. Dok ne nadjem majstora posto sam sve sam do sad radio, rekoh mozda mozete da mi pomognete.
hvala unpred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ukoliko nije cukao nego je samo potrosnja ulja problem ne moras mu raditi full generalnu.

 

Treba ti ovo(specijala klip, sa meteorom licno nikad nisam imao problema):

 

 

Ovo:

 

 

 

Masinska obrada, gumice ventila(poliranje/obrada) ali to vec prepusti majstoru kad ne radis sam, verovatno da ima nekog svog. Sve skupa po mojoj slobodnoj proceni oko 300e za to osvezavanje i kompresiju vracas na fabriku, kao i potrosnju ulja. Ponavljam, pod uslovom da je ostalo u korektnom stanju i da ne klapara(onda blok nema potreba rasturati uopste).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ја рецимо не поштујем Метеор, то је прескуп клип за његов ниво квалитета. Препоручујем Сукоки, Нарита, Вернал, Про - X, Нараку. Код Метеора су проблем карике које су лошег квалитета. Мажести генерално има проблем са филтром за ваздух који пропушта прашину и иста проструга карике и стубљину, и за то има решења

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Nekad su to bili best buy klipovi. Duplo jeftiniji od konkurencije a nisu zaostajali bitno sa kvalitetom, medjutim sad pocinju polako i sa cenom da prate renomirane proizvodjace. Ali meni su ostali u navici, kad vidim meteor u ponudi stavljam i ne mislim, nikad nisam imao neka negativna iskustva.

 

U svakom slucaju slusaj krokodila :) Koji god da stavis bice bolje nego sad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja