Jump to content

Moto Zajednica

Adapter za retrovizor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Kako sam Derbija malo pojačao sa drugim kočionim cilindrima, nastao mi je problem sa retrovizorom. 
Naime ovi cilindri imaju navoj koji drži posudu kočione tečnosti koji mi se poklapa sa navojem retrovizora, no problem je sto desni retrovizor, po standardu većine, ima kontra navoj (levi) i sad sam kao ćorav bez njega. 

IMG_20230411_183856.thumb.jpg.666e8bef94f63fb16e354ed15e28c04d.jpg

 


Da li neko ima adapter sa standardnog navoja na levi navoj, evo sličice sa alija da se razumemo tačno sta mi treba:
Screenshot_2023-04-11-14-17-23-158_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.8a93fee703ac6fcc2e496100bbb2dd76.jpg
E sad imam rešenje u maksmomentu imaju ovaj adapter ali sa excentrom, t.j. taj njihov adapter je sa levog na levi, ali ovaj deo sto se srafi na korman je običan šraf tako da umesto levog mogu da stavim običan jer u samom adapteru na tom kačenju nema navoj samo rupa za pomenuti šraf, samo što ako bih to stavljao stavio bih i levo i desno al mi malo mnogo da dam 3800din za dva komada.
Druga opcija je da odem kod strugara da mi napravi adapter, ali mislim da ni to neće ispasti jeftino.
Treća opcija mi je da isečem postojeći navoj i zavarim kod drugara sto radi auspuhe deo navoja šrafa normalnog desnog smera, uz to i dokupim i jednu maticu da bih mogao da zakontriram pri odgovarajućem položaju.

 

Treća opcija mi je najlakša za odraditi ali razmišljam da taj kontra navoj ima svoju svrhu(prilikom pada ili nekog češanja tog retrovizora kod kontra navoja retrovizor odvrće, što bih ja konverzijom na normalan smer navoja poremetio i time omogućio da se navoj u kočionom cilindru ili sam kočioni cilindar trajno ošteti).

 

Opet mislim da bi adapter bio najbolja opcija jer bi se zadržao prvobitni navoj i svrha istog stoga me i eto da proverim da neko nema, imam da ih naručim preko Alija ali mi se ne čeka mesec-dva dana dok stigne... 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
21 hours ago, Havarisan said:

Treba ti jedan ili dva komada?

Pa mislio sam sta god da uradim da uradim simetricno, stim sto ovaj desni-desni imam da nadjem,on mi je na levoj strani ovaj retrovizor sto je vec ušrafljen. Tako da problem ostaje desna strana volana gde treba onaj sto sam okacio sliku samo jedan.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
4 hours ago, slave74 said:

Ovaj je desni-desni, meni treba levi-levi ili levi-desni. 

Nema veze, raznorazne solucije sam ispitao na kraju sam poručio preko alija i doplatio da stigne za 15-20 dana. Tako ispade najjeftinije, nadam se samo da kvalitet nije neki bzv, par po komentarima kazu da je dobar. 

On 4/19/2023 at 11:23 AM, Andrej_Hotstepper said:

Matke daj još slika Derbija :)

E da znaš da bih mogao da islikam par sličica pa da okacim, iskreno nisam ga uopse planski slikao ni jednom, vazda je nesto rasturen, stavljao led rasvetu/napred nazad, pa sam tamnio migavce, pa sam se 20 dana igrao sa ovim kocionim cilindrima, pa se ne uklapa, pa meri seckaj plastike, buši, pa curi ulje, pa nove podloške, pa kratka creva, crtaj, meri poručuj druga... Dok sam ga doterao u funkcionalno stanje potrajalo je. IMG_20230411_183821.thumb.jpg.f326651f6f94cfbb2673d8c94ba1fe82.jpgIMG_20230411_183831.thumb.jpg.b058c258faee13d36c6c9f3220b0cabf.jpgIMG_20230411_183857.thumb.jpg.afbd2249bd18c27622927b3773751ed9.jpg

 

Odradiću jednu kompletnu recenziju, samo da se jos malo bolje upoznamo, uz to i propratne slike u predvidjen deo foruma za to. Jer i mene je svasta zanimalo dok sam maštao da ga kupim a jako malo dostupnih informacija. 

I ima za sad i pozitivnih i negativnih stvari, ali privlači dosta pažnje na ulici, često neko od bajkera stane pita šta je. 

 

Evo dve upravo sad ispred zgrade: 

 

IMG_20230420_131346.jpg

IMG_20230420_131354.jpg

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja