Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM sa ler gasom Yamaha TDM 900 2005 ABS

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS

Pre svega poštovanje i podrav svim članovima!!!

 

Naime juče sam otvorio sezonu sa mojim motorom TDM 900, kad je motor stvaljen u zimovnik, opran je, izduvano sve, namazano sve, u topove stavljene krpe da nešto ne udje, skinut akumulator i sve što bi bilo po nekom protokolu. Juče kada sam vratio nazad akumulator, sve spojio i upalio motor sve je bilo kako treba, radio je na nekih 1500 obrtaja kao i svaki put cim se upali podigne ler i tako radi dok ne postigne dovoljnu temperaturu. Medjutim problem se javlja kada je motor dostigao radnu temperaturu, ler ostaje i dalje visok, cak je ostao podignut na 2000 obrtaja, a  kada ga vozim 130-150 i pritisnem kvacilo ostane cak i na 2800 obrtaja i ne spusta. Otisao sam kod mehanicara i spustili smo ler, medjutim ja sam nekako ubedjen da je on na saug-u zablokirao i kao da delimicno radi na saugu, moje licno misljenje za koje mozda i nisam u pravu. Danas sam ga hladnog upalio i to jedva sastavljanje sa zivotom, bori se na 1000 obrtaja cim se upali, samo sto se ne ugasi i tako jedva radi dok se ne zagreje i onda podigne na 1400-1500 obrtaja kada se zagreje, u globalu totalno kontra radi od onoga sto je nekada radio. Motor se vozi normalno, juce isprobano 200+ ide, ne stuce, ne puca, apsolutno bez i jedne greske.

Da li iko ima ideju sta bi moglo da bude u problemu?

PS: Motor je poslednji put upaljen u novembru i radio je kao sat, bez ikakvih ovakvih ili slicnih problema,…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni je fascinantno razmisljanje majstora, on je smanjio ler gas i teraj. Da dijagnistukuje kvar mu nije bilo ni na kraj pameti ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6923 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad očistiš mehanizam moraš da vratiš nazad parametre. Ako se ne varam sa desne strane iza cilindara ima točkić za ler gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Meni je fascinantno razmisljanje majstora, on je smanjio ler gas i teraj. Da dijagnistukuje kvar mu nije bilo ni na kraj pameti ::)

Hvala na odgovoru, nije uopšte greška majstora niti bilo koga, krenuo sam na put, i to je urađeno kao privremeno rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Blokirao ti je mehanizam ler gasa. Demontiraj, očisti ga da klizi lepo i to je to.

Našao sam negde na internetu da je ovaj deo čest problem, da li si na to mislio pod mehanizmom ler gasa, pošto mislim da se ovo spominje kao problem pri paljenju zbog saug-a.

BAA1415F-3141-4F5D-94CD-21EC7E757704.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6923 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je taj sklop. Sve to lepo očisti i sklopi nazad. Vodi računa oko creva za rashladnu tečnost kada vraćaš sve nazad.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja