Jump to content

Moto Zajednica

Voge 300 Rally

Recommended Posts

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Bio danas po papire za registraciju do salona pa da porvrdim da jeste tabla malo drugacija, ima pokazivac nivoa goriva i vreme sto je bas fino. Posle pravac u sup u NS da registrujem i tamo nakon 3 sata cekanja hladan tus. Nedostaje vam jedan papir, bez sale. Zanimljivo da u NS stvarno treba jedan papir sa carine vise nego sto to traze u BG. Idem ujutru kod inspektora za motorna vozila da probam, ako ne moracu nekako i taj papir nabaviti. 
a bas je danas sve islo glatko i dogovorio prevoz da odem ujutru odmah po motor ali cvrc. Nadam se da resavam sutra prepodne.

 

1715848506265148.jpeg

1715848486116359.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Koji je ovo kofer i koliko litara?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Kofer je M-Case. Ima ih u par zapremina.

Nešto mi poznat.
Nije taj :)

Koliko nisko ste išli sa pritiskom na fabričkim gumama?

@Alp i ekipa, veliko hvala za trekove!2024-05-15-18-01-00-262.jpg2024-05-18-07-10-46-154.jpg

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2525 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 5/16/2024 at 8:18 PM, Borkosan said:

Bio danas po papire za registraciju do salona pa da porvrdim da jeste tabla malo drugacija, ima pokazivac nivoa goriva i vreme sto je bas fino. Posle pravac u sup u NS da registrujem i tamo nakon 3 sata cekanja hladan tus. Nedostaje vam jedan papir, bez sale. Zanimljivo da u NS stvarno treba jedan papir sa carine vise nego sto to traze u BG. Idem ujutru kod inspektora za motorna vozila da probam, ako ne moracu nekako i taj papir nabaviti. 
a bas je danas sve islo glatko i dogovorio prevoz da odem ujutru odmah po motor ali cvrc. Nadam se da resavam sutra prepodne.

 

1715848506265148.jpeg

1715848486116359.jpeg

Kardinalna greška koju sam bio i sam napravio... Odeš u Agenciji za registraciju, daš im 1000din i oni se time drndaju. Em sve bude BRŽE em te ne interesuje kako. 😉

Ne pitaj kako znam. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sve znam, bio sam u agenciji i oni mi spremili papire, ja samo da predam na salter. Razlog da mogu odmah ujutru po motor i da ga imam kuci za vikend. Bio sam dva puta kod inspektora za motorna vozila sa dokumentacijom o toga jednom preko ozbiljne veze ali ipak ne moze. Nedostaje jedan paprik potpuno nebulozan sa carine. U BG to ne traze, prodavac to nema jer ima carina nikad taj dokument ne izdaje jer nema osnov. I tako ping pong. Problem je u tumacenju carinske dokumentacije. U svakom slucaju predao sam dokumentaciju u SUP da se izvrsi provera carinske dokumentacije, to je inace standardna procedura u slicnim situacijama pa ce me zvati za par dana kada izvrse proveru.
Inace gorak ukus ostavlja to sto ne mogu da registrujem nov motor kupljen od ovlastenog uvoznika. Sve sta bih rekao dalje bi bilo u suprotnosti sa pravilima ponasanja na forumu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sličnu sam imao situaciju kad sam kupio, naravno legalno od legalnog prodavca, novi motorin, pre 3 godine. Išao sam registraciju preko agencije, ali opet nije prošlo. Tražili su mi na šalteru original carinsku deklaraciju, ne priznaju kopiju, kažu. A uvoznik je u toj turi uvezao 30 motora. Na pitanje kako je mogu da postoje 30 originala, da bi dali svakom kupcu po jedan, samo odmahuju glavom.

Isto sam pokušao preko veze, preko prijatelja prijatelja, ni ne saslušaju te, misle odmah da nešto mutiš, ne bi da se time bakću i samo ponove - mora original.

A rešenje je bilo da odem u drugu smenu, odnosno pre podne umesto posle podne, gde radi pismenija službenica. Tresao sam se kao prut, kao da nosim bombu na šalter... i tad prođe bez problema...

Oj Srbijo među šljivama!

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kod mene tumacenje carinske deklaracije. Na jednom JCI ima 19 motora medju njima i moj naravno. Posebno faktura od uvoznika sa 19 motora i moj medju njima. Pored toga obracun carinskog duga posebno za moj motor sve lepo navedeno na osnovu kod racuna broja JCI i koje stavke po broju u istom. E sad u NS traze porvrdu od carine, naravno original da je to vozilo ocarinjeno po tom JCI. Sve se naravno vidi iz aviona. Prosavac to nikom ne daje i svi registruju normalno doduse u drugim opstinama.
Bice svakako reseno, osim sto moze potrajati ta provera. Rekli su mi dva-tri dana ali nikad se ne zna. I sam se bavim spoljnom trgovinom pa znam koliko moze potrajati komunikacija sa carinom.
Ali gledam optimisticno, da ga sledece nedelje vozim kuci iz salona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma rešiće se sigurno, nego eto, gunđamo. Kod nas može pošten čovek da se oseti ko gospodin, ama baš teško. I za sopstvene, teško zarađene, pare, uvek se nađe neko\nešto da te drnda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2525 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Prvo, uopšte pričati da se u BGu to ne traži a u NSu traži je ludilo mozga... O čemu pričamo, dve države šta?

A drugo, da kupiš nov motor i nemaš papire... Kome da čestitaš novu godinu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Upravo tako, isto tako znam da cu taj dan kada dobijem tablicu i upalim motor sve da im oprostim i zaboravim momentalno. Ostace prica uz neko pivo, “e brate ne znas ti kako su mene zezali za registraciju”


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

I ja sam išao malo u "divljinu" : Kosmaj , taman da usporedim 48 vs 42 zuba , i dalje se oduševljavam razlikom , inače nagurah do 5k km još malo.

kosmaj.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Evo ga i Midžor. Od Dojkinaca, preko Toplog dola i Babinog zuba. Dosta kamena i pomalo blata. Vozio sam na 1,4 bar obe gume. Verovatno može i niže.2024-05-18-14-48-14-218.jpg

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1824 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
3 hours ago, maxa said:

Vozio sam na 1,4 bar obe gume. Verovatno može i niže.

To ti je mnogo.

Spusti na 1 ili 0.8 biće drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ja jos uvek cekam na resavanje mog predmeta za registraciju. U medjuvremenu saznam da je jos jedan kupac imao isti problem kao ja ali da je proslo uz preciznje uporedjivanje dokumentacije. Tako da sam sada na milost i nemilost pravne sluzbe MUP-a i carine. Oticicu da proverim sta se desava iako su mi rekli da ce me zvati kada bude reseno. Bas bedak iskreno. Sva sreca pa sam ovih dana prezauzet poslovno pa nemam puno vremena ni da se nerviram zbog toga😬

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

I to mi je padalo na pamet. Doduse bio bi dupli trosak za tablice i saobracajnu, pa prenos vlasnistva itd. Svakako dokumentacija je u SUP-u pa sam trenutno nemocan dok ne dobijem odgovor od njih. Videcemo, nadam se pozitivnom ishodu sledece nedelje. Nisam jos cuo da neko nije uspeo da registruje nov motor koji je vec par godina na trzistu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

mala Tenere :)

 

 

UNCLEWANG.NET

include:This price includes postagecarbon fiber bracketwindshieldTwo LED lightsturn signal extension cable

 

Promenio član eurokrem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja