Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz i registracija motora iz Kanade

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Pozdrav ljudi, da li neko ima informacije u vezi uvoza motora iz Kanade u srbiju. Motor je registrovan na moje ime u Kanadi, avionom trasport je 900 dolara do Fankfurta ili Parisa. Dovezao sam vec GSA, a verovatno hocu i RT-a ove godine, pa bih jedan motor registrovao u Srbiji. Probao sam na netu da nadjem, nema nista na par mesta sam pitao, svi me gledaju ko tele sarena vrata. Ako neko ima neke informacije, ili je vec ovo uradio castim pivo kad dodjem u Aprilu :D

 

Cisto radi slike evo ih RT i GS zajedno u Kanadskoj Divljini.

IMG_2726.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da je AMSS prava adresa za tebe...koliko god je takav kakav jeste. To što si ti vlasnik, samo u slučaju da se trajno vraćaš u domovinu,  bio bi oslobođen nekih dažbina...ali postoji tehnički momenat, koji je ovde (postao) važniji. Po broju šasije, uglavnom, bude jasno dal' je vozilo moguće registrovati kod nas. Moguće je možda i otkloniti te neke eventualne nepravilnosti i onda proći tehnički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam da je polovno vozilo iz usa stiglo prvo u nemačku na carinjenje, a zatim kod nas. Prošao našu registraciju. Za motor iz kanade, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidiš i to je jedna malo nelogična ili nedovoljno opisana situacija. Motocikl, automobil...vozilo, ima svoj VIN broj, broj šasije, kako god da se već zove...i to mu je lična karta. On ostaje isti (sem kad se "pusuje" kod nas) gde god da je sprava. Ako je za Nemačku rađena neka izmena da bi mogao da prođe TüV, to mora negde da piše....tj. to i piše u saobraćajnoj (naročito kod nemaca sve piše...i dodatna oprema, sve). Tako da, srpsko tumačenje pravila po sopstvenom nahođenju, nekom bude majka, drugome maćeha. Zato je u informaciji moć, a tetka iz Kanade svakako može da pomogne, naročito kad je omiljeni sestrić u pitanju (ili bratanče)

Promenio član pronto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo vadim iz malog mozga zato što sam davno čitao, ali je suština u sledećem.

Homologacija vozila za naše tržište je u skladu sa homologacijom EU (u skladu sa svim propisima o standardizaciji i pridruživanju EU). Ali, pošto nismo u EU, mi ne možemo da izdamo homologijzaciju u ime EU. Zato vozilo mora da se uveze prvo u zemlju EU koja daje homologaciju nakon usklađivanja sa evropskim propisima, a onda se ista prenosi i kod nas.

E sad, bila je neka priča 2020 da će se dozvoliti i direktan uvoz iz USA i Kine, ali nisam siguran da je taj zakon usvojen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice pregleda ABS-a jos uvek nema direktnog pregleda/uvoza, ako je vozilo homologovano za evropsko trziste treba potvrda koju moze izdati Dekra tako da je jedini siguran nacin provere njima se obratiti, ukoliko se moze dobiti potvrda mogu ce je i uvesti vozilo. 

 

https://g.co/kgs/gXL19e

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636
On 3/1/2023 at 10:03 AM, bdada said:

Sto se tice pregleda ABS-a jos uvek nema direktnog pregleda/uvoza, ako je vozilo homologovano za evropsko trziste treba potvrda koju moze izdati Dekra tako da je jedini siguran nacin provere njima se obratiti, ukoliko se moze dobiti potvrda mogu ce je i uvesti vozilo. 

 

https://g.co/kgs/gXL19e

Mozda je glupo pitanje al sta je Dekra ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636
On 3/1/2023 at 7:11 AM, Mr_Wolf said:

Ovo vadim iz malog mozga zato što sam davno čitao, ali je suština u sledećem.

Homologacija vozila za naše tržište je u skladu sa homologacijom EU (u skladu sa svim propisima o standardizaciji i pridruživanju EU). Ali, pošto nismo u EU, mi ne možemo da izdamo homologijzaciju u ime EU. Zato vozilo mora da se uveze prvo u zemlju EU koja daje homologaciju nakon usklađivanja sa evropskim propisima, a onda se ista prenosi i kod nas.

E sad, bila je neka priča 2020 da će se dozvoliti i direktan uvoz iz USA i Kine, ali nisam siguran da je taj zakon usvojen.

Pa sad je bio opet neki clanak, pa se ja ponadao :D Ovde ima igracak za veliku decu koliko hoces, pogotov evropske proizvodnje jer je servis kosta boga oca, npr redovan servis na 10 hiljada km za GS/RT-a je oko 700 dolara ili ti oko 60 hiljada dinara. A onaj na 20 hiljada km da vam ne spominjen. A godisnje predjes 20 hiljada ako ne vozis puno, velike disitance. Ja sam za 3 god, sa GS presao 90 hiljada, RT za godinu dana star 18 hiljada, i naravno servis radim sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Harley Davidson xl883l
Dekra je svapski auto moto savez.

Adac je auto moto savez.
Dekra je kompanija/institucija koja izdaje potvrde o ispravnosti i homologaciji vozila u njemackoj i ne samo vozila nego i mnogih drugih stvari…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Slikaj pločicu sa podacima i pošalji na adresu CMV-a. Olakšaj sebi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, left_of_right je napisao:

Mozda je glupo pitanje al sta je Dekra ? 

Dekra izdaje (izmedju ostalog) potvrde ukoliko je vozilo homologovano za evropsko trziste, jeste Nemacka firma koja posluje i kod nas (ostavio sam link), potvrdu ce traziti CMV, AMSS ili bilo ko drugi pri pregledu vozila prilikom uvoza. 

Slikas im VIN i ID plocicu, ukoliko je homologovan za EU dobijes potvrdu i sa tim se carini i registruje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 9 sati, bdada je napisao:

Dekra izdaje (izmedju ostalog) potvrde ukoliko je vozilo homologovano za evropsko trziste, jeste Nemacka firma koja posluje i kod nas (ostavio sam link), potvrdu ce traziti CMV, AMSS ili bilo ko drugi pri pregledu vozila prilikom uvoza. 

Slikas im VIN i ID plocicu, ukoliko je homologovan za EU dobijes potvrdu i sa tim se carini i registruje. 

Jes,how no! Bez vozila nisu hteli ni da razgovaraju. Sreca Ameri(kolko god da ih ne volem) su drugi kosmos za ostatak planete sto se tice vozila. Odgovor u roku od 24h , COC poslat mailom, salju i postom na zahtev(placa se jedino postarina). Evropske i Srpske pizd. da ti ogade zivot a nece voznju:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, vex je napisao:

Jes,how no! Bez vozila nisu hteli ni da razgovaraju.

Mi narucivali vise puta i naravno svaki put dobili. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
On 5. 3. 2023. at 0:06, Darko Floyd je napisao:

Prvi put čujem da Dekra traži vozilo da bi izdali COC  :) 

Verujem da se pozivas na moj post. Radi se o ABS-u ne o Dekri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ma znam, al sta to vredi kod onih seratora. I kad prodjes jedan krug pakla, doceka te drugi- batice mi nemamo taj model u programu pa sad sam registrovan sa Frankenstein modelom tj modelom koji NE POSTOJI! Jer program je nezamenljiv i ako ga u njemu nema znaci ne postoji, jelte ni crva nije bilo. Apropo homologizacije, Victory je to odradio vrhunski, sve moze svuda:jee1:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja