Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav kolege gpz-ovci :)

 

gpz 500s 1993.godiste, maaaalo neobican problem. desilo mi se da je motor poceo cudno radit, tj radio je "priguseno", imao sam dojam da radi na pola snage. to se desavalo u pola voznje, tako radi par minuta pa odjedanput kao da probije i nastavi radit super. poslje, poceli su problemi sa paljenjem, nekad nije htio iz prve da upali, nekad je palio iz prve. skido sam tank, cistio, mjenjao svjecice, ocistio karburatore (one posudice), filter zraka, ispito struju, tj dal puni akumulator, al opet ista prica.

 

sada mi se desava da kad ga upalim (a sto ne uspije svaki put kad probam, vergla ali nece da sastavi) radi mozda neki pola minute normalno pa opet krene tako priguseno, trokirajuc. cak sam probo i mijenjat ventil od goriva (onaj on/off/res ) al ni to nije uspilo. zanimljivo je i jos da kad skinem onu tanku cjevcicu sa ventila goriva (koja vuce zrak, tj otvara membranu) da tada motor krene radit normalno. 

 

jel ima neko ideju sta bi moglo bit?? i gdje da ga vozim na servis u bih ako niko ne zna, cuo sam da ima u prnjavoru servis koji radi kawasaki, a kod nas nema bas majstora koji se razumiju u to dobro i kome bi mogao povjerit motor....

unaprijed hvala na odgovoru i ispricavam se na dugom postu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam imao sličan problem, pisao sam ovde negde na forumu. Na kraju sam skinuo karburatoere, produvao dizne kompresorom, vratio nazad. i opet je malo radio na oba, pa na jedan cilindar. na kraju sam video da mi jedan kabal nekad probija , nekad ne. Stavio kabal od Juga, onaj najkraci je u milimetar isti kada mu odseces kapice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Tomislavve, da li svi problemi nestaju kad skines vakuum crevo sa slavine za gorivo? Onda je do te vakuumske slavine, ona hoce da napravi mnoogo gadne probleme kad ne radi lepo. Skini je, pazljivo otvori i ocisti membranu, ili je zameni ako je u losem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Da li neko zna gde mogu da kupim membranu na slavini za benzin,za kawasaki gpz 500,94-o god?

Ja sam izvadio membrane(ima ih dve),i stavio dihtung izmedju a usisno crevo sam zatvorio zavrtnjem i motor radi,ali bih da kupim membranu,da ne bih od dobrog motora napravim starudiju.

I koja bi bila cena te membrane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Mrle je naručio tu membranu iz Louisa i mislim da je platio oko 25eura, a u setu su sve membrane i gumice koje se nalaze u slavinici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Mrle je naručio tu membranu iz Louisa i mislim da je platio oko 25eura, a u setu su sve membrane i gumice koje se nalaze u slavinici.

 

Ne znam da li ovo pomaze, ja sam sa ovog sajta www.wemoto.com narucio oplate cajgera za moj ER-5, srecom imam druga u inostranstvu pa mi je doneo. Mislim da imaju odlicnu ponudu delova. Doduse, ne znam koliko bi mi naplatili Mimoto. Secam se da sam jednom prilikom zvao da pitam koliko kosta nov ceo auspuh za ER-5. Odgovor je bio cirka 700 E :O!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Rekao sam ti MIMOTO 30 evra

 

 

Mislim da je bolje uzeti nove u Louisu, nego reparirati stare po skupljoj ceni. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Mislim da nije normalna cena za dve obicne membrane.25 e je mnogo.

Sutra idem na buvljak da kupim dve od Yuga,za benzinsku pumpu,i da ih preradim :D

Pa cu da napisem sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, posto cu najverovatnije ove sezone morati da menjam lanac i lancanike, dali mi neko moze reci gde ima da se kupe po prihvatljivoj ceni.Uzgred dali neko ima lanac sa O ring gumicama i kako mu funkcionise.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Pozz Gile, meni je upravo danas stigao nov lanac DID koji sam uzeo u 3-t racing Balosava 034/515-475 i košta oko11700 sa sve poštarinom.

 

Pre toga mi je na motoru bio isto DID lanac O ring i kod mene je prešao 30ooo i ko zna koliko još pre mene tako da sam opet uzeo isti jer se odlično pokazao. Doduše ja sam uvek lagano vozio bez naglih potezanja pa je možda i to razlog nešto dužem trajanju lanca nego obično.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pozz Gile, meni je upravo danas stigao nov lanac DID koji sam uzeo u 3-t racing Balosava 034/515-475 i košta oko11700 sa sve poštarinom.

 

 

 

Kako to da je jeftinije nego u Louisu?

 

EDIT: Jesi uzeo samo lanac ili i lancanike?

U Louis je cena sa lancanicima. 134e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Pozz Gile, meni je upravo danas stigao nov lanac DID koji sam uzeo u 3-t racing Balosava 034/515-475 i košta oko11700 sa sve poštarinom.

 

 

 

Kako to da je jeftinije nego u Louisu?

 

EDIT: Jesi uzeo samo lanac ili i lancanike?

U Louis je cena sa lancanicima. 134e

 

 

U Louisu je do skoro bila akcija za 80 eura set, ali ja naravno nisam tad naručio i sad su 134 koliko si i ti video. Nazvao sam 3-t racing i oni rekoše 105 eura, ja reko šalji i to je to. Uteo sam ceo set tj. lanac DID 520 i JT lančanike. Valjda imaju neku foru sa povraćajem poreza ili ako uzimaju kao firma pa im se isplati 'bem li ga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hvala puno. Ja zivim blizu Balosave, zvaci ih pa cu da vidim kolko me izadje sa sve :takoje:ugradnjom

 

Kad sam vec ovde da pitam, jel zna neko jel isti filter vazduha za GPZ i za EN 500c

Meni je onaj trapezoidni filter iza karburatora odmah a ispred usisa koji se nalazi ispod sedista. Filter se izvlaci tako sto otkopcam par dzekova za struju pa ga onda izvucem sa leve strane motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Pola motora???Kod mene treba da se skine sediste i rezervoar,i odvrne crna plastika i tu je.

 

Pa to ti je već pola motora i napomeni da ta ''crna plastika'' ima nekih 15ak šrafova sve u svemu zajebancija u odnosu na EN 500 kod koga se iskopča par džekova za struju i izvadi se filter ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja