Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

E ovako malo cu razduziti pricu kako bih mozda mogli da odgovorite na moje pitanje. Smeško

Vozio sam se u subotu i odjednom posle nekih 20km voznje nece da prima gas:kao kada ste na isteku sa gorivom.Ja odmah rekao-geknula svecica sto sam menjao,okrenem se iza,vidim ne dimi,nastavicu tako do kuce.Kad ono posle par metara ugasi se i nece da pali.Posle pet minuta upalim i potpuno normalno se vozim.Jutros dodjem u garazu i vidim lokvica ispod motora.Benzin curi kroz neko crno crevce ispod maske skroz dole!Verovatno nakapalo preko noci.Ja sednem na njega da ga pomerim i kako sam ga zaljuljao ono krene da curi.Zavrnuo sam slavinicu sacekam malo,opet ga cimnem levo-desno i opet curi.Znaci direktno ide iz rezervoara kroz to crevo napolje.Pomagajte u cemu moze biti problem da znam?Molim?

 

Meni se isto desavalo u voznji,mozda par puta do sad (jednom na sred pruznog prelaza  :-[ )

BTW stanem,povucem sauh i upalim najnormalnije,i dalje kao da nista nije bilo....  ???

ali  nikada nista nije iscurilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tuzna srca moram da vam saopstim da vise nisam clan sekte...  :'(

 

Moj Verni ER-5 je dobio novog vlasnika...

Posle 3 godine vernog druzenja i putesestvija sa setom sam poljubio rezervoar i pogledom prema horizontu ispratio svog ljubimca...

U koju sektu prelaziš  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Tuzna srca moram da vam saopstim da vise nisam clan sekte...  :'(

 

Moj Verni ER-5 je dobio novog vlasnika...

Posle 3 godine vernog druzenja i putesestvija sa setom sam poljubio rezervoar i pogledom prema horizontu ispratio svog ljubimca...

U koju sektu prelaziš  ::)

 

Posle hrpe procitanih testova, komentara odluka je pala...

Jos u februaru sam kupio V-stroma.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

@caleb

 

Hvala! Rogici su jedinstveni jer svetle nocu,pa narod ni ulicu nece da predje kad stanem  :D !

 

Nego kad ce neka voznjica da padne na novom motoru pa da vidim masinu!? Posebno me zanima jer je ista sara kao moj,a takvih kod nas nema puno. Inace,sad zimus sam na skijanju upoznale neke ljude bas iz Sefkerina,tako da planiram na kraju sezone kod vas na skup pa se ako nista bar tad vidimo-da parkiramo blizance!

@ Makica

 

hehe .. Dobra ideja :)

 

A za voznju nemam pojma ... bar dok ne sredim dozvolu :) U svakom slucaju, ako ne pre onda kao sto kazes, na skupu u Sefke city-ju :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Tuzna srca moram da vam saopstim da vise nisam clan sekte...  :'(

 

Moj Verni ER-5 je dobio novog vlasnika...

Posle 3 godine vernog druzenja i putesestvija sa setom sam poljubio rezervoar i pogledom prema horizontu ispratio svog ljubimca...

U koju sektu prelaziš  ::)

 

Posle hrpe procitanih testova, komentara odluka je pala...

Jos u februaru sam kupio V-stroma.  ;)

 

;D Cestitam buduci kolega,i ja cu u tu sekticu.

 

Daj neki info o bajku,koliko love ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Pozdrav svima,

Vec sam se predstavio u odgovarajucoj rubrici, dakle kupih ER-5 i to mi je prvi motor. Vec sam uspeo i da ispunim prvi deo zloslutne izreke o bajkerima koji su i koji ce, ali na srecu steta je zanemarljiva (malo izguljena oplata obrtometra, na istom mestu na kojem je vec bila "naceta"). Moja makina je iz 2001. godine, presla navodno 22000, a verovatno duplo toliko, premda izgleda poprilicno ocuvano. Jos uvek mi je noga u gipsu, ali ocekujem skidanje u ponedeljak, pa ako je neko iz BG raspolozen, mozemo da odemo na voznju, ocajnicki su mi potrebni saveti iskusnijih od mene (mislim da u ovu kategoriju spadate svi), da mi se ne ponovi ista greska ili neka nova, potencijalno kobnija. Mislim da sam pao zato sto sam naglo zakocio prednjom na maloj brzini, a bio sam u blagom zaokretu. Takodje, zadnja guma mi je na izdisaju, a prednja skoro nova (jos uvek ima iglice), razmisljam se o kupovini Bridgestone bt-45 gume, ali mi je prednja Dunlop Arrowmax, pa me zanima ima li ko iskustava sa mesanjem guma razlicitih proizvodjaca (znam da je no-no, ali ovo je ipak Srbistan, a ne bih da menjam novu prednju). Gde uopste mogu da se nadju Dunlop Arrowmax gume za ovaj motor?

 

Unapred hvala i jos jednom pozdrav,

Petar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Pozdrav svima,

Vec sam se predstavio u odgovarajucoj rubrici, dakle kupih ER-5 i to mi je prvi motor. Vec sam uspeo i da ispunim prvi deo zloslutne izreke o bajkerima koji su i koji ce, ali na srecu steta je zanemarljiva (malo izguljena oplata obrtometra, na istom mestu na kojem je vec bila "naceta"). Moja makina je iz 2001. godine, presla navodno 22000, a verovatno duplo toliko, premda izgleda poprilicno ocuvano. Jos uvek mi je noga u gipsu, ali ocekujem skidanje u ponedeljak, pa ako je neko iz BG raspolozen, mozemo da odemo na voznju, ocajnicki su mi potrebni saveti iskusnijih od mene (mislim da u ovu kategoriju spadate svi), da mi se ne ponovi ista greska ili neka nova, potencijalno kobnija. Mislim da sam pao zato sto sam naglo zakocio prednjom na maloj brzini, a bio sam u blagom zaokretu. Takodje, zadnja guma mi je na izdisaju, a prednja skoro nova (jos uvek ima iglice), razmisljam se o kupovini Bridgestone bt-45 gume, ali mi je prednja Dunlop Arrowmax, pa me zanima ima li ko iskustava sa mesanjem guma razlicitih proizvodjaca (znam da je no-no, ali ovo je ipak Srbistan, a ne bih da menjam novu prednju). Gde uopste mogu da se nadju Dunlop Arrowmax gume za ovaj motor?

 

Unapred hvala i jos jednom pozdrav,

Petar

 

Za iskustvo u voznji ti trebaju km i godine u sedlu,naravno uvek dobro dodje savet iskusnijih.  ;)

Sto se guma tice,konkretno predje,moze da ima iglice i da bude "kao" nova ili stvarno nova ali da

je stara ko zna koliko,zato proveri godiste gume,pa odluci sta ces,mada posto si pocetnik ne bi bilo lose

da zamenis obe gume...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo sekto malo svežeg hvalisanja, stigla mi je glava, za motor ne za mene ;D Polovna, ali po slikama koje vidite dole cjela, nije imala susrete sa klipom i domaćim mehaničarima sa aparatom za zavarivanje. Još da se skupe neke pare pa da se naruče klipovi i karike, set dihtunga i možda razvodni lanac (treba da ga premjerim) pa da ova moja tema ( http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40814.0 ) ima srećan kraj

post-3674-12879079967423_thumb.jpg

post-3674-12879079969326_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Interesantno, samo da se srede neki detalji, mogao bi da ubaciš još koju sliku slikanu nekim boljim aparatom, jesi ga sam radio?

 

Evo ove moje prerađevine, samo još nije gotov, ima da se radi i oko mašine i oko izgleda

13937_1269607742503_1299133816_30806103_3362047_n.jpg

13937_1269615902707_1299133816_30806130_5601368_n.jpg

13937_1269616102712_1299133816_30806133_7513693_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Skopje Macedonia

planiram airbrush ali na kraju sezone, sada je vreme za voznje :). sve sam radio ja, uz pomoc prijatelja. a slike su slikane s mobilnog telefona:( ali obezbedicu bolje. interesantno je da je i moj pre nego sto je postao caffe racer bio je slican tvome, ali dosadio mi takav pa pormenio sam ga :)

post-10376-12879080955016_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A kakvo ti je ovo platno na bokovima, ja sam to kod mene ostavio otvoreno, CDI i regler sam premjestio pod sjedište a kućište filtera sam ofarbao u istu boju kao ram, pa se uklapa sa ostatkom i izgleda ok. To je naravno privremeno rešenje, dok rješim ostatak motora i dok drug nabavi neki zajebaniji aparat za zavarivanje ( TIG ili nešto slično ) pa ću da se igram sa konstrukcijom repa i položajem kućišta filtera (možda i ubacim KN filtere umjesto cjele te pizdarije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Interesantno, samo da se srede neki detalji, mogao bi da ubaciš još koju sliku slikanu nekim boljim aparatom, jesi ga sam radio?

 

Evo ove moje prerađevine, samo još nije gotov, ima da se radi i oko mašine i oko izgleda

13937_1269607742503_1299133816_30806103_3362047_n.jpg

13937_1269615902707_1299133816_30806130_5601368_n.jpg

13937_1269616102712_1299133816_30806133_7513693_n.jpg

 

 

 

Arny ti skoro rece da je gpz neunistiv za razliku od cvaja :).

 

Sad ozbiljno sta ti se desilo sa masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Prethodnom vlasniku je klip spičio u glavu i slomio je naravno, razlog ne znam vjerovatno lanac pošto je motor prešao preko 50000. Onda je to odnio "majstoru" s obzirom kako ga je popravio predpostavljam da je do tada radio tomose, ovaj je pomenutu glavu zavario a sitne rupice koje su ostale poslje varenja popunio tečnim metalom, stavio polovne klipove i karike, zaljepio dihtung ispod glave silikonom pošto mu se nije kupovao novi i onda sve to ručno stegao (bez upotrebe kilo ključa) naravno ukrivo. Da zasladi stvar nije pogodio ugao izduvne bregaste, pa su se izduvni ventili prerano zatvarali i to je dodatno pomoglo da se sve ono što je okrpio brže razjebe. Glava se od grijanja, što je normalno širila i skupljala i pojavile su se pukotine kroz koje je kompresija "bježala" dok je motor bio hladan. Čim se malo ugrije palio je i vukao bez problema, ali hladan ni makac. Naravno "majstor" je svoj rad znao da naplati pa se prethodnom vlasniku motor nije ni gledao, zato sam ga i dobio u zamjenu za skuter.

GPZ nije nešto pretjerano kvalitetan motor, normalno da je ko i svaki 4T dugovječniji od 2T, al nema tog motora koji može da bude dugovječan kad se susretne sa domaćim "majstorima", i kamen bi pokvarili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sacuvaj Boze i sakloni! I ti njega jos zoves MAJSTOROM!?!

Pa vidiš da je pod navodnicima  ;D A on tako sam sebe zove, što je najgore takvih "majstora" na sve strane.

Do sad sam vozio skuter u ovlašćeni servis i stvarno nikakvih problema nisam imao, auto pošto je staro 30 godina non stop se povlačilo po garažama kod "majstora" i uvjek se vrati više pokvareno nego je bio prije intervencije. Sad pošto je GPZ star, nema servisa za Kawu u CG, a na kraju projekta ću ga poznavat u šaraf nemam potrebu da ga vozim kod majstora, a ni želju da mi neki polupriučeni prčka po motoru koji sam mukom zaradio.  Prestao sam definitivno da vozim i auto kod majstora, imam par drugara koji se nešto razumiju, jednog koji je profi al kod njega teško doć na red, ja koji nemam blage veze ne mogu napravit ni upola štete ko prosječan "majstor", zašto bih onda rizikovao da napravi neko sranje i još moram da mu platim za to i budem presretan zbog toga. Da ne spominjem "doktore" koji misle da sve što nema platine i karburator nevalja ničemu i samo se kvari, a platine pouzdane u piiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

ima li ko iskustava sa mesanjem guma razlicitih proizvodjaca (znam da je no-no, ali ovo je ipak Srbistan, a ne bih da menjam novu prednju).

Ja sam ga vala vozio 3 godine sa razlicitim gumama, prednja pireli, zadnja danlop i jos je zadnja bila sa ogromnim profilom, kao automobilska. Iso je ko zmaj. ZZRa jos uvek ne smem da vozim tako ko sto sam terao starog gpz-a. Samo nek su sto novije i teraj. Pogotovo sto si ti jos daleko od toga da mu ispitujes granice. Sta ja znam, mozda nisam u pravu, ali ja to ne bih menjao samo zbog toga sto nisu istog proizvodjaca. E sad, ako ima "dlacice' ne znaci da je dobra, jbg.

I imaj na umu da, ako mozes, najbolje je da svake sezone kupis nov set guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@banowatz

 

Nema veze da li ima iglice ili nema,ako je stara skidaj je odmah jer moze ti doneti vise stete nego koristi,

a ako je pak u dobrom stanju tj mladja slobodno raspari,samo kupi pravu dimenziju koja je propisana jer se tako najbolje ponasa motor (naravno da moze da stane i sira i uza ali...). Inace Bridgestone bt-45 ja mam i napred i pozadi i mogu ti reci da je guma odlicna,u svim rezimima voznje i svim uslovima!!! Samo reci hvale imam za nju! Kupi i ne razmisljaj,pokajati se neces sigurno.

 

Naravno da je najbolje kupiti nove,istog proizvodjaca i na gumama nemoj gledati da stedis ali znam...nema se para  :(..zato gledaj sto bolji kompromis,pa je bolje i da rasparis jer mu nista nece faliti,novo je novo (ovo pricam samo za gume,ne i kineske motore  :D  ;) )

 

Dakle,odgovor je: Kupuj i vozi!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Hvala svima na savetima, izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, izgleda sam nesto lose podesio pa mi nije stiglo na mail da je bilo postova nakon mog - proveravao sam par dana rucno, pa kada sam video da nema odgovora pomislio sam da sam napisao nesto lose i ispao glup u drustvu :). Na pola sam puta do kupovine zadnje gume Bridgestone BT-45, hvala na preporuci, i to je bio moj prvi izbor svejedno. Danas sam prvi put vozio motor nakon pada (kuca-pos'o pos'o-kuca, sto bi rekao globalno poznati gastarbajter). Zamalo da mi se ponovi iskustvo kada sam opet bio prinudjen da naglo kocim prednjom - definitivno sutra idem na parking da vezbam samo naglo kocenje. Inace, prolazeci ispod Mostara iz smera Vozdovca ka Savskoj, oko 15:30 (tj. provlaceci se izmedju kolona kamiona i autobusa) ugledah prizor iz nocne more svakog od nas: bmw enduro (mislim 1200 cc) lezi na zemlji, od vozaca ni traga, pored autobus sa upaljena 4 migavca, naravno guzva, branik do branika, svi nervozni, kakofonija sirena itd. Moram da priznam da sam se uznemirio mnogo vise nego kada sam i sam pao pre mesec dana, valjda zbog guzve i vrucine. U svakom slucaju, kada sam stigao kuci i sisao sa motora, tresao sam se kao prut. Nadam se da je vozac ziv i zdrav, a ja dok traju radovi na Gazeli ima da idem preko Slavije pa Nemanjinom, necu se usreciti, ali barem nema teskih kamiona.

 

Pozdrav,

Petar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6937 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ekipa, jel primate jos jednog? :D Ovih dana idem da pogledam jednog GPZ 500 koji stoji vec neko vreme i ne vozi se. Ako se dog. sa vlasnikom mozda postane moj pa se djiramo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ti sto stoje i ne voze se su najzajebaniji, nadje li koga da ide s tobom da pogleda taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6937 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nasao sam rodjaka, odnosno strica. On isto vozi neke motorice  ;D Bas me zanima sta je ostalo od njega, tj. koliko je dobar ka osnova za uzeti ga. Gume su verovatno lose, membrane na karbu, kocnice... Realno, ako dobar GPZ vredi 1500 ovaj bi bio plafon 900 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako je taj 900, a znamo da je ima stvarno dobrih za 1500, uzmi taj od 1500, jeftiniji je.

Mene je ovaj ofucani izasao oko 500(zamjenio za kineski skuter) + sredjivanje, doci ce skoro na 1500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

arnyman ti sad bar znas sta je uradjeno na motoru i znas da je uradjeno kako treba, tako da i nije tako strasno sto ce te sve izaci 1500 eura... kakvu garanciju imas da taj sto kosta 1500 valja i da mu se nece desiti to sto se tebi desilo sa tvojim?

jedina losa strana sa tvojim gpz-om je ta sto neces moci da ga prodas za te pare koje si u njega ulozio, ali ako si ga sredjivao za sebe, to je druga prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja