Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ne vozim auto.

 

Menjam sve po kilometrazi, dobro ili ne, ide napolje.

:) lepo ali nepotrebno, ako je struja dobra ima da traju bar 25000. Evo stavi te sto kupis u kofer da imas, a te sto su na njemu vozi dokle god su dobre. Iznenadices se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ko ga sisa, dva cilindra, nisu ni skupe.

 

To za creva je istina, ja sam takodje menjao. Problem je samo naci kvalitetna creva da ne ispucaju brzo. Cim budem pronasao armirana creva za benzin kupicu nekoliko metara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nisam znao da su ta creva toliko problematicna.. Verovatno je problem sto se prave u maloj privredi ne kvalitetnim materijalom.. ja sam alican problem imao sa prelivnim crevima na autu,poato voIm starog dizela on sa dizne na diznu ima prelivna crevca.. nafta ih je nagrizala .. menjao svako meseca.. jesu bila jeftina ali opet je glupo,zar ne.. dok jednog dana na preporuku prijatelja ne kupih neka za odusak za rashladne sisteme isto gumena, spolja su nekako reljefasta cudno izgledaju ali evo 4 godina su mi na autu i nema nikakvih problema.. moracu da vidim da li ih ima jos u prodaji pa ako ima da kupim 15ak metara pa kad se budemo skupili da podelimo kome treba.. jedini je problem sto je unutrasnji precnik 3-4mm majku mu.. ne znam dal se prave sira,svraticu do radnje ovih dana da vidim da li ih jos imaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Koje semeringe prednjih vila koristite? Kontao sam uzeti Athena, oko 700 dinara su sto mi je ok cena. Ima li neko iskustva?

Nasao sam i neke vesrah ali preko 1800din sto mi je puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Eh da im su im tako dobri i dihtunzi slavinice :D

Gledam da sredim vesanje i kocnice na prolece pa trazim sada delove. Iskopao sam prednji disk sa er5 posto pase na moj gpz samo jos da se dogovorim oko cene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Eh da im su im tako dobri i dihtunzi slavinice :D

Gledam da sredim vesanje i kocnice na prolece pa trazim sada delove. Iskopao sam prednji disk sa er5 posto pase na moj gpz samo jos da se dogovorim oko cene :)

ja sam imao na er-u disk od gpz-a, manji je u precniku od erovog pa mi plocice nisu hvatale celu povrsinu diska i slabije je kocio kad sam stavio orginalni druga prica. znaci rupe pasu al je od er-a veci pa je pitanje kako ces uspeti da nakacis klesta. Dobro bi doslo ako je neko imao takvu kombinaciju pa iskustva da prenese. Imam ja taj disk od gpz-a sto sam skinuo u dobrom je stanju pa moze da se dzoramo ako ne uspes da ubudzis taj od er-a kod sebe. Od rezerve ne boli glava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Eh da im su im tako dobri i dihtunzi slavinice :D

Gledam da sredim vesanje i kocnice na prolece pa trazim sada delove. Iskopao sam prednji disk sa er5 posto pase na moj gpz samo jos da se dogovorim oko cene :)

ja sam imao na er-u disk od gpz-a, manji je u precniku od erovog pa mi plocice nisu hvatale celu povrsinu diska i slabije je kocio kad sam stavio orginalni druga prica. znaci rupe pasu al je veci pa je pitanje kako ces uspeti da nakacis klesta. Dobro bi doslo ako je neko imao takvu kombinaciju pa iskustva da prenese. Imam ja taj disk od gpz-a sto sam skinuo u dobrom je stanju pa moze da se dzoramo ako ne uspes da ubudzis taj od er-a kod sebe. Od rezerve ne boli glava :)

 

Ti si imao disk od gpz-a koji je 270mm odnosno sa modela sa 2 diska napred. Moj je sa 1 diskom koji je 280mm tj. isti kao na er5. Jbg ne znam da li da stavim na forum da trazim disk mada vec bi neko stavio da ima delova. Pase na gpz sa par modela mada dosta njih je prastaro tako da su ti diskovi gori od mog verovatno. Jedino je od tih modela sa kojih pase gpz i er5 noviji.

Moram srediti i desnu cizmu prednje viljuske konacno, bice varenje verovatno posto sam 2 godine trazio ovde i nisam nasao odgovarajucu. Ili je sa modela sa 2 diska sto ne odgovara zbog razmaka srafova za montiranje klesta ili je sa stare generacije gpz-a gde su vilje tanje 1mm. Prosle godine mi posalje covek sa foruma za dz obe cizme sa sve delovima unutra kaze ako hoces uplati nesto. Kad su stigle skontam da su sa starog modela, kad nisam zaplakao od muke :lol: Trazim 2 godine i taman se ponadao kad ono prc. Tako da ce pasti varenje verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja na prolece menjam lezaj upravljaca, mozda ubacim i Wilbers progresivne opruge, zavisi od kinte jbg.

 

Alekre cudi me da nisi jos uvek narucio EBC plivajuci disk :) posto znam da bas vodis racuna i sredjujes ga do panja. Jeste da je poprilicno skup ali najbolji disk koji se moze staviti na nase modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

kad smo vec kod cizama i diskova, nosio sam se mislju ja jedno vreme da stavim komplet viljusku od gpz-a sa tockom i dva diska napred. bio bi unikatan al ne nadjoh povljno :) mislim da bi od GPZ 500 R pasovalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja na prolece menjam lezaj upravljaca, mozda ubacim i Wilbers progresivne opruge, zavisi od kinte jbg.

 

Alekre cudi me da nisi jos uvek narucio EBC plivajuci disk :) posto znam da bas vodis racuna i sredjujes ga do panja. Jeste da je poprilicno skup ali najbolji disk koji se moze staviti na nase modele.

 

Dzabe se cudis, ja sam vec nabavio plivajuci disk od 300mm :) Jurim kljesta, zlatni Brembo ili od Yamaha R6/1 zavisi :) Radio sam neke druge stvari pa sam taj projekat malo zabatalio. Bice nadam uskoro i to.

 

@Stilgar

 

Otkrit cu ti tajnu a ti casti Guaranu kada se vidimo :)

 

Mozes da iskoristis vile sa Honde CBR600F1 (prva gen). Ista je duzina vila, isti precnik, cak je i felna ista a ima duple diskove. Sve pase, nema prepravki. Ja sam se ipak odlucio za jedan veliki disk i kljesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Alekre

ma sa njegovim orginalnim diskom je druga pesma necu da bacam pare sad za to, hteo sam to da stavim kad sam uzo er-a a nisam znao da je disk od gpz pa me cudilo sto nehvatuju kocnice po celom disku i sto slabije koci. Oridjidji disk je sve to sredio :) i ustedeo mi novce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A da nema neka cizma viljuske da pase za moj gpz a da nije sa gpz-a? :) Mada taj info nisam nigde uspeo naci. Za disk je lako ima raznih proizvodjaca pa vidis na koje sve modele pase isti al cizme viljuski nema aftermarket :D

Ako ne izleti nista na oglasima do proleca,varenje jedina solucija.

Al ovih gpzova 1.gen koliko hoces u delovima al koji meni treba nema nikako. Bedak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemam takvu informaciju.

 

Da li si probao da ubacis stapove od modela sa dva diska? Kupis to zajedno sa kljestima, crevima i nabacis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

To ce me izaci dosta skuplje i ne isplati mi se. Znaci moram izeti obe cizme, oba diska, klesta i ne znam da li su odvojene 2 posude za ulje? Plus nema ni tog modela kod nas u delovima ima starih a sa njega mi ne pasu cizme. :neznam:

Jedino da vrebam po oglasima pa da nesto iskoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Napokon sam svratio do radnje da vidim za crevo goriva.

Nemaju ta koja imam na kolima ali imaju slicna,jako slicna ,prodavac kaze da su od istog proizvodjaca.. uglavnom imaju ih unutrasnjeg precnika 3,5mm , 6mm, 7,5mm... metar ovog od 6mm koji nama treba je 290 din.. malo su skupa il sam ja lud.. ne secam se da sam toliko platio prosli put ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dali je neko menjao klesta na er5 A model, klestima sa C modela? dali ima efekta il da ne bacam pare,koci on i ovako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

'A' models have a trailing piston which is smaller than the leading piston but the later 'C' models have identical leading and trailing pistons, dramatically improving front braking. 'A' model owners often fit caliper units from 'C' models. As for most motorcycles, another common braking upgrade is to reduce sponginess by replacing the OEM brake hose with a braided brake hose.

 

Evo nesto sa neta :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Video sam to, rekoh da vidim da li je neko to probao uzivo.. da ne kupujem za dzabe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni je dat savet na ex500 forumu (u vezi onih duplih diskova na gpz-u) ''Ne bacaj pare, kupi novi disk i sinterovane plocice i videces razliku''. Jos ako je plivajuci disk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ovde kod nas u BiH na pik.ba ima nekih gpz-ova koji se prodaju u dijelovima koji imaju štapove sa jednim diskom, a ima i onih sa dva diska, pa ako mogu kome kako da pomognem nek šalje pp. Motor sam kupio sa ovim crijevima za gorivo sa slika, inače to su neka crijeva koja su obložena nekim platnom a ispod je guma i groz tu gumu idu žice i njihov prečnik je 6mm, posle mi je mastor rekao da stavim obična gumena crijeva prečnika 8mm jer ova kao ne valjaju, a ni sam ne znam šta fali ovim crijevima jer su mi ova gumena već posle jedne sezone ispucala.

 

 

 

WhOxV1w.jpg

 

Yz5anSe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni je crevo od 6mm za vakuum i mekanije je od onog od 8mm. Ono od 8mm je neko plastificirano, tesko bih ga i nozem presekao. Tako da do sada nisam imao problema sa pucanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja