Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Zdravo drugari od juce sam ponosni vlasnik jednog lepog er5 :-) bice slika samo da nadjem malo vremena.. rekoh da se prijavim u sektu i da pitam jedno glupo pitanje,posto ide zima,a ne znam kad je menjan,koji antifriz da sipam i dali postoji nesto sto bi trebao da znam,oko procedure zamene (odvrnem cep ispod vodene pumpe,on iscuri,zatvorim cep i sipam novi,sacekam da upali termostat da provrti i dolijem ako treba jos..)

Po meni,ja tako na kolima menjam,jel to tako i sa motorima?

 

pitanja:

 

1.Koji antifriz(g12,g11)

2.savet oko zamene

 

Hvala u napred :-)

 

Druze I ja sam od skoro vlasnik jednog ER 5.I ja sam mu zamenio antifriz G12 ali nisam ga razblazivao sa vodom.Sto se tice ulja ,I meni je pustaolo gorivo I preko karburatora punilo cilindar.Pre zamene novog ulja skinuo sam karburatore I ocistio iglice koje zatvara plovak karburatora.Zatim sam dobro isprao rezervoar ,pa sam ugradio dva filtera za gorivo jedan na rezervi a drugi na drugom crevu koje je kad imas vise goriva od rezerve.Filtere sam postavio izmedju slavine I rezervoara.I na kraju sam za svaki slucaj stavio elektro ventil izmedju slavine I karburatora I povezao na kontakt bravu .Tako da sam se maksimalno zastitio od prelivanja.Pa sam zatim zamenio ulje I filter ulja.Sravio sam Ipon 10w40 polusinteticko 3L I na okcu mi stoji na polovini kad je modor na ravnom.mozda bi trebalo jos tih 400g ali za sada nisam.

 

POZDRAV!

Promenio član Miljko.83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve je to okej, jedino sto je greska sto nisi napravio premix antifriza.

 

Mozda ce ti filteri remetiti dovod goriva, to ces videti u praksi ako se bude desavalo. Cisto da znas moguc problem.

 

Inace sto se ulja tice, koristim Silkolene Comp 4 10W40. Odlicno je ulje, bolje od Motula 5100 i agregat se lepo ponasa. Staje ravno 3 litra, interval zamwene zavisi od uslova eksploatacije, ako je iskljucivo gradska voznja, menjam na 4 000, ako sam imao kombinovano menjam ga na 5000. Filter obavezno MANN i nema brige.

 

1. Kvalitetno ulje i filter na vreme

2. Kvalitetan antifriz i ociscen hladnjak

3. Na svakih 12 000 NOV FILTER VAZDUHA

 

Garantujem, 100,000 na satu bez ikakvih problema.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

ne dolivaj nista, U ER5 po fabrickim podacima se sipa 3 litre ulja sa zamenom uljnog filtera, a bez zamene filtera ide 2,8l

evo koristan link sa podacima za ER5:

Kawasaki ER5

 

Tacno toliko ide ali da bude na minimumu i to je po tim fabrickim podacima a onda raspon od min do max je ...300-400 gr.Pa pise na dekliju 3.4 l cini mi se

 

 

 

Neko pomenu G 12 bez vode neko ne pa eto jedan je sipao razblazeni a jedan je kupio koncentrovani pa mora da se redi sa vodom

 

premix neki rece Alkre cinimi se da je greska pa sad g12 je g 12 kocetrovani pola pola sa vodom a ovaj drugi koji je vec razblazen dve flase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije na minimumu, vrlo malo je ispod crte za max.

 

2.8 bez zamena filtera

3.0 sa zamenom filtera

3.4 kada je agragat u potpunosti rasklopljen

 

Antifriza ima raznih, vec izmesanih ili kao koncetrat, lose je da se ne razblazi jer ce unistiti sve zaptivke i pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Kawasaki er 5

Nije na minimumu, vrlo malo je ispod crte za max.

 

2.8 bez zamena filtera

3.0 sa zamenom filtera

3.4 kada je agragat u potpunosti rasklopljen

 

Antifriza ima raznih, vec izmesanih ili kao koncetrat, lose je da se ne razblazi jer ce unistiti sve zaptivke i pumpu.

 

Na antifrizu mi pise koncentrat 100%.Ocigledno sam zeznuo stvar ,ali nadam se da nisam nesto zeznuo oko pumpe jer ga nisam vozio samo mi u mestu radio jedno cetiri puta po 5 min.Razblazicu ga pola pola.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni se na svu srecu nije desilo da mi preliju karbovi i ode benzin u ulje,sve mi je to ok,nego mi se desilo da mi se nakon zamene antifriza prozorce za ulje napunilo uljem,bilo crno skroz,al cim sam stavio motor na copavu,prozorce se momentalno samo ocistilo :-)

Radost u srcu, fora je da ga ne naginjes na desnu stranu jel se onda zamuti prozorce al se isto tako i ocisti.. nego ja nisam znao mentol pa se istraumirao.. a antifriz sam kupio g12 100% pa razblazio 50-50 % sa destilovanom vodom.. Kupio sam i elektro ventil za plinske sisteme pa cu da ugradim kao zastitu od prelivanja tokom zimskog sna.. al kad najdem vremena..

Ps. Kako se postavljaju slike??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A ako prelivaju karbovi, taj ventil nije resenje! On samo ne dopusta da prelije mnogo kad je ugasen motor... Prelivanje je iz dva razloga, previsok nivo u loncetu ( koji nepovoljno utice na rad motora izmedju ostalog) i ako sisica plovka ne brtvi ( uglavnom se pojede gumeni deo kojim zaptiva).

U louisu su te sisice bile za oko 5€ kom, sto bi cinilo ulaganje od 10€ da se resi.... A i prilika da se karbovi malo ociste i podese, sinhronizuju...

 

P.S. Eto opet ja zalutah u Vasu temu

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slavina ima ON, RES i PRI. Odnosno ukljuceno, rezerva i direkt pustanje bez vakuma.

 

Za drugi post nemam sta da dodam, sve je do detalja receno i objasnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da vidimo dal ce da radi ovo postavljanje,..

Slike su kada ga je stari vlasnik slikao za oglas,posto sam ja vucibatina i jos ga nisam slikao,ne volim ta slikanja i sve te munje..

uTrYOy.jpgxvxlVN.jpg

 

UDRxwC.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

za sve ER-5 ice koje muci slavina. Najobicnija slavina za skuter on/off na crevo za rezervu, vakum crevo na karbovima zatvoriti, prime crevo na rezervoaru zatvoriti i teraj. Jedina muka je da se naviknete da pustite gorivo kad krecete i da zatvorite gorivo kad stanete, al ko se patio sa prelivanjem karbova trebaju dva dana da postane uslovni refleks. slavina kosta 560 din kad sam je ja uzo pre tri godine, a neverujem ni da je sad skuplja. Gumice za reparaciju drze godinu dana pa onda ista igranka. Orginalna slavina nova je preko 80 evra. ER-5 nema benzinsku pumpu, rezerva je najniza tacka u rezervoaru i sve fercera kako treba.

post-19856-0-03164500-1415353882_thumb.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3157 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja imam i off, tako da ću da zalijem onu zadnju stranu nekim tečnim metalom, zapušim vakum i tako da teram, ako ne nađem membranu u dogledno vreme.

post-720-0-22342200-1415356953_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ako se dobro secam u user manualu za er 5 pise da se slavina menja svake cetvrte godine, mislim da je majstor zvao nekog za delove i da je cifra bila 87 evra, e sad dal nova dal reparirana al nisam hteo da narucujem pa posle bude isto za mesec dva. Ovako sa ovom koju stavih za 560 din, vozim se trecu sezonu bez problema. Cuvam i orginalnu mozda cu je nekad i vratiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas posle 4 godine Kawa je prvi put zaštucala. Hladno, 5:20 ujutru odjednom ugasi jedan cilindar i nikako. Varam ga na gasu i kvačilu a iz auspuha puca, budi ljude celim putem. Nekako sam uspeo da se odvučem kući. Ja mira nemam dok ne rešim problem sa Kawom, ne sme tu ništa da ne valja. Mislio sam da je loše gorivo pošto sam sipao na Knez Petrolu i rekoh, ako su karburatori, najebao sam ga, ali zašto bi, karburator se ponaša tako kada je u problemu. Sumnja je pala na svećicu. Srećom dobio sam ih za rođendan od ortaka i odmah otišao kod đede u radionicu da ih menjam. Desna je probila, vidi se da imala kontakta sa vodom i to se desilo jer sam ga jednom prilikom prao u perionici. Inače, prešao sam 20,000 sa tim svećicama. Trebale su i pre da izlete iz cilindara ali pošto sam u fazi kupovine ulja, filtera i još nekih stvarčica planirao sam po završetku sezone sve izmenjam ali eto, manifestovalo se da mora pre toga.

 

Inače, svećice su bile fantastične po boji, kafenaste što bi rekli. No ja ću svakako podesiti ventile i sinronizovati karburatore, da bude još bolji nego sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

20k sa svecicama je super kilometraza,i treba da budes zadovoljan. Mada je i ujutru malo veca vlaznost u vazduhu pogotovo u ovo doba godine,tako da mozda nije zbog te perionice,ko zna..? Koje svecice imas ? Da uzmem i ja !! :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mnogo ali mnogo mi se svidja sa tim oklopima! Stvarno prelep !! Alal vera ! Kada bi to imalo negde kod nas da se pazari to ne bi bilo lose dodati na motor,stiti to lepo od vetra i buba.. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja