Jump to content

Moto Zajednica

Tenere - 40 godina od izlaska prvog modela

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Tenere XTZ 660

E da, i da zahvalim ko god da je pomenuo grbu na krivini kod manastira Manasija. Bez tog podatka bih verovatno "ispravio krivinu" po onoj kiši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez

Valjda neće proći godinu dana pre nego se opet sretnemo svi, nekako i negde. 

Ekipa za desetku, da je svaki vikend ovakav,e to bi bio život:)

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 5 minuta, Manass je napisao:

E da, i da zahvalim ko god da je pomenuo grbu na krivini kod manastira Manasija. Bez tog podatka bih verovatno "ispravio krivinu" po onoj kiši.

@kloktor upozorio. Ja sam tuda došao al nisam video tu grbinu:lud:

Blejo sam u one stene okolo

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Tenere XTZ 660

Kada se ide nizbrdo ispupčenje je u desnoj traci, u levoj traci je sve ok. Taman je onako fino da ti da odskočnu dasku ako naiđeš malo brže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi, ako neko još želi neku majicu neka mi se javi na 064 533 93 72, može viber, može sms, može poziv posle 16h, gej stop :D , najverovatnije pravim novu turu u utorak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
On 3. 6. 2023. at 14:41, nebica933 je napisao:

Alexandra995 je pokidala sa nalepnicama, stvarno su vrh !!!

Sve pohvale i za Nikolu @TENERAS

Hvala puno, hvala i @antir3ality na ukazanom poverenju. Drago mi je da sam bila delić ovog sjajnog druženja. :takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z
Pre sat vremena, Alexandra995 je napisao:

..... Drago mi je da sam bila delić ovog sjajnog druženja. :takoje:

Sledeći put nema delić društva, već da budeš naša gošća. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: XT1200Z
Pre 8 sati, Manass je napisao:

da zahvalim ko

Pamti pa vrati. :aha: 

Šalu na stranu, ako je to zapažanje imalo bilo kakvog uticaja u sprečavanju nezgode, to je najbolji mogući poklon! Drago mi je što si bez problema došao kući, i želim ti sve bezbedne kilometre. Pozdrav.

 

Pre 8 sati, Bojan82 je napisao:

nisam video tu grbinu

Nisam ni ja u vožnji. Dok sam čekao ženče u Manasiji, primetio sam kako autići skaču. Bez toga, teško da bi obratio pažnju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
10 hours ago, Darko 012 said:

gej stop :D 

Eee jbg ništa onda :)

 

Ajde bre neki predlog za "Bajo vreme je za advenčr!!!" nalepnice ili majice! Suviše je kul ideja da prođe neiskorišćeno

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stigla maja i pozdrav za @Marko81 koji ju je platio. Zaista nije trebalo ali to potvrdjuje onu moju o karmi i poklanjanju gdje ispadnu svi zadovoljni i steknu neko postovanje.
Nadam se da cemo se vec negdje upoznati i provozati, koliko vidim svi su zesce zagrizli na tom skupu da se organizuje jos neka voznja.c2a189207b6b346eed16a1d7f59bb108.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, kloktor je napisao:

Pamti pa vrati. :aha: 

Šalu na stranu, ako je to zapažanje imalo bilo kakvog uticaja u sprečavanju nezgode, to je najbolji mogući poklon! Drago mi je što si bez problema došao kući, i želim ti sve bezbedne kilometre. Pozdrav.

 

Nisam ni ja u vožnji. Dok sam čekao ženče u Manasiji, primetio sam kako autići skaču. Bez toga, teško da bi obratio pažnju.

Ako je to ona krivina pre same manasrirske kapije mi smo tu stali kako bi skrenuli u manastir, tako da ni ja nisam video tu grbu.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 590 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Uuu kad je Arso nafalio to onda mora da je stvarno bilo sve super:gurman:Ostaje mi žal zbog one kišurine, imao sam ideju da se svi izvučemo motorima na ono brdašce, poljanu iznad farme odakle je pucao lep pogled i da tamo poredjamo masine i uslikamo mnogo lepse i atraktivnije fotke. Al sta je tu je ostaje za sledeci put, možda nas bude jos i vise tad. Hvala svima, ekipa ste vrhunska, bas sam ugodno iznenadjen sličnom energijom kod svih i nadam se da ce ovakva okupljanja prerasti u tradiciju i da ce mo se vidjati jos dugo. :sampion:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 4 sati, deki295 je napisao:

Uuu kad je Arso nafalio to onda mora da je stvarno bilo sve super:gurman:Ostaje mi žal zbog one kišurine, imao sam ideju da se svi izvučemo motorima na ono brdašce, poljanu iznad farme odakle je pucao lep pogled i da tamo poredjamo masine i uslikamo mnogo lepse i atraktivnije fotke. Al sta je tu je ostaje za sledeci put, možda nas bude jos i vise tad. Hvala svima, ekipa ste vrhunska, bas sam ugodno iznenadjen sličnom energijom kod svih i nadam se da ce ovakva okupljanja prerasti u tradiciju i da ce mo se vidjati jos dugo. :sampion:

E sad, ispade da je Arso najveći matori baksuz, namćor i ugursuz koji je hodao ovim prostorima.

Ali kad si me pomenuo, da ne  kažem povukao za jezik, da ti odgovorim.

Kada se okupi ovakva ekipa ljudi kakva se okupila na EKO Farmi Milanović, u kojoj nema smarača, kompleksaša, sujetnih budala, egzibicionista... onda je potpuno nebitno kakvo je vreme, pada li kiša, prži li sunce ili su napolju sneg i mraz. Možda si ti na osnovu one naše priče u Čačku kada si svraćao na putu za Trebinje zaključio, budući da me ne interesuju moto-vašarski-tulumi  da sam ja neka matora baksuzčina koja do podne mrzi ceo svet a od podne i samog sebe. Posećivao sam i jan svojevremeno takva okupljanja koja su se na kraju krajeva svodila na paradu pijanstva, kiča i glumatanje ludila sa pucanjem iz auspuha i onda sam shvatio da sam debelo usitnio sedmu životnu banku, da se neumitno bližim kraju puta i da mi više ne pada na pamet da to preostalo vreme, ni jedan jedini sekund, arčim na budale. 

Svake godine od 2013.  idem na Ostrvicu pa smo čak i u vreme korone, Brdari, pokojni Big dady i ja poštovali tradiciju, pre svega jer je Ostrvica prerasla u svojevrsan simbol druženja normalnih ljudi kojima motori ne služe da njima mere kitu i bankovni račun, leče komplekse i frustracije koje vuku iz nesretnog detinjstva već da uživaju. Verovatno se neki sećaju dva lika koja su pojavila na parkingu kod DIS - a u Lazarevcu, mislim da je to bila poslednja Ostrvica pred koronu, koji su kada smo stigli do naših domaćina počeli da turiraju motore. Od svih nas koji smo tada išli bukvalno nema toga ko ih nije pogledao kao poslednje budale koje je su pustili na vikend iz Toponice, što su oni očigledno ukapirali i okrenuli nazad.

Zato sada kad na miru rezimiram ova naša dva dana druženja ne mogu da se oduprem utisku da se i u Lipovici okupila ekipa cura i "momaka" kojima je pun kufer budala i koji su tu došli da se druže rasterećeni od svega što ih pritiska i zagorčava im život. A kada se suočiš sa tom činjenicom onda stvarno moraš da budeš veliki baksuz i namćor pa da kažeš kako je naše dvodnevno druženje bilo šitina i ravno qrcu.

Uostalom sve ovo o čemu sam vam ja sada palamudio naš drug El Classico (Elias) je sublimirao u jednoj rečenici:

-Vozim motor ali nisam bajker!!!

 

 

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 5 minuta, deki295 je napisao:

To je nas Arsoooo aleeee ale ale aleeeer

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Ima dopuna greškom sam poslao nezavršen tekst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja bi ostao u nedelju tamo do ručka, i vozao se okolo pa kući. 

Al jbg, stegao išijas pakleno, jedva sam se dovukao kući. Nisam mogao da se pomerim na motoru, ni levo ni desno od bolova. Mogu da budem zadovoljan što nisam ispravio neku krivinu u takvom stanju i što sam se vratio čitav,vozeći ukočen ko daska neka. 

Bilo je samo oj krevete divna spravo, pozdravljam te zdravo zdravo

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 20 sati, nebica933 je napisao:

Sledeći put nema delić društva, već da budeš naša gošća. 

Može, mogu sa vama i van asfalta. Samo da je put suv, da nema veće rupe ili nekog kamenjara (da se ne ispružim negde)... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 28 minuta, Alexandra995 je napisao:

Može, mogu sa vama i van asfalta. Samo da je put suv, da nema veće rupe ili nekog kamenjara (da se ne ispružim negde)... :D

Ma i ja vodim računa da ne vozim po nekim vukojebinama, em vozim kamilu od 230 kila em sam u godinama kad padneš sa tronoške pa se plomiš, a pošto u mojih 66 nisam spoznao zadovoljstvo nošenja gipsa nisam rad da to uradim sad. Zato ne brini kad dođe vreme vodićemo računa da to ne bude neka zahtevna ruta. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, Arso je napisao:

Ma i ja vodim računa da ne vozim po nekim vukojebinama, em vozim kamilu od 230 kila em sam u godinama kad padneš sa tronoške pa se plomiš, a pošto u mojih 66 nisam spoznao zadovoljstvo nošenja gipsa nisam rad da to uradim sad. Zato ne brini kad dođe vreme vodićemo računa da to ne bude neka zahtevna ruta. 

Nikad neću da zaboravim put do crkve Sv. Petra i Pavla u steni kod Pirota, put je od nekog kamenja tipa 10-15cm u precniku, kamen do kamena, a hebli samo beže levo desno, ko da udrži 200 kila. Ne znam kako nisam pala tog dana. :staa2:

Da ne idem u off, zovite kad se okupljate opet, ja samo nedeljom mogu negde dalje. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
31 minutes ago, Arso said:

Zato ne brini kad dođe vreme vodićemo računa da to ne bude neka zahtevna ruta. 

I mi u nedelju vodismo računa da bude lagana off vožnja preko planine. Kad ono - međutim :D
 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, antir3ality je napisao:

I mi u nedelju vodismo računa da bude lagana off vožnja preko planine. Kad ono - međutim :D
 

 

To je bilo nešto što niste mogli da predvidite. Pretpostavljam da je svima bilo značajno iskustvo.:takoje::care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Inače od Velike Brezovice sve do Čestobrodice je asfaltiran put, i baš je lep za vožnju. Ne znam šta da mislim, verovatno mnogim ljudima znači, a meni je malo žao što se urbanizuje ta prelepa divljina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja