Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 1250 FA 2014-2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD

Ako neko u Srbiji poseduje u fabrickom stanju ovaj motocikl (bez padova klizanja i vidljivih ogrebotina) gore navedeno godiste nek mi se javi ukoliko bi ga prodavao. 

 

Prednost motocikl do 40 000 na satu (sa dokazom za predjenu kilometrazu i kompletnom dokumentacijom). Dodatna oprema i stanje bez trenutnog ulaganja u potrosni materijal je isto prednost, al nije neophodno.

 

0652378629

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Jesi li probao da sedneš na taj motor, uzmi u obzir i suvozača. Kada sam sebi tražio i taj motor je bio opcija, međutim delovao mi mali i nizak. Možda je subjektivan osećaj šta znam, a ti si i bar malo višlji i krupniji od mene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
1 minute ago, shlem said:

Jesi li probao da sedneš na taj motor, uzmi u obzir i suvozača. Kada sam sebi tražio i taj motor je bio opcija, međutim delovao mi mali i nizak. Možda je subjektivan osećaj šta znam, a ti si i bar malo višlji i krupniji od mene.

Ma suvozacica ima "metar i zilet" i 56 kila...Jesam...slican polozaj sedenja kao na XJR-u. Iako si u pravu, ipak je neznatno manji i uzi od njega i naravno vise sport varijanta turera. 

 

Ja sam 185 cm. Meni je i FJR "nizak" gledajuci  i iz tog ugla. Vozio sam i Katanu GSXF 750 i ona mi je "niska". Ali to je turing sport, noge moraju malo biti savijene. U suprotnom najbolje enduro touring. Na svim tim motorima prelazio sam 500-750 km u danu bez problema. 

 

Medjutim koliko god ja razgledao enduro touring motore, uvek prednost dajem prvo ovim malo nizim motorima koji imaju te "sportske" krvi.  Vise me privlace i lepse se voze, bar iz moje vizure gledanja. 

 

Konkretno potrazujem i ovaj model jer je dobar odnos cene kvaliteta i godista. 

 

Al slaba ponuda svih modela ove godine. 

 

Prosto te ponuda tera da kupis neki BMW, a necu iz inata, ne privlaci me :jee:

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8792 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmm, ovako po pisanju sudeci, uz tvoj karakter bi lepo isao jedan GSX1400.

Mislim da ima na oglasima..

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
14 minutes ago, N.F.S. said:

Hmmm, ovako po pisanju sudeci, uz tvoj karakter bi lepo isao jedan GSX1400.

Mislim da ima na oglasima..

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk


 

Ne hvala brt.:jee: Vozio sam jedan takav iz velike cetvorke golaca. Lepi dobri motori, ali dosadio vise, i namena nije ista kao nekada. 

 

Neki oklop, turing sport, sport turing sto bi rekli, iako bacim pogled na neki enduro, radi reda povremeno...

 

Od motora to je ovaj sto trazim u ovoj temi trenutno. Mislim da za te pare to godiste, taj kvalitet i obrtni moment ne moze da se nadje. 

 

Vidim 2013. godiste Suzuki GSX 1250 FA sa full opremom za put je oko 5000e. Ja cu dati vise love za 2014-2016 u vrhunskom stanju i adekvatnom domumentacijom tj istorijom. 

 

Samo sto ih slabo ima...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7158 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto ne proširiš izbor na još par motora, recimo:

Bandit GSF 1250 S
Honda CBF 1000

Kawasaki ZRX 1200 S

Yamaha Fazer 1000, FZ1

Triumph Tiger 1050

 

Ja kad sam u potrazi za motorom nikad ne tražim samo jedan model, uvek je nekoliko modela u igri.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
57 minutes ago, Disko Nindža said:

Sto ne proširiš izbor na još par motora, recimo:

Bandit GSF 1250 S
Honda CBF 1000

Kawasaki ZRX 1200 S

Yamaha Fazer 1000, FZ1

Triumph Tiger 1050

 

Ja kad sam u potrazi za motorom nikad ne tražim samo jedan model, uvek je nekoliko modela u igri.

Bandit da, ali sa oklopima. 

Kawasaki je lep al slican kao XJR, stim sto je proizvodnja do 2007 posle samo u Japanu. Ni njih nema mnogo a ovi sto su ovde uglavnom su 2001/2002. precenjeni i mahom losi. 

Fazer previse tvrd, tj dosta tvrdji od Bandita, a i u mom slucaju slabija zastita od vetra. Bio jedan dobar u Leskovcu, povucen sa oglasa. Ostalo slabije. 

Triumpf nije moj par opanaka. 

 

CBF je ok. Ali u uporednom testu za put sa Suzukijem ne moze da se poredi. Tj moze al sve ocene idu u prilog GSX odnosno GSF-u. 

 

Pre bih vozio ZZR 1200 i XX Blackbird, ali zaista slaba ponuda. Da ne kazem nikakva. I imaju godina...

 

Videcemo jos sta ce biti do proleca. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7158 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam kakav je Fazer 1000 nisam ga vozio, ali 600-tka je super, za nijansu tvrđa od Bandita 600, ali mnogo povoznije upravljivija a opet sasvim dovoljno udobna.

Možda VFR 800 da ubaciš u mix? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
53 minutes ago, Disko Nindža said:

Ne znam kakav je Fazer 1000 nisam ga vozio, ali 600-tka je super, za nijansu tvrđa od Bandita 600, ali mnogo povoznije upravljivija a opet sasvim dovoljno udobna.

Možda VFR 800 da ubaciš u mix? 

Fazer 600 je udobniji od velikog Fazera, al to je druga namena i koncepcija motora po mom misljenju. Oni svakako imaju svoju ciljnu grupu. Ja u ovom trenutku nisam taj. 

 

Sto se tice VFR-a u mojoj konstalaciji stvari stariji je 6,7 godina, trosi goriva vise nego Bandit 1250, a sa druge strane ne moze da pruzi taj obrtni moment kao Suzuki...A i nisam neki ljubitelj tog tipa agregata,ja sam uglavnom za redni... I ko jos zeli da nosi regler i namotaje sa sobom u dzepu i da se moli Bogu za akumulator i instalaciju :P 

 

Suzuki ili Yamaha. Eventualno Kawa, sve u turing sport kategoriji. 4. redna, minimum litra, ne ispod 100 konjica. Oklop, maska, vizir koferi itd. Godiste od 2010. il mladje najbolje...Za sad vodi Suzuki GSX 1250 FA. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3197 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ništa bez Suze,veruj...mirna glava.

To što hoćeš nećeš ovde naći,samo ako naletiš,probaj iz Dojč,ne iz Švice,tu su uglavnom lomovi pa krpljeni,dobri su na ceni...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
7 hours ago, vex said:

ZZR 1400?

Kazu "stari poznavaoci" da je ZZR 1200 bolji od 1400 :jee:U smislu promasena koncepcija motora i istrajnosti. Dok bi oni zadrti rekli da je pocetak i kraj na ZZR-u 1100 ovo ostalo su pokusaji :) Salim se, sve u svemu mladji ZZR 1400 od 2010 npr bas drzi visoku cenu,i nije mi sad prioritet. Isto kao Hayabusa, tesko ih je uopste naci u dobrom stanju mladje generacije a da ne pljunes gro love. 

 

FJR dolazi u obzir neki naravno, ali su se bas ubezobrazili. Za 2006 traze po 5500-6000e. Sto je mnogo mnogo je...Ispod 2006 ne bih da kuvam jaja. 

 

@shoyyka Slazem se, ima i kod nas par solidnih bas uvezenih iz nemacke u vlasnistvu sa komplet dokumentacijom kupljenom gore od vlasnika. Jer dok platis prevoz, nadjes motor, platis carinu ode ti isto para koliko bi ti ovde trebalo za komplet veliki servis i regu. Samo sto da,bolja i kvalitetnija ponuda je gore. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Ako ti je za utehu, taj 1250 agregat nema nekih izraženih mana, tako da i ako nije u top stanju, prevaliće brdo kilometara bez većih problema. Ako treba, nakon kupovine zameniš lanac bregaste i njegov španer i prst u uvo.

 

Da je best buy, jeste, gsf 1250 s ide već od 3800-4500 evra, što za ovo ludo vreme, zaista nije previše. Gsx1250fa je već dosta skuplji, po meni neopravdano, malo veći hladnjak, oklopi i noviji sat na tabli čine da košta oko 5000 evra i jače.

 

Ja sam isto u procesu menjanja bandita 600 (uljanog) za 1250, sad da li bandit s opet ili gsxfa, presudiće stanje, godište i cena, ostalo su nijanse... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam sasvim slučajno, 2021., kupio mog velikog Versisa: kada sam prodao GSX650F, po inerciji pozitivnog iskustva, isključivo sam želeo 1250F ali je bila prilično oskudna ponuda. Doduše, ja sam želeo isključivo crni motor, po mogućnosti sa kompletom kofera. I pojavi se, tih dana, jedan baš takav na PA u KG, mislim da je bio 2012. godište, kao čaša što se kaže, sa sve tri kofera i još nekom dodatnom opremom. I dok sam se ja kolebao par dana, motor je skinut sa oglasa (vrv prodat). I onda, kako to obično biva kad se na nešto naložiš pa se razočaraš, afektivno krenem da vrtim oglase i, na sreću, naletim na oglas za Versisa u Novom Sadu... Odem, vidim, pazarim. Tako da - podržavam izbor :takoje:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8792 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam neku manu da navedem za taj agregat, stvarno biser! 

Veselo se vrti (iako su klipovi nesto tezi), vuce kao voz... Slazem se sa konstatacijom da treba fazni lanac prekontrolisati cim pocne da se cuje "na hladno".

Ume da se otkine ako je razvucen i zlostavljan, i to bas kada ga u velikom stepenu prenosa poteras iz maaalih obrtaja, a suzana to moze!

 

Oklopljena verzija ima nesto jace opruge u stapovima i za vozaca je bolja posto ga izoluje od bilo kakvog osecaja toplote iz agregata.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8792 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 7 minuta, DraganNS je napisao:

jedan baš takav na PA u KG

Bas taj o kome pricas je otkinuo fazni lanac, ja ga uzubio :D 

 

(imao je corbin sediste i karbonski izduv)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
2 hours ago, DraganNS said:

Ja sam sasvim slučajno, 2021., kupio mog velikog Versisa: kada sam prodao GSX650F, po inerciji pozitivnog iskustva, isključivo sam želeo 1250F ali je bila prilično oskudna ponuda. Doduše, ja sam želeo isključivo crni motor, po mogućnosti sa kompletom kofera. I pojavi se, tih dana, jedan baš takav na PA u KG, mislim da je bio 2012. godište, kao čaša što se kaže, sa sve tri kofera i još nekom dodatnom opremom. I dok sam se ja kolebao par dana, motor je skinut sa oglasa (vrv prodat). I onda, kako to obično biva kad se na nešto naložiš pa se razočaraš, afektivno krenem da vrtim oglase i, na sreću, naletim na oglas za Versisa u Novom Sadu... Odem, vidim, pazarim. Tako da - podržavam izbor :takoje:

 

 

Ovaj je recimo kod suseda 2013. sa full opremom presao 6500 km prvi vlasnik sa urednom dokumentacijom. Sto se kaze vise stajao nego vozen. Prodat za nesto ispod 8000e pre 2 i po godine. I to je tada bilo puno para za njega...

 

 

IMG_20230207_134820.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prelep motor! Btw i danas je 8 milki mnogo para za to godište iako su cene otišle gore, u međuvremenu. Ili ja nisam u toku... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1358 postova
  • Lokacija: BGD
22 minutes ago, DraganNS said:

Prelep motor! Btw i danas je 8 milki mnogo para za to godište iako su cene otišle gore, u međuvremenu. Ili ja nisam u toku... :neznam:

Da...To godiste je oko 5000+ e. Do 2016 je oko 6000 i to samo odlicni primerci. Po novim cenama. 

 

Sve preko toga je precenjeno. Jedino neki kao ovaj par hiljada da je presao cuvan u sobi al to je slucajnost. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja