Jump to content

Moto Zajednica

Honda Nx 250 Dominator

Recommended Posts

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 23 sati, zor@n je napisao:

Javi kad bude na prodaju. :)

Imam te u vidu:takoje:

Salu na stranu, svaki motor koji kupim, sredim i volim, kao da cu godinama da ga vozim. Međutim retko koji potraje više od par meseci ili max celu sezonu. Ni sam ne znam zašto je to tako jer je medju poslednjih par, bilo I nekih koji su mi bas odgovarali.

Sad sam u gasu da probam da imam dva, jedan veliki Bmw i ovu malu Hondicu:)

Vreme ce reci ima li to sve smisla:neznam:, do tad, tu su gde su:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne diraj lanac, neće se ništa mnogo promeniti. Svaki lanac malo kasni, čak i nov. Kada se lanac istegli to se baš dobro primeti na reperima. Španer lanca ti verovatno pasuje od kineza. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Ne diraj lanac, neće se ništa mnogo promeniti. Svaki lanac malo kasni, čak i nov. Kada se lanac istegli to se baš dobro primeti na reperima. Španer lanca ti verovatno pasuje od kineza. :takoje:

Videću šta će biti, kupio sam ga već pa cu ga i zameniti. Nisam još provalio kako spaner funkcionise ali mislim da i on ima nekakvo stelovanje, ali je generalno slaba tačka na ovom motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Znaci, cela zezancija sa Hondicom se svodi na par ozbiljnih stvari koje su morale biti resene da bi motor mogao lepo da se vozi. Pre svega mislim na lezaj u vratu volana.. Do njega je uglavnom teze doci nego njega samog zameniti. Kod ovih jednostavnih motora ni to nije bas veliki problem.

Zatekao sam potpuno suv i korodirao donji lezaj, te sam umesto originalnih kuglicnih stavio konusno valjkaste. Buduci da su nestandardnih dimenzija, prilicno su i skupi, 2850 din komad. Sta je tu je..

IMG-c6c15d0896e7327e223845dda1d1b2af-V.jpg

IMG-439bbeb178b0024dacaf5df83fa28674-V.jpg

IMG-65f97cee936e84b9066ea32a7abcaa4b-V.jpg

IMG-f401538763004b8e0d801596b77dc1b4-V.jpg

IMG-61f04ca0706b1bbf290ca145ce3e1967-V.jpg

IMG-e66d6ebf0bc2d9c7891afe6234cf7e43-V.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sledeca stavka je servis stapova viljuske..

Njih je Kole vec radio davno, ali opet radi mirne glave radim ih i ja. 

Sipao sam propisanu kolicinu i gustinu ulja, zamenio semeringe i jos nesto ubacio pa cu videti kako se ponasa. Naime izmedju velike oprruge i male koja je na vrhu ubacena je jedna mala, kratka, da ih dodatno pojaca. Nije mi se bas svidelo kako to izgleda pa sam ubacio i ja neki distancer. Malo je duzi od stare male opruge pa cu ga kratiti ako bude pretvrdo

IMG-69eee146d275ea87cd8cee85d3f9a4f3-V.jpg

IMG-a3fbb1acbf37bd8d60d2ed01a3e46dc7-V.jpg

IMG-e26ec9a8cc0017b46e879311208ababa-V.jpg

IMG-b83b98a07713f73c580eaf0e52259fb5-V.jpg

IMG-b7ea3f63b539afad804e3c911f8eed4c-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Spakovano je sve nazad, viljuske su dobile harmonike, samo jos tocak da dobije novu gumu

Nova guma, stari Dot:jee1:. A koji je dot??, pa ne znam, izbrisan je:na_glavi:. Cenim da je bar 10 godina stara.

Potez ocajnika, sta da radim. Motorce nosi gumu dimenzije 90/100-19, kakvu je nemoguce naci. Naj slicnije je ovo nesto sto sam uzeo, a ona je 90/90-19, malo je nizi profil

IMG-9901a6b28ddaf541969d7c7eca6fbf17-V.jpg

IMG-3ff154158c10e9879a604e46c217579a-V.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, Vuleta je napisao:

Ako nemas vec neke planove, hocu ja staru gumu da kupim...:jee1:

Plan je da ti je pošaljem čim je skinem:takoje:, besplatno naravno. Guma je realno za kantu, ali ako ikako mozes da je iskoristis, super.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
WWW.INTERNET-PRODAJA-GUMA.COM

Moto gume 100 90 R19 možete kupiti na sajtu IPG uz besplatnu isporuku i po uvek povoljnim cenama.

 

Ali imas u ponudi 100-90-19, ta ti leze ko dupe na nosu :)Malo sira a visina ista(90% od `100 je 90, a 100% od 90 je takodje 90 jer je visina procenat sirine za one koji ne znaju).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 11 sati, malitomic je napisao:

Znaci, cela zezancija sa Hondicom se svodi na par ozbiljnih stvari koje su morale biti resene da bi motor mogao lepo da se vozi. Pre svega mislim na lezaj u vratu volana.. Do njega je uglavnom teze doci nego njega samog zameniti. Kod ovih jednostavnih motora ni to nije bas veliki problem.

Zatekao sam potpuno suv i korodirao donji lezaj, te sam umesto originalnih kuglicnih stavio konusno valjkaste. Buduci da su nestandardnih dimenzija, prilicno su i skupi, 2850 din komad. Sta je tu je..

IMG-c6c15d0896e7327e223845dda1d1b2af-V.jpg

IMG-439bbeb178b0024dacaf5df83fa28674-V.jpg

IMG-65f97cee936e84b9066ea32a7abcaa4b-V.jpg

IMG-f401538763004b8e0d801596b77dc1b4-V.jpg

IMG-61f04ca0706b1bbf290ca145ce3e1967-V.jpg

IMG-e66d6ebf0bc2d9c7891afe6234cf7e43-V.jpg

Ako može info,ležajeve kupio kod nas,ili uvoz.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 37 minuta, gebee&co je napisao:

Ako može info,ležajeve kupio kod nas,ili uvoz.Hvala.

WWW.ASTRID.RS

Trgovina na veliko i malo kotrljajnim ležajevima i semerinzima za potrebe auto i moto programa, kamionskog i...

Ovde sam uzeo kao i mnogo puta do sad. 

Dimenzije ovih ležajeva su 26x47x15 i idu na veliki broj Hondinih modela.

Moguce ih je naći i u recimo Mrg iz Kule za 4200din ali ih trenutno nemaju na stanju..biće uskoro. Kod njih dolazi komplet dva ležaja i gornja i donja podloska/semering. 

IMG-f0ba1510905ec642d3c3da7656503590-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Završeno je motorce:jee1:. Malo se oteglo jer sam čekao drugara da pomogne oko provlacenja lanca, ali smo i to uspešno uradili. 

Nisam nesto posebno slikao ali sam snimio video. 

Prvi video je kad sam uzeo motor i paljenje potpuno hladnog motora. 

Drugi video je današnji, posle zamene lanca i uradjenog servisa:takoje:. Takodje hladan start

 

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Isključuj sauh ranije.

Tačno se čuje kada motor spusti obrtaje nakon starta, tada treba isključiti sauh.

Na prvom filmiću si počeo da zagledaš karburator (jer je podrignuo) a sauh još uključen.

Na drugom si ga malo ranije pomerio, ali ne skroz. Našteluj karb kad je motor na radnoj temperaturi....i nema tu šta više da se čačka. Ako mora da radi pod sauhom ili stalno kao da traži da sauh bude malo povučen ili da se vrte šrafovi po karburatoru...nešto nije u redu.

Sasvim je ok da motor bez sauha, naročito po ovoj zimi, ne prima dobro gas u prvih par minuta.....i to nije razlog da se drži pod sauhom na leru. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Jedno laičko pitanje:
Zašto na verglanju ovako zapne prvi krug, pa dramska pauza delić sekunde, pa onda zavrti (drugi snimak)?
Akumulator ili alnaser ili nešto treće...?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8436 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zbog trenutnog polozaja klipa unutar cilindra i takta u kome se nasao...

 

P.S. Verovatno se @Bokes sa ovom situacijom sreo pri startovanju skutera, nije cudno kod jednoklipasa i ne znaci da je nesto u kvaru/poluispravno.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Često to primetim kod pojedinih jednocilindraša. Pa i kod sebe povremeno. Pripisivao sam slabom akumulatoru i većoj kubikaži na jednom cilindru.

Dok sam vozio Transalpa to mi se nije dešavalo ni kad preleži zimu u garaži.

Ni Foresight nije imao običaj da zanjanjavi na verglanju, pa nisam to očekjvao ni od ovog Domindžosa.

Nekako mi je Honda uvek bila sinonim za školsko paljenje i zvuk agregata.

U ekipi koja se nekad vozala bile su 2 Tenere 660, jedna Super Tenera, Pegaso, Dominator i moj TA.

Yamahe su znale da zezaju posle dužeg stajanja sa prelivanjem karbova, slavine za gorivo su htele da iznevere, pa su volele da im se proluftiraju svećice na suncu, Pegaso je tražio tip top aku, i da mu se pomazi frajlauf, jer prvo paljenje podrazumeva malo verglanja.

Honde jedino da paziš da ne upali na prvi dodir dugmeta, nego da kratkim dodirom malo zavrti i razbije ulje.

Zato sam pomislio da ovom malcu nešto fali kod aku ili kod struje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nešto svakako nije kako treba da bude....ali još uvek radi.

Koji god da je agregat u pitanju, kako god da se zove, dal' je motocikl, freza, kosačica...itd....ne sme da zapinje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ok, ok,sve je u redu, motor sam upalio sve ukupno 10 puta, pa moram i ja malo da naucim kako se to radi. Ovaj motor koliko sam za ovo malo skapirao, voli sauh za hladno paljenje..

 Čim se malo prigreje radi savršeno pogotovo sad posle zamene lanca.

Vozio sam se juče lepo tako da i što se voznje tice nema nikakvih zamerki sa moje strane.

Akcenat prilikom snimanja videa bio je na zvuku motora prilikom hladnog starta. Shvatam da sam ga predugo držao pod sauhom i da se prilično davi, pogotovo u prvom videu.

Posle jučerašnje voznje od par sati, danas je upalio ko mina, bez ikakve zadrske, koju sam naravno primetio. Moguce da je aku pred kraj života..

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Drugar koji mi pomaze kad zapne oko lanca dovezao je jednog svog ranjenika da mu se pomogne. Suzuki Gsx 750 Inazuma.

Imao sam isti davno, opasno dobar motor. Cudo jedno sta ti stari dobri japanci mogu da istrpe. Ovom je ulje promenjeno pre 7-8 godina poslednji put, u stapovima ima vise vode nego ulja, kljesta masna, nove gume nikad video nije..

Crevom sam vadio benzin iz rezervoara da perem delove, a tamo malo vode malo benzina. Gledamo ono i ne verujemo ocima..

Sad smo ga malo podmladili.. Sredili stapove, lezaj volana, nove gume, ulje u kocnicama.. Kaze on 'drugi motor',a kako i ne bi bio..

 

IMG-0b79de7bd598e25ffc9ea17d0d075e05-V.jpg

IMG-0ac95d4c3f4e0a4b7861df4c14420bf9-V.jpg

IMG-a2c3d63a3a6929b7d09a304785458517-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Juce je znaci bila voznjica sa Domijem:takoje:. Nesto preko 100km lokalnih puteva izmedju Bg i Mladenovca.

Motorce me odusevljava, pogotovo njegova masina. Ne znam koja je max brzina, ali on do 'stotke'stigne za tren i moze tako da tera beskrajno. Sto ce reci za nase puteve i njegovu namenu i vise nego dovoljno. Agilnost po ostrim krivinama takodje na visokom nivou. Plasila me malo 'Nova guma starog Dota' ali je i ona omeksala kad se ugrejala od voznje. 

Pre nego sam pobegao iz grada imao sam 10-ak km ljute gradske voznje. Tu je tek motorce pokazalo sta moze provlaceci se kroz saobracaj kao da je nedelja pre podne.

Ostaje ispit koji nije odradio, a tice se voznje 'van puta', sto ce siguran sam da prodje sa visokom ocenom

IMG-09dc0063ad9777eca36bf66eb73e43fe-V.jpg

IMG-69fc43c6fdff8f655a3e99576f817671-V.jpg

IMG-8d6679a5eefe7fe844b612bf125105ab-V.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja